Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissin - Przerobienie lampy Nissin Di622 pod wyzwalacz radiowy Yongnuo

mulczasinio 02 Lut 2014 20:44 1782 2
  • #1 02 Lut 2014 20:44
    mulczasinio
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam lampę błyskową Nissin Di622, a ostatnio zakupiłem wyzwalacz bezprzewodowy Yongnuo RF-602 i okazało się (niestety już po zakupie), że lampa nie współpracuje z wyzwalaczami. Na forum znalazłem taki oto temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...in+lampa&sid=627887fc3947115e5b773ed57d7e389d w którym autor podpowiada jak przerobić tą lampę żeby uruchomić środkowy pin, ale kontaktu z autorem brak, a sam temat już zamknięty... może ktoś już bawił się w przerabianie Nissina Di622 pod wyzwalacze radiowe i mógłby udzielić kilku wskazówek?
    Z jednej strony nie chciałbym ingerować w lampę, bo może się okazać, że po takich przeróbkach będę miał problem z późniejszą odsprzedażą, jednak patrząc na ceny Mark II, czy Canona 430 EX trzeba kilka stówek dołożyć, dlatego intensywnie myślę nad przeróbką lampy, bo koszta znacznie mniejsze ;)
    Na portalu YT krąży tutorial jak taką lampę przerobić montując do niej gniazdo jack i przełącznik żeby połączyć lampę z wyzwalaczem, dzięki czemu możliwe będzie wyzwolenie tej lampy bezprzewodowo: https://www.youtube.com/watch?v=S6EzCU03ymQ&feature=related
    Jest to dosyć znacząca ingerencja w lampę, ale jeżeli bez tego zabiegu się nie obejdzie to będę zmuszony zaryzykować. Nie orientuję się też do czego miałby służyć ten przełącznik, który autor filmiku montuje nad sankami w lampie? Szukając rozwiązania w internecie znalazłem dwa rozwiązania i zastanawiam się, który patent jest lepszy i czy obie przeróbki pozwolą mi w takim samym stopniu operować lampą i wyzwalaczem? Elektronik ze mnie żaden dlatego pytam Was drodzy Elektromaniacy, czy ktoś już przerabiał tą lampę na powyższe sposoby i jest mi w stanie cokolwiek podpowiedzieć/ doradzić? Tak jak pisałem, nie znam się na tym, a nie chciałbym rozebrać lamy i czegoś popsuć.

0 2
  • #2 13 Mar 2014 07:30
    MMucha
    Poziom 7  

Mam podobny zestaw z d80. U mnie też nie działa, dopiero po podpięciu pilota zdalnego wyzwalania do body i otworzeniu lampy wbudowanej zadziałał (nie otwiera się do końca, tylko się uchyla ze względu na pilota). Spróbuj może się uda.

Nie zgłębiłem jeszcze dokładnie tematu - może to kwestia ustawień w body. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie w tej kwestii chętnie się z nimi zapoznam.

Chyba, że kupiłeś wyzwalacz pod inny system... to rzeczywiście zostaje tylko bebeszenie lampy.

0
  • #3 13 Mar 2014 21:37
    mulczasinio
    Poziom 2  

MMucha napisał:
    Chyba, że kupiłeś wyzwalacz pod inny system... to rzeczywiście zostaje tylko bebeszenie lampy.

Kupiłem wyzwalacz pod system Canon ;) ... zdecydowanie.
    Dla wszystkich, którzy mają wątpliwości co z takim fantem zrobić spieszę z odpowiedzią. Ja zaryzykowałem i przeprowadziłem operacje na lampie tak jak zrobił to autor tego tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...in+lampa&sid=627887fc3947115e5b773ed57d7e389d Zaryzykowałem, bo w zasadzie oprócz tego jednego tematu nie znalazłem nic, co mogłoby być pomocne w jej przeróbce bez ingerencji w samą obudowę (podłączanie gniazda jack itd.). Operacja się udała i lampa w końcu zaczęła działać z wyzwalaczami :) Niestety nie działa TTL, ale to dla mnie nie problem, bo pracuje na razie z jedną lampą, jak dokupię drugą to będzie bieganina, ale póki co nie przejmuje się tym ;) Tak więc, minimalnym kosztem (jeden kabelek i dwa luty) ożywiłem lampę, a po złożeniu jej w całość nie widać żadnych ingerencji, czy zmian.
    Jest jeszcze druga opcja przeróbki lampy, w której będzie działał TTL, ale wiąże się to z montowaniem gniazda jack i przełącznika w obudowie (gdzieś wyżej zamieściłem link do filmiku na yt), ale ze względów estetyczno- inwazyjnych nie zdecydowałem się na tą opcję.

0