Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka whirlpool adp 8693,nr grzalki 461972626981 przekaznik na grzalce awaria

02 Feb 2014 16:19 4242 16
  • Level 7  
    Witam , doszedłem ze przekaźnik na grzałce nie ma przejścia , niestety nie ma jak go wymontować ewentualne wycięcie flexem i wklejenie-wspawanie go z powrotem proszę o pomoc czy ma ktoś pomysł jak go naprawić ? zmywarka ma 5 miesięcy niestety nie mam do niej gwarancji jest cala jak nowa a serwis za naprawę chce 300zl (koszt samej części waha się od 210 do 250zl ) naprawa nie opłacalna jak dla mnie , proszę o pomoc czy coś da się zrobić czy tylko złom ? uszkodzony przekaznik zaznaczylem na foto czerwonym markerem .(dziwne bo przekaznik nigdzie nie wyglada na uszkodzony nie jest przepalony ani nic nie widać z zewnątrz żeby coś było nie tak .)
  • Level 39  
    pieetr wrote:
    czy ma ktoś pomysł jak go naprawić ?
    Wymienić grzałkę na nową. Innej opcji nie ma i być nie może. Istnieje zestaw naprawczy z innym typem grzałki, dużo trwalszym.
    Oprócz tego: stosować sól do zmywarek, nie stosować tabletek (a tym bardziej przycisku "tabletka"), sprawdzić wysokość i prawidłowość odpływu.

200 czy 300zł za naprawę prawie nowej zmywarki to nie jest dużo.
  • Level 7  
    Dziękuję za szybką odpowiedź czy możesz dać namiar na taki zestaw naprawczy? znalazłem już grzałkę tylko ma inne nr ale wymiary itp wszystko takie same http://allegro.pl/grzalka-zmywarki-whirlpool-fd-3041-i3937548359.html - jak myślisz będzie pasować? czy grzałkę trzeba wymieniać z silnikiem tak zalecił mi serwis, czy wystarczy sama grzałka?
  • Level 39  
    pieetr wrote:
    czy grzalke trzeba wymieniac z silnikiem tj zalecil mi servis czy wsytarczy sama grzalka ?
    Jeśli dobrze widzę jaki jest tam typ pompy, to niekoniecznie trzeba wymieniać. Numer serwisowy wiele by wyjaśnił.

Serwis autoryzowany powinien mieć ten zestaw z grzałką, chodzi coś takiego: 484000000610.
  • Level 7  
    W jaki sposób ma to pasować do mojej zmywarki http://commerce.sage.com/bgpieces/Article/31839_this.aspx ? widać że węże w mojej grzałce na wyjściu i wejściu mają inną średnicę tutaj widać że mają taką sama średnicę - czyli musiał bym wymieniać przerabiać węże? potrzeba nr serwisowy całej zmywarki czy tylko grzałki? jeśli grzałki to są tylko te oznaczenia którym zrobiłem fotkę, jeśli o nr zmywarki to jest to model ADP 8693 a nr seryjny sprawdzę jutro
  • Helpful post
    Level 39  
    pieetr wrote:
    w jaki sposób ma to pasować do mojej zmywarki
    W taki, że jest to cały zestaw razem z komorą pompy, kolankiem na wejściu oraz złączką na wyjściu. Z oryginału zostaje tylko "tył" pompy.
    Pokazałem jaka ma być tam grzałka, a w kompetencjach serwisu jest pogłówkować i znaleźć ten zestaw.
    pieetr wrote:
    potrzeba nr serwisowy całej zmywarki
    Numer seryjny jest mniej ważny, głównie potrzeba numer 85...
  • Level 7  
    Przekażę serwisowi ale najpierw pokombinował bym z tym małym przekaźnikiem, jest delikatnie okopcony - grzałka ma przejście i grzeje po ominięciu tego przekaźnika.
    Teraz pytanie czy dostanę gdzieś taki przekaźnik? podejrzewam że załącza on pod wpływem temperatury? dodaje fotkę tego ustrojstwa. Może można zastosować nie koniecznie taki sam ale działający na tej samej zasadzie?
  • Level 7  
    Movzx niestety serwis nie potrafi znaleźć takiego zestawu . Będę zmuszony zakupić ten co wkleiłem wyżej link i pytam czy możesz ocenić czy ta grzałka będzie ok ? ma ten nr co podałeś . Może najlepiej zadzwonić do serwisu whirlpool ?
  • Helpful post
    Level 39  
    pieetr wrote:
    Może najlepiej zadzwonić do serwisu whirlpool ?
    Cały czas ten serwis mam na myśli. Serwisy lokalne nie zawsze mają wszystkie części.
  • Level 7  
    movzx nr to 854260738020 , dzwoniłem do serwisu powiedzieli ze maja ten zestaw naprawczy innej firmy wytrzymalszy za 220zl ale nie powiedzą mi nr tego zestawu - chciałem poszukać w internecie może gdzieś by było taniej po co przepłacać serwisowi ?(wypuścili bubel a teraz będą kroić za jego naprawę :/ ) myślisz ze jest szansa znaleźć to w internecie ?
  • Level 15  
    A ja zazwyczaj rozbieram ustrojstwo (bez wycinania, poprostu odginam co trzeba, możliwie najmniej, dość brutalnie to wyglada) czyszcze styki, sprawdzam przejscie, składam spowrotem (troszkę kombinacji i zdolności manualnych, żeby to co powyginane wróciło na swoje miejsce). I dziala. Zarejestrowany i sprawdzony przypadek hula już 8misiac.

