Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System operacyjny jako sama przeglądarka internetowa, jaki ?

02 Lut 2014 16:13 2310 3
 • Poziom 20  
  Witam

  Posiadam standardowego PCta (Athlon X2, 5200+, 2GB Ram DDR2 itd.) który używany jest przez osoby nie mające na co dzień do czynienia z komputerami. Używany jest wyłącznie do internetu, z czego 99% to zakres trzech stron -> allegro.pl, tablica.pl, maps.google.pl.

  Dlatego potrzebuję jakiś mega prosty system operacyjny, coś jak ChromeOS, wystarczy praktycznie sama przeglądarka, fajnie by było żeby od razu się uruchamiała.
  Dwa stawiane wymagania to:
  - szybkość uruchamiania się, (aktualnie jest WinXP, gdzie czeka się dość chwilę aż sie uruchomi, potem zanim odpali się chorme... trwa to dłużej niż samo korzystanie z internetu, bo nie raz jest to kwestia wyszukania tylko jeden pozycji i już się wyłącza komputer)
  -prostota, minimalny interfejs i minimalna możliwość kliknięcia gdzieś gdzie zminimalizuje się przeglądarka, otworzy się jakieś menu ustawień itp. stąd też najfajniejszym rozwiązaniem był by system mający jedynie przeglądarkę, tak aby nie dało się jej zminimalizować itp.

  Ktoś coś doradzi? Jest jakaś tego typu dystrybucja linuxa? Jedyne co udało mi się znaleźć co w pełni mnie zadowala to ChromeOS, ale nie ma wersji na PC :/

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz :)
 • Poziom 20  
  Chwilowo temat umarł, dzięki za rady ;)

  Pozdrawiam