Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor eurotec - Kompresor eurotec nie che ruszyć gdy jest zimno

02 Lut 2014 22:35 4584 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam kompresor olejowy eurotec 24l i mam problem mianowicie nie chce ruszyć jak jest zimno silnik się kręci bardzo powoli jak by miał ciężko , podczas lata wszystko jest w porządku działa bez zarzutów.
    Co morze być tego przyczyną ??
  • HelukabelHelukabel
  • HelukabelHelukabel
  • Moderator Elektrotechnika
    A czy kolega czytał instrukcję ? zapomniało się .
    Napełnij zbiornik olejem silnikowym do wyznaczonej linii. W zimie używaj oleju
    N32, latem N68. Następnie umieść wskaźnik oleju z powrotem i uruchom
    kompresor. Urządzenie powinno pracować chwile bez obciążenia. Upewnij
    się, że pracuje prawidłowo.Wymień olej po 500 godzinach pracy. Rozmontuj skrzynie korbową i obudowę.
    Wyczyść zbiornik i wszystkie brudne elementy ze starego oleju a następnie złóż
    kompresor ponownie. Następnie napełnij zbiornik nowym olejem. Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Jestem w trakcie budowy domu. Zasilanie ciągnę od sąsiada przewodem 4x4. Kupiłem kompresor dwutłokowy erman em 3050v. Od 0 do 8 barów włącza się bez problemu. Na manometrze wyjściowym mam ustawione 4 bary. Gdy ciśnienie spadnie do 5 barów kompresor próbuje się włączyć, jednak nie może i wówczas wyrzuca zabezpieczenie na silniku ( 8A).Gdy wypuszczę powietrze do 3 barów i wcisnę ponownie zabezpieczenie, kompresor znów się włącza i pompuje do 8 barów. I tak w koło. Co mam zrobić. Czy jest to związane ze zbyt małym przekrojem kabli zasilających, czy może coś jest nie tak z transformatorami na silniku.
  • Poziom 12  
    Ze słaby bezpiecznik. Kompresor ma 2,2 kW to trochę za wiele dla 8A bezpiecznika. 230V * 8A daje 1,9 kW