Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS K53TK - Śmietnik wszędzie, pełno dziwnych procesów

03 Lut 2014 04:56 1125 1
  • Poziom 1  
    Witam. Dostałem właśnie dziś do rąk laptop marki ASUS, model K53TK używany około 1,5 roku. Największą tragedią tego komputera jest całkowite zaśmiecenie i dewastacja w mózgu. Otwiera się pełno nieznanych procesów, które na 100% są objawami wielu infekcji i chorób na dysku. Chciałem samemu kombinować i dojść do jako takiego stanu, który pozwoliłby na wyeliminowanie spowolnień i odblokowanie się maszyny z chorego letargu. Ale to mnie przerosło, więc postanowiłem nie działać pochopnie i zasięgnąć rady na pogotowiu. Czy jest lekarz, który pomoże w operacji pod tytułem: "mój komputer nie chce być złomem, a były właściciel testował na nim wszelkie odmiany istniejących infekcji...chyba totalnie nieświadomie"?

Zaczynając:

01-Asus K53TK Series Notebook BIOS: AMI EFI 204
    02-Mobile QuadCore AMD A6-3420M, 2152 MHz (24 x 90)
    03-Zainstalowana pamięć 6GB RAM, taktowanie nie jestem pewien gdzie sprawdzić w aida64.
    04-AMD Radeon HD 6520G
    AMD Radeon HD 7600M Series

Zasilanie w lapku to czarna magia, w sumie to pierwszy raz mam do czynienia z laptopem, zawsze tego typu komputer był dla mnie tylko chwilowym narzędziem, którym w ogóle się nie interesowałem.
    Temperatury można sprawdzić inaczej niż termometrem? Bo tego urządzenia nie mam i raczej szybko precyzyjnego nie znajdę (nie kupię również, chyba, że to naprawdę konieczne)

09-Windows 7 Home Premium 64-bit wersja 6.1 Service Pack 1
    10-to największy problem...bo nie znalazłem ani śladu po antywirusie, firewallu, czymkolwiek, osłony Windows powyłączane, ślad po combofixie (aż się boję co zostało wytworzone przez taką mieszankę).

Co tu jeszcze...screen z menedżera urządzeń dam jeśli będzie potrzebny, tylko powiedzcie co byście chcieli na nim zobaczyć, czy pełny menedżer czy jakieś konkrety tylko. W sumie to zrobię wszystko co będzie potrzebne, jeśli będę miał fizyczne możliwości. Nie mam dostępu do żadnych sprzętów specjalistycznych, a nawet prostych jak woltomierz, dobry termometr itd. a poza tym komputer ma 0,5 roku gwarancji producenta i nie wiem czy warto go rozkręcać i pozbawiać się jej biorąc pod uwagę niepewny stan.

Problemy:

1. Straszny śmietnik, który jest pewnie powodem osłabienia komputera i strasznego spowolnienia w porównaniu do nowego, tego samego modelu (miałem styczność z takim)
    2. 100% obecność zakamuflowanych wirusów, które np. nie pozwalają na wpisanie w przeglądarce nazw antywirusów, gdyż od razu je wyłącza (a dokładniej to wyrzuca nie wyłączając procesu np. firefox)
    3. Dźwięk. Wiem, że to pewnie po prostu sterowniki, ale nimi zajmę się na końcu chyba, bo nie widzę sensu porządkowania ich gdy pewnie będzie konieczna czystka na C. Włączam jakieś exe, powiedzmy grę. Minimalizuję i nie odtwarza dźwięku nigdzie poza grą (odtwarzacze muzyki, filmów, przeglądarka etc.). Analogicznie w każdą stronę, dźwięk działa tylko dla jednego programu na raz (denerwujące, bo np. włączenie filmu na YouTube powoduje, że aby wrócić do oglądania filmu czy grania koniecznie muszę wyłączyć proces przeglądarki i dopiero włączyć żądany program-nie zminimalizuję gry, bo dźwięk raczej nie wróci.
    4. Straszy mnie bardzo przy uruchamianiu. Najczęściej był hibernowany i przy wznawianiu z hibernacji rzadko pojawia się ten problem, ale przy zwyczajnym uruchamianiu komputera nagminnie. Obraz piękny, ładny, podaję hasło do użytkownika i nagle obraz wygląda jakby matryca, taśma czy coś na czym się nie znam było walnięte. Trzeba wtedy zamknąć klapę, podnieść (2-3 razy) i jest dalej piękny obraz, który nie przerywa ani na moment. Niepokojące, stresujące, mam nadzieję, że to żaden fizyczny problem sprzętu.

To chyba wszystkie rażące problemy, w razie czego udzielę wszelkich informacji jakich tylko będę mógł, w końcu to mi zależy na sprzęcie, który będę mógł sprawnie obsługiwać. Problemu w stylu blokujące się na jedno, dwa kliknięcia klawiszy nie ominę, bo takie już są-zajechane widocznie, chociaż podobno od początku miały te loty

Dodam, że komputer wyczyściłem z kurzu, syfu itd jak pozwoliły warunki (jak mówiłem, nie rozkręcam póki nie będę nic wiedział, prowizoryczne przewietrzenie i odkurzenie
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 21  
    Witaj,
    Użyj AdwCleaner ( http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/ ) funkcja: Scan/Szukaj i Clean/Usuń.

Zrób pełne skanowanie przy pomocy Mbam i usuń to co wykryje ( http://www.malwarebytes.org/ ).

Zamieść w załaczniku oba logi (OTL.txt i Extras.txt) z OTL. ( http://www.bleepingcomputer.com/download/otl/ ). Dodatkowo zaznacz: infekcja LOP i Purity oraz wszyscy użytkownicy.
    W przypadku, gdy pobranie tych programów będzie niemożliwe z zainfekowanego komputer, przenieś je za pomocą pendrive`a (najlepiej czystego).