Moderated By movzx:

To proszę sobie odginać i czyścić. Jak Kolega spali sobie dom to jest jego prywatna sprawa, ale innym tak radzić tu nie będziemy.
    Po raz kolejny przypominam, że zabezpieczeń termicznych NIE WOLNO "naprawiać".
    I po raz kolejny tradycyjnie za taką "poradę" nagradzam 14-dniowym urlopem.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady(...)

• Level 7  
    o to ciekawe co kolega napisał a może jakieś dokładniejsze instrukcje jak to male ustrojstwo rozebrac bez wiekszych zniszczen ? czy u kolegi ta zaslepka plastikowa którą się ściągą żeby dostać się do tych przekaźników termicznych tez była delikatnie okopcona ? może masz jakieś fotki z rozebrania tego i poskładania ? miałeś dokładnie ten sam model grzałki ?

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

jak to możliwe ze spali się dom przecież mamy od tego w domu bezpieczniki ?
  • Helpful post
    Level 39  
    pieetr wrote:
    może jakieś dokładniejsze instrukcje jak to male ustrojstwo rozebrac bez wiekszych zniszczen ?
    Żadnych "dokładniejszych instrukcji" w tym przypadku nie będzie. Można naprawiać niemal wszystko, ale nie zabezpieczenia termiczne grzałek.
    pieetr wrote:
    jak to możliwe ze spali się dom przecież mamy od tego w domu bezpieczniki ?
    Gdyby wystarczyły bezpieczniki w instalacji (które są zresztą nadprądowe, nie termiczne) to producent nie montowałby zabezpieczenia bo po co. Ten element jest w stanie nieźle narozrabiać, proszę mi wierzyć.
    Koniec, kropka.

W końcu odnalazłem numer zestawu naprawczego: 481010518499.
  • Helpful post
    Moderator of Home appliances
    Stachu0204 wrote:
    Zarejestrowany i sprawdzony przypadek hula już 8misiac
    Do momentu pierwszego sklejenia przekaźnika a potem to już raczej nie będzie co zbierać ze sprzętu. Czy Ty zdajesz sobie sprawę po jakim czasie następuje zapłon tworzywa korpusu grzałki w przypadku niewłaściwego zadziałania zabezpieczeń , podanego napięcia na w ten sposób "zmodernizowaną" grzałkę i pracy na "sucho" ? Pewnie nie , więc podpowiem ok 1,5 minuty. Także na Twoim miejscu wrócił bym się do klienta i wykonał naprawę jak należy. W razie nieszczęścia będziesz miał prokuratora na karku.
    Kolego pieetr, tak jak Ci napisał movzx zamów zestaw i będziesz spał spokojnie.
  • Level 7  
    Koledzy czy może mi ktoś pokazać fotkę jak wygląda przekaźnik grzałki w zmywarce whirlpool adp 8693 lub gdzie go szukać ewentualnie jaki ma kolor ? prawdopodobnie jest uszkodzony - mam juz wymieniona grzalko-pompe dalej lipa .
  • Level 39  
    Mniej więcej tak:
    Zmywarka whirlpool adp 8693,nr grzalki 461972626981 przekaznik na grzalce awaria

Ale na 99,9% jest dobry.