Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skaner nasluchowy - skaner nasluchowy od 400zl do 800zl

krasnoludek6 02 Lut 2014 23:19 5070 20
  • #1 02 Lut 2014 23:19
    krasnoludek6
    Poziom 9  

Witam, mam prosbe o pomoc w zakupie skanera nasluchowego [reczniaka]
    mam do wydania od 400zl do 800zl .
    Moimi typami sa :yupiteru mvt 7300eu , mvt yupiteru mvt 9000eu
    icom ic rx7, Radioshack PRO-26.
    Z tych urzadzen starszych, najprzyjemniejszy odsluch mial icom ic rx7

Drugie pytanie czy unideny typ: bc 125at i bc 125xlt sa dobrymi urzadzeniami?
    Jest malo opini na model 125xlt ,czy moze ktos opisac go!

0 20
  • #2 03 Lut 2014 09:48
    internick
    Poziom 33  

Za taką kwotę z USA sprowadzisz stacjonarny skaner Uniden BCT15X i podłączysz go do porządnej zewnętrznej anteny (Radmor 32812/1). Być może, że jeszcze wystarczy na przewód antenowy, np. Draka MRC300.

I będziesz zadowolony....

Z ręczniakami jest tak, że niemal wszystkie pomimo och i ach sprzedających odbierają podobnie na antenach z zestawu. Niekiedy podłączenie odrębnej anteny nic nie daje w porównaniu do fabrycznej.

Jeśli miałbym wydać 800 zł kupiłbym Uniden UBC3500XLT. Prosty w obsłudze nawet dla początkującego, możliwość zdefiniowania własnych zakresów przeszukiwania (10), wybór dowolnej modulacji (w tym CB w AM!) czy bez problemowy dostęp do softu na komputer to tylko niektóre zalety.

Lektura: http://wiki.radioreference.com/index.php/UBC3500XLT

Gdyby się okazało, że w okolicy panuje już cyfra to wyprowadzasz dyskryminator i zabawa rozpoczyna się od nowa: http://www.discriminator.nl/ubc3500xlt/index-en.html

0
  • #3 03 Lut 2014 11:07
    krasnoludek6
    Poziom 9  

tylko moge i chce miec skaner reczny ,czytalem o tym modelu duzo ubc 3500xlt ,podoba mi sie tylko pisza ze pasmo cb jest nie osiagalne jest tylko fm a wiec w polsce nie poslucham bo dzialalmy na am,,pozdrawiam''

Dodano po 29 [minuty]:

na skanerze ubc 350xlt nie mozna sluchac pasma cb am jestem tego juz pewien a samo fm mnie nie interesuje,, dlatego moze ktos uzywa takiego urzadzenia jak ubc 125xlt,dziekuje za podpowiedzi

0
  • #4 03 Lut 2014 11:46
    internick
    Poziom 33  

Kolego, po pierwsze jeżeli edytujesz post to łaskawie nadmień, że zmieniasz 800 na 500 zł, bo wygląda, że mój post jest oderwany od pługa.

Po drugie nie słuchaj pseudo doradców. Skoro piszę, że da się na Uniden UBC3500XLT odebrać CB w AM, to ręczę za to swoją głową.

Po trzecie ja piszę o 3500, a nie o jakimś niedostępnym modelu 300.

0
  • #5 03 Lut 2014 18:34
    krasnoludek6
    Poziom 9  

ok rozumie sie tylko nie pisza o modulacji am[27.180Mh] w tym modelu ubc 3500xlt , wiec jesli dane fabryczne nie mowia to nie ma mozliwosci czy nie tak?

druga sprawa to zwykly blad wiem ,ze modelu 350xlt nie ma,,jest tylko 3500xlt[[przepraszam]]

a co kolego myslisz o modelu 125xlt to nawet ma pasmo lotnicze,bede bardzo widzeczny za pomoc,,pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

to z ta suma to tez pomylka powtarzam jeszcze raz suma kasy na urzadzenie to od 400 do 800 zl

0
  • #6 04 Lut 2014 16:37
    krasnoludek6
    Poziom 9  

kurcze szukam prawdeziwej opini o tych sprzetach co wybrac,,125xlt czy moze 3500xlt[?] czy ma pasmo cb w am

0
  • #7 05 Lut 2014 11:27
    internick
    Poziom 33  

To jest zbyt poważny serwis żeby z gęby robić kapeć. To co piszę jest sprawdzone i nie doszukuj się w tym nieprawdy.

W UBC3500XLT czy dla danego kanału zapisywanego w pamięci, np. 27,180 czy dla całego zakresu, np. 26,9600 - 27,4000 MHz podajesz wyświetlającą się nazwę, opóźnienie po zakończonej korespondencji, modulację z jaką ma pracować skaner, włączasz / wyłączasz tłumik antenowy i wpisujesz krok syntezy.

Poza tym jak chcesz tylko skaner po to żeby słuchać CB to lepiej kup radio dedykowane temu typie łączności.

0
  • #8 05 Lut 2014 17:20
    krasnoludek6
    Poziom 9  

temat jest szerszy i nie chodzi tylko o pasmo cb ,ale duzy procent tej czestotliwosci przemawia za kupieniem skanera z mozliwoscia sluchania tego pasma ,co do radia cb mam radio moze nie najmlodsze ,ale daje sobie swietnie rade,,,realistec trc 465''

sorki nie chodzi o nie prawde tylko o to co Ci ludzie pisza nawet na oficjalnych stronach sprzedawcow , ze niby pasmo cb nie dziala w AM ,,jak narazie jestes jedyna uprzejma mi osoba ktora cos pomogla ,,pozdrawiam

0
  • #9 05 Lut 2014 17:28
    internick
    Poziom 33  

Czego wymagasz od handlarza, który wielokrotnie nie wie co jest w kartonie?

Skaner jest drogi i część osób woli wydać blisko 1000 zł na stacjonarny niż na ręczniaka.

0
  • #10 05 Lut 2014 18:01
    krasnoludek6
    Poziom 9  

tak prawda a czy miales mozliwosc posluchac tego modelu 125xlt, zastanawiam sie tae nad tym modelem drozszym bo pamietam taka przygode kupywalem aparat foto i zamin powiedzialem ,ze to ten zmienilem 4 razy i obecnie mam lustrzanke i jestem zadowolony .

0
  • #12 10 Lut 2014 11:10
    krasnoludek6
    Poziom 9  

przeanalizowalem te dwa urzadzenia i tak jak kolega wspominal i wybieram to drugie tansze czyli uniden bc 125xlt ,faktycznie jest dla mnie wystarczajace .
    Sa to urzadzenia podobne nawet pod wzgledem czulosci [[ oczywiscie roznice sa]]

Do tego dobra antena i bedzie super jak narazie mi wystarczy , oczywiscie kabel tez uczciwy nie koncze tego tematu bo gdy bede mial juz urzadzenie napisze jak to sie sprawuje i jak pierwsze wrazenia

0
  • #13 13 Lut 2014 17:55
    skaner125
    Poziom 7  

Witam.
    Chciałbym przyłączyć się do tematu. Od niedawna jestem posiadaczem ubc125xlt tak naprawdę to jeszcze do końca nie odszyfrowałem tego urządzenia ale to nie ważne. Chciałbym abyście mi doradzili w sprawie anteny. W internecie jest tego tyle, że ciężko się zdecydować na cokolwiek, a interesuje mnie antena 144-430Mhz - co myślicie o tej antenie:
    DIAMOND RH-770,
    oraz innych
    DIAMOND RH-795,
    DIAMOND SRH-999

Jeśli macie jakieś pomysły i rady to byłbym wdzięczny i prosił o pomoc w wyborze :D .

0
  • #14 14 Lut 2014 22:50
    krasnoludek6
    Poziom 9  

tak super dobra antena jest tak jak polecal wczesniej Mantoch Radmor 32812/1 bardzo dobre parametry i ladnie wyglada.

jak juz masz urzadzenie to skrec jakis filmik jak urzadzenie dziala ,bede wdzieczny i inni tez ,,pozdrawiam

0
  • #15 15 Lut 2014 17:55
    skaner125
    Poziom 7  

Na razie na tej fabrycznej antenie to nie za wiele idzie posłuchać czasem słyszę kolej na 150.500Mhz albo rozmowy na 140 kilka Mhz. Zrobiłem sobie dipol półfalowy tak wychwalany na forach ale nie bardzo coś słychać..... więc nie wiem czy to wina braku jeszcze odpowiedniej wiedzy w obsłudze skanera czy tak słabo nadają.....
    Dlatego zacząłem zbierać kasę i rozglądać się za jakąś osobną antenką.

0
  • #16 17 Lut 2014 11:07
    internick
    Poziom 33  

W Kujawsko- Pomorskim na pewno da się usłyszeć więcej.

Na przyszłość nie pisz 140 z hakiem, bo tu może być wielu nadawców. Zapoznaj się co i gdzie pracuje i staraj się to wykorzystywać: https://spreadsheets.google.com/pub?key=pyxWa...8-CNJ2UMv7zJbw&single=true&gid=51&output=html

Co do samej anteny. Jeśli wolisz wydać 200 zł na kawałek druta niż na antenę zewnętrzną to napiszę tylko tyle, że będzie lepiej niż na standardowej z zestawu, ale żuchwa Ci nie opadnie.

To, że będziesz słyszał lepiej to głównie zasługa iż nowa antena będzie dłuższa.

Diamond RH-770 do skanera się nie nadaje, bo jest dedykowana na pasma amatorskie 2 m oraz 70 cm. Poza 144-146 oraz 430-440 MHz szybko głuchnie.

Diamond RH-795 jak najbardziej do skanera można zastosować.

Diamond RH-999 też lepiej do skanera nie kupować, bo to antena do radiotelefonów pracujących w pasmach amatorskich.

0
  • #19 22 Lut 2014 10:36
    krasnoludek6
    Poziom 9  

zastanawiam sie nad tym czy taki skaner np jak icom ic r 10, ktory jest do wielu pasm ,czy on na takiej antence bedzie cos slyszal gdy czulosc tego urzadzenia jest w granicach 1uV

Doswiadczenia na antenie 1,5metra na normalnym cb w moim terenie mówia róznie o tym i dodam tylko ,ze radyjko ma czulosc 0.4uV

Dodano po 1 [minuty]:

chodzilo mi oczywiscie o pasmo am dokładnie pasmo [ cb]

Czy naprawdę Cię nic nie boli i nie zapala się żadna "żaróweczka" jak piszesz na tym Forum.
    To przypomnę, że mamy tutaj regulamin pkt 3.1.13, który wyraźnie mówi nam o takim zachowaniu się na tym Forum.
    Proszę o naprawę i poprawienie wszystkich (powtórzę - wszystkich wpisów w tym wątku tematycznym) wpisów w trybie "pilnym".
    [SP5ANJ]

0
  • #20 22 Lut 2014 11:34
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

skaner125 napisał:
    A co myślicie o tej antenie czy ona jest zbliżona parametrami do "Radmor 32812/1"

http://www.antenna.com.pl/?mode=products&num=1&tpm=81&i=17

Jak mnie pamięć nie myli (a jeszcze nie powinna) to Radmorowska "pałka" jest anteną ½λ a ta z linku jest anteną 5/8λ.

Inne działania i inna szerokość pasma dla każdej z tych anten a i inne zyski w rezonansie jej pracy.

Do skanera należałoby unikać anten wąsko-pasmowych jakimi są właśnie 5/8λ chociaż mają większy zysk energetyczny przy mniejszym kącie promieniowania - bo już po za pasmem rezonansowym takiej 5/8λ wnosi znaczne tłumienie, które może dochodzić nawet do -20dB.
    Przykład : antena 5/8λ zestrojona na 150MHz nie będzie już poprawnie działać przy 155MHz a zaczyna poważnie tłumić już od około 158MHz w górę.

Pozdrawiam.

0
  • #21 28 Maj 2014 01:05
    oscar.adrenalina
    Poziom 10  

Od miesiąca mam Unidena UBC125XLT.
    Na początku też nic nie odbierałem, ale siadłem do instrukcji i zrozumiałem że trzeba znaleźć częstotliwości, zaprogramować i później można je skanować.
    Antena oryginalna dobrze działa na wyższych częstotliwościach +100 MHz, ale CB bardzo słabo 500 do 1000m.
    Mam stara antenę od CB więc wiele nie myślac podłączyłem ją do skanera. Efekt, pasmo CB rewelacja, do 400 MHz dobrze ale za to powyżej 400 MHz słabo.
    Dobre efekty eksperymentu zachęciły mnie do dalszej pracy.
    Następną anteną jaka mi się nawinęła pod ręce jest stara antena od internetu mobilnego 40cm długości.
    Efekty na niej bardzo mnie zaskoczyły, słyszę stacje naziemne w promieniu 100 km (oczywiscie nie wszystkie). Antena stoi na parapecie.
    Następną anteną był drugi dipol, (pierwszy nie działał za grube rury). Wykorzystałem dwie 1m rurki aluminowe o średnicy 15mm, efekty mnie nie powaliły, prawie to samo co z tej od internetu, lepiej tylko odbiera pasmo CB.
    Fakt jest taki że nie miałem anteny z prawdziwego zdarzenia takiej typowej do skanera i nie mam porównania.
    Generalnie na tych moich składakach zasięg skanowania to około 100km.

1