Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś wie jak można naprawić tą kartę

SpyroChempion2013 02 Lut 2014 19:40 606 2
  • #1 02 Lut 2014 19:40
    SpyroChempion2013
    Poziom 13  

Czy ktoś ma kartę gigabyte 7900 gt i miał taki problem, że:
    - najpierw wywalało bluscreeny podczas włączania się systemu
    - potem komp piszczał, jednym długim sygnałem, że coś nie tak z pamięcią karty

Kartę obejrzałem od spodu przy pomocy lupy i nie zauważyłem tzw. zimnych lutów. Da się ją jakoś przywrócić do świata żywych??

• #2 02 Lut 2014 19:48
    Piotr160292
    Poziom 36  

Jedyne co możesz zrobić to recykling tej karty... Temat jest w stanie ogarnąć tylko serwis, posiadający sprzęt do BGA i taka zabawa kosztuje 300-400 zł., tak więc sam sobie odpowiedz na pytanie, czy się opłaca. Brak zimnych lutów wcale o niczym nie świadczy, ponieważ mogły pęknąć kuleczki BGA pod sercem karty, czyli procesorem graficznym. Ewentualnie możesz poszukać kogoś, kto ma tzw. hotair, czyli stację do lutowania gorącym powietrzem. Być może ktoś kto ma taki sprzęt zgodzi się za o wiele mniejsze pieniądze podgrzać ten układ, aczkolwiek gwarancji, że to coś da na czas nieokreślony nikt Ci nie da. Słyszałem też o tym, że ludzie pakowali karty do piekarnika i to rozwiązywało problem na stałe, aczkolwiek były też przypadki, że karta pośmigała pół roku i padła na amen, aczkolwiek ja takie patenty odradzam i nalegam wręcz, aby zrobić to jak to się mówi zgodnie ze sztuką, czyli potraktować procesor graficznym hotair'em... Efekt ten sam, bo zregenerują się wszystkie łączenia i w przeciwieństwie do piekarnika nie szkodzi karcie, bo katując ją piekarnikiem, może Ci rozwalić kondensatory np. Niestety jedynym, na 100% skutecznym rozwiązaniem jest wymiana wspomnianych kulek łączących procesor z PCB karty, ale niestety ze względu na wiek karty i koszt usługi jest to nieopłacalne.

• #3 02 Lut 2014 19:58
    Kasek21
    Poziom 43  

SpyroChempion2013 napisał:
    Da się ją jakoś przywrócić do świata żywych??

Napawa jest nieopłacalna.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME