Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napełnianie zbiornika wodą. Sterowanie jak?

02 Lut 2014 22:32 1677 3
 • Poziom 38  
  Witam. Próbuję zrealizować instalację nawadniającą jednak problemem jest mała wydajność źródła wody. (Wodociąg) Zapotrzebowanie wody to około 8000 litrów wody niestety z kranu leci jedynie 2300 litrów wody. Wąskie gardło to przyłącze o średnicy 25mm i długości ponad 100m. Na szczęście ilość wody jednorazowa to 800 litrów i po tym może być kilkanaście minut przerwy. Myślę o jednym lub dwóch zbiornikach po 1000l w koszu i dotego pompa o wydajności około 150-200 litrów na minutę. Jak zrealizować napełnianie zbiornika? Pływak iz spłuczki ale mała przepustowość i chyba trochę awaryjne. Elektrozawór i czujnik tylko jaki hydrostat czy może jakiś pływakowy? Zbiorniki bezciśnieniowe więc rozwiązanoa jak w hydroforze odpadają. Jednocześnie w momencie awarii ww spłuczki mamypowódź ponieważ zbiornik nie może być zakręcony z powodu zapadania się boków w momencie opróżniania wody.
 • MetalworkMetalwork
 • Poziom 15  
  Może sygnalizator poziomu - trzy sądy ,elektrozawór, poziom max -wyłączenie , poziom minimalny - załączenie zaworu . Naprzykład - sygnalizator poziomu cieczy Elcluwo 114S.
 • MetalworkMetalwork
 • Poziom 38  
  A zeby bylo smieszniej i mniejsze ryzyko zalania z grubej rury, to zalozyc 2 zawory plywakowe. Jak bedzie awaria zaworu to zazwyczaj tylko jednego na raz, wiec mniej wody moze sie przelac do kanalizacji.