Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Porlbme z połączeniem telewizora z dvd

szakalmce 02 Lut 2014 19:30 1995 17
  • #1 02 Lut 2014 19:30
    szakalmce
    Poziom 10  

Witam, mam następujący problem, po podłączeniu kablem optycznym telewizora i dvd dźwięk działa tylko w 2 frontowych głośnikach. Czy jest możliwość odtworzenia dzwięku z tv we wszystkich głośnikach dvd?

0 17
  • #3 02 Lut 2014 20:39
    szakalmce
    Poziom 10  

Tv Samsung UA40ES6700, Kino domowe Samsung HTD-C550

0
  • #4 02 Lut 2014 21:01
    intenso
    Poziom 38  

Żeby miec dźwięk przestrzenny musisz oglądać na tv kanały Dvb-t które nadają z DD,kanały satelitarne w DD lub oglądać film z pendriva w DD lub Dts.
    Możesz również włączyć w amplitunerze dekoder Dolby Prologic II który ze zwykłego stereo zrobi 5.1

0
  • #5 02 Lut 2014 21:21
    szakalmce
    Poziom 10  

Jak mam włączyć ten Dolby Prologic II skoro kiedy mam włączony telewizor z podpiętym kinem (napisz na wyświetlaczu odtwarzacza d.in) przycisk PLII nie reaguje.

0
  • #7 02 Lut 2014 21:55
    szakalmce
    Poziom 10  

No i ok rozumiem, ale przycisk PL II i DSP/EQ nie reaguja, ogólnie kiedy już miałem z tym problem jakoś go rozwiązałem ale na dzień dzisiejszy na prawdę nie wiem jak to opanować.

Pytanie jak ustawić tryb stereo w dvd, bo jest napisane ze PL II działa tylko w takim wypadku.

0
  • #8 02 Lut 2014 21:57
    intenso
    Poziom 38  

Ten tryb działa jak dostarczany jest sygnał stereo.A co jest źródłem dźwięku?

0
  • #9 03 Lut 2014 06:14
    szakalmce
    Poziom 10  

Źródłem dźwięku jest dźwięk telewizora, a dokładniej z programów w tv.

0
  • #10 03 Lut 2014 08:20
    grubs
    Poziom 32  

Czyli rozumiem że masz zewnętrzną antenę podpiętą do TV i nie korzystasz wtedy z zewnętrznych źródeł podpiętych pod TV np. do wejść HDMI.

Jeżeli tak to zacznij od testu głośników (speaker settings - test tone) przy odłączonym TV.
    Jeżeli wszystkie po kolei zagrają to podłącz TV i głośniki ustaw na zewnętrzne (menu - dźwięk - ustawienia głośnika - zew) i włącz jakiś kanał HD.
    Następnie menu - dzwięk - ustawienia dodatkowe i sprawdź i napisz co masz ustawione jak wybierzesz wyjście spdif oraz format dźwięku.

0
  • #11 03 Lut 2014 17:10
    szakalmce
    Poziom 10  

Mam dekoder HD który jest podpięty do telewizora.

- Test głośników wszystko gra ok.
    - Ustawione głośniki zewnętrzne kanał HD i dalej tylko dwa przednie głośniki grają.
    - Format dźwięku PCM - nie da się na nic zmienić

Widziałem raz u znajomego, że nawet zwykłe kanały odtwarzały dźwięk we wszystkich kolumnach.

0
  • #12 03 Lut 2014 17:18
    grubs
    Poziom 32  

No widzisz problemem jest to że podpinasz dekoder zewnętrzny a nie używasz wewnętrznego tunera a tylko z niego uzyskasz 5.1. Podłącz wyjście optyczne jeżeli takie masz bezpośrednio z dekodera. Podaj model tego dekodera.

0
  • #14 03 Lut 2014 18:49
    grubs
    Poziom 32  

A czy przy odtwarzaniu w pasku na ekranie w prawym górnym rogu świeci się ikonka dolbydigital? (ta obok nagrywania).
    Jeżeli nie to sprawdź język Ustawienie w Menu > Konfiguracja Odbiornika
    > Języki i ustaw na taki gdzie w nawiasie będzie DD. Jakby nie było to spróbuj na innych kanałach. Np polsat HD,tvn HD albo tvp HD.
    Jeżeli to nie poskutkuje to jeszcze spróbuj podłączyć antenę bezpośrednio do TV (o ile masz taką do odbioru cyfrowego sygnału) i TV połącz z amplitunerem optykiem. Czyli pomiń całkowicie dekoder i napisz jakie efekty.

0
  • #15 03 Lut 2014 19:00
    szakalmce
    Poziom 10  

Jest DD i dalej działają tylko 2 głośniki. Niestety, nie mam możliwości podpięcia anteny bezpośrednio do telewizora, ponieważ antena jest bardzo mocno przykręcona do dekodera.

0
  • #16 03 Lut 2014 19:22
    grubs
    Poziom 32  

I tak zmień ścieżkę dźwiękową na jakąś oryginalną. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że po prostu nikt nie nadaje w tym momencie DD 5.1. Większość stacji nadaje DD 2.0.
    Więc trzeba by mieć pewność że akurat ktoś nadaje odpowiedni sygnał. Jakimś tam obejściem problemu było by podłączenie wyjścia audio 2chinch dekodera z wejściem aux in i używanie trybu dolby pro logic. a podczas audycji 5.1 przełączanie na optyka.
    Ale należało by się upewnić czy rzeczywiście problemem jest brak takiego sygnału w nadawanych stacjach TV. Tak jak mówię popróbuj jeszcze z tymi zmianami ścieżki dźwiękowej.
    Oraz spróbowałbym jeszcze jednak odkręcenie anteny w celu sprawdzenia czy to przypadkiem dekoder nie wystawia 5.1.

0
  • #17 03 Lut 2014 20:45
    intenso
    Poziom 38  

tvp hd nadaje w 5.1
    dziwne że DP II nie chce się włączyć

0
  • #18 03 Lut 2014 20:48
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

intenso napisał:
    tvp hd nadaje w 5.1

Ale nie wszystko, i nie cały czas, dlatego:
    szakalmce napisał:
    Jest DD i dalej działają tylko 2 głośniki.

To całkowicie prawidłowe działanie sprzętu.

0