Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Elektrolux ESL 67070R - spalenizna - edycja..

krawietz 03 Feb 2014 08:58 4785 3
 • #1
  krawietz
  Level 16  
  Wczoraj mój trzy letni Electrolux ESL67070R podczas pracy wywalił bezpiecznik generując z siebie swąd palonej instalacji elektrycznej.

  Po krótkiej wieczornej inspekcji stwierdziłem że śmierdzi z drzwi z okoli panelu sterowania. Inspekcja pod zabudową nie wykazała żadnych wycieków ani brzydkiego zapachu.

  Po włączeniu bezpiecznika - zmywarka chce kontynuować program i po zamknięciu drzwi zmywarka normalnie pracuje. Nie zostawiałem jej włączonej do końca programu po raz że późno było a dwa że jednak coś sie ewidentnie przypaliło.

  Trzy pytania
  1. Czego się ewentualnie spodziewać po otwarciu - chce zacząc od dobrania sie do panelu sterowania.
  2. Jak uruchomić tryby testowe? Chce wymusić wypompowanie wody i ewentualnie zrobić reszte testów.
  3. Jak wylać z niej wode bez urucamiania? Działa metoda z pralek czyli po opuszczeniu węża spustowego woda wyleci sama?  W drodze dalszych oględziń stwierdzono stopienie 2 środkowych przewodów we wtyczce zasilającej modułu. Stopiony został przewód idący od kabla zasilającego z przewodem idącym do grzałki - jak na załączonym obrazku.
  Zmywarka Elektrolux ESL 67070R - spalenizna - edycja.. Zmywarka Elektrolux ESL 67070R - spalenizna - edycja.. Zmywarka Elektrolux ESL 67070R - spalenizna - edycja..

  Moduł bez śladów uszkodzeń. Przekaźnik od grzałki w stanie NO. Widać delikatne (nie od stopienia) uszkodzenie izolacji na przewodzie brązowym od grzałki.

  Pytanie za 200 punktów gdzie kupić ów wtyk aby wymienić. Gniazdo w module nie uszkodzone.

  Grzałka ma jakieś 22 ohmy... (mierzone we wtyczce bo już dalej jej nie rozbierałem).

  Krawiec
 • #2
  wersion
  Level 14  
  1.Witam przypuszczam ,że pali się wiązka przy programatorze obawiam się że już nie ma dla niej ratunku tylko wymiana wiązki oraz programatora