Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długość: 2x BassReflex w WinISD

02 Lut 2014 19:53 627 2
 • Poziom 9  
  Witam :) Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale, w sumie chodzi mi o projekt kolumny. Mam kolumnę - zamknięta obudowa-, chciałbym ją przerobić na otwartą, ale nie ma dużo miejsca a br koniecznie musi być z przodu. Jeden duży br się nie zmieści, za późno na robienie trójkątnych br czy szczelinowych bo nie chcę ruszać konstrukcji. Pozostają mi dwa mniejsze otwory br, ale mam problem:
  Program w jakim mniej więcej projektuje kolumny czyli WinISD obliczając długość br podczas gdy wpisuję ilość br=2 podaje mi długość obu otworów czy każdego z nich ? Tzn jak WinISD pokazuje 0.056m , to ja mam to na 2 podzielić i moje br mają mieć po 2.8 cm ? Czy tak jak pokazuje po 5.6 cm ? :D
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Jeśli wpisujesz "2" otwory, to masz podaną długość każdego z nich.

  Czemu chcesz przerabiać obudowę na BR? Co to za kolumny? Jeśli jakieś firmowe, to odradzam wszelakie modyfikacje, konstruktor zapewne wiedział co robi projektując obudowę. Za to czy ma być ona zamknięta, czy BR odpowiada parametr QTS, pamiętaj o tym.
 • Poziom 9  
  Nie to nie firmowe. To są moje własne kolumny pod estradę(mój pomysł), zawsze robi się br ale jakoś tak wyszło że zrobiłem obudowę zamkniętą, nie jest źle jednakże mogłoby być lepiej. Na razie zastanawiam się nad tą przeróbką... Jak myślisz co zyskam tym sposobem ? :D
  I dzięki za odpowiedź :)

  Dodano po 4 [minuty]:

  Jednak chyba pozostanę przy zamkniętej bo nie zerknąłem na QTS, a w moim przypadku to 0.75 :/ :D Dzięki za pomoc i słuszną uwagę ! :)