Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Midland Mini Mobile na magnesie Midland BM 120 DV- pierścienie.

02 Lut 2014 21:41 1068 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    pozwolę podpiąć się pod temat.
    Mam Midland Mini Mobile na magnesie Midland BM 120 DV.
    Próba zestrojenia zakończyła się wynikami w normie, jednak pierścienie strojące są na cewce maksymalnie oddalone.
    Czy to jest dopuszczalne? Obiło mi się o uszy (bądź wzrok), że mają być w pozycji zbliżonej ku sobie.
    Jak to jest z tymi pierścieniami?
  • TermopastyTermopasty
  • Moderator
    Nie jest ważne, jak są ułożone pierścienie, ważne, by antena była zestrojona.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    OK, dzięki, i tak czeka mnie wtórne strojenie.
    Przewód jaki posiada BM 120 DV (3m) okazał się zbyt krótkim.
    Przełożyłem z Delta 874, która miała 4m.
    A to chyba kwalifikuje antenę do strojenia?
    Jeszcze jedno pytanie względem BM 120 DV.
    Fabrycznie był goły magnes + podkładka gumowa.
    Jak przy tej podstawie wygląda kwestia naklejki aluminiowej?
    Czy jej brak będzie miał wpływ negatywny, bo przecież nie wszystkie podstawy naklejek wymagają i je posiadają.
    Co do przewodności masy to i tak ogranicza ją podkładka magnetyczna, bezbarwna, czy gumowa.
  • Moderator
    Kolego, na wszystkie powyższe pytania, są odpowiedzi, wystarczy poczytać. Nie widzę potrzeby przytaczać odpowiedzi, czy wklejać linków, do odpowiedzi które tu zadajesz. Przypominam, to jest dział serwisowy, pewne wiadomości trzeba posiadać by tu pisać.
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
  • Poziom 9  
    Ilu wypowiadających się, tyle zdań.
    OK, odpowiedź odnośnie położenia pierścieni otrzymałem.
    To najistotniejsze.
    Dziękuję, do zamknięcia.

Dla zainteresowanych.
    Dziś mogę odpowiedzieć na pytanie, które zadawałem sam jeszcze tydzień temu.
    Postanowiłem sprawdzić wpływ podklejania podstawy magnesowej na wyniki pomiaru SWR.
    Podklejenie Midland BM 120 DV wpłynęło dodatnio na strojenie anteny Midland Mini Mobile. Do zabiegu posłużyła naklejka aluminiowa odblaskowa.
    Wartość SWR na każdym z kontrolowanych kanałów spadł o 0,2-0,3 i zamyka się w przedziale 1,2-1,5.
    Pierścienie pozostają w pozycji maksymalnie oddalonych od siebie, promiennik maksymalnie wpuszczony. Być może mógłbym osiągnąć jeszcze lepszy wynik, jednak nie przycinałem promiennika.