Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę)

03 Lut 2014 02:13 2322 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    To mój pierwszy temat, wiec poprosił bym o wyrozumiałość i ewentualne uwagi co poprawić następnym razem, a i nie wiem czy nawet dobrze trafiłem z tematem.

Zacznę od tego że nie jestem elektronikiem, raczej jestem zielony, kiedyś coś trochę liznąłem,ale to było dawno, czasem coś samemu z majstruje.
    Tydzień temu przyszedł mi do głowy pomysł zrobić zawór kulowy sterowany jakoś mechanicznie, oczywiście pierwsze działania internet, opcja Google, spędziłem przed kompem kilka nocy, znalazłem 3 może 4 tematy o tym. Wszyscy kombinowali z silniczkami, z silnikami wycieraczek, podnoszenia szyb itd. na dużych podstawkach( platformach) i do tego jakieś skomplikowane układy sterujące.
    Ja wymyśliłem sterowanie mechaniczne z zamka ele. od drzwi samochodowych a sterowanie ele. po prostu na trzech przekaźnikach i dwóch czujnikach indukcyjnych (krańcowych), ( można oczywiście dwa przełączniki krańcowe ale czujniki sprawiają lepszy efekt :D)
    Potem zamieszczę zdjęcia i filmik dla potomnych.
    Mój problem, może nie do końca problem, a nie wiedza w jakim programie można zrobić płytkę pod dwa rodzaje przekaźników. Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę)

Drugi przekaźnik, ten taki standardowy ;/ na zdjęciu to będzie ten wąski podłużny. Chciałem zrobić płytkę pod te przekaźniki, to podłączenie ich żeby miało to jakiś wygląd.
    Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę)

Drugi problem, trochę poważniejszy, mianowicie ten główny przekaźnik R3 jest sterowany sterownikiem od pieca ST-32, który ma opcje podłączenia pompki do C.W.O ale zamiast jej jest podpięty ten przekaźnik. Problem polega na tym, że ustawienie max temperatury zagrzania wody jest tylko do 60 stopni, a to znaczy że zawór mi sie zamknie przy tej temperaturze, chodź na piecu będzie wyższa niż w zbiorniku, moje pytanie czy jest możliwość żeby w tym sterowniku ST-32 jakoś to podkręcić do powiedzmy 70 -75 stopni ?

Każda pomoc i uwagi mile widziana.

Dodano po 23 [minuty]:

To kilka zdjęć, jak to wszystko wygląda i filmiki jak działa, a opis działania, pewnie nie trzeba, bo każdy wie o co chodzi ale dla początkujących zamieszczę w trochę późniejszym czasie(trochę się trzeba przespać bo oczy odmawiają posłuszeństwa)

Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę) Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę) Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę) Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę) Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę) Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę) Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę) Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę) Sterowanie zaworem kulowy (jak zaprojektować płytkę)

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Witam.
    Też myślałem o podstawce pod ten większy, są podstawki ale na szynę, nie do wlutowania, do wlutowania są ale pod przekaźnik nowszy R4 (to jest R3), przynajmniej ja tylko takie znalazłem, chyba że przeoczyłem. Myślałem tez na podstawkach z układu np. 14 pin ale, prościej jednak wlutować.
  • Poziom 9  
    W brew tego co piszą nie zbyt prosty ten program, nie ma nic łatwiejszego ?
  • Użytkownik usunął konto