Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klawiatura KB-265 i usterka zasilania ?

oski131 02 Feb 2014 17:21 1068 3
 • #1
  oski131
  Level 17  
  Mam dośc dziwny problem i nie potrafiłem znależć za bardzo nic podobnego więc postanowiłem, że opiszę go tutaj.

  Niedawno złożyłem nowy komputer,
  Procesor: I5 4570
  RAM: 2x 4GB Geil 1600 CL9
  Grafika: Zotac GTX770 2GB DDR5
  Płyta Główna: ASRock B85 Pro4
  Zasilacz: Chieftec CFT - 650A- 12 B 650 W

  Windows 7, wszystkie sterowniki zaktualizowane.  Zakupiłem równiez klawiature dokładnie: Genius KB-265 i mam dośc dziwny problem. Otóż podczas korzystania z klawiatury w pewnym momencie światełko odpowiedzialne za Cap-Lock (pod nim mam bind na TSie) zacina się i po naciśnięciu klawisza nie gaśnie, tylko ciągle się pali. Klawiatura działa jak normalnie, ale gdy wystąpi ten problem i próbuję wyłączyc/zrestartować komputer zawiesza się on na etapie "trwa wylogowywanie" i muszę go wyłączać przyciskiem/restartować. Jeżeli problem z klawiaturą nie wystąpi to komputer wyłącza się normalnie.

  Próbowałem również przełączyć klawiaturę do innego gniazda USB, ale wtedy po prostu PC jej nie wykrywa i nie dostaje w ogóle prądu z gniazd (próbowałem w kilku).

  System stoi od jakiegoś miesiąca, updatowałem sterowniki do wszystkiego (dedykowanych do klawiatury nie ma), robiłem skany Combofixem jak i Malwarebytes wszystko wygląda czysto.

  Czy ktoś spotkał się z takim problemem, lub słyszałał o nim ? Bo już totalnie nie wiem co zrobić.
 • #2
  rtj71
  IT specialist
  oski131 wrote:
  Czy ktoś spotkał się z takim problemem, lub słyszałał o nim ? Bo już totalnie nie wiem co zrobić.


  Najprościej: podłączyć klawiaturę do innego komputera, zobaczyć jak się tam zachowuje, będzie wiadomo czy to coś z nią jest nie tak czy z komputerem.
 • #3
  oski131
  Level 17  
  Ponieważ drugiego PC nie mam pod ręką pobawię się inną klawiaturą i dam znać co i jak.

  Dodano po 3 [godziny] 55 [minuty]:

  Póki co korzystając z drugiej klawiatury problem nie występuje. I teraz zaczynam się zastanawiać co może być z tym Geniusem... Czy problemem jest USB-Hub, czy możę sterownik od USB się żre ze sterownikami klawiatury... Nie mogę nigdzie znależć podobnego problemu.
 • #4
  oski131
  Level 17  
  Gdyby ktoś miał podobny problem to znalazłem rozwiązanie. Otóż w tej kochanej klawiaturze, Caps-Lock nie ma anti-ghostingu i jak korzystałem z niego do rozmów na TS i przy okazji grałem nie raz wciskając po kilka klawiszy na raz to po prostu powodowało jakiś bug, przez który klawaitura się zacinała i występował problem z restartem. Po zmianie klawisze Caps-Lock na inny (do rozmowy na ts) problem ustąpił.

  Temat do zamknięcia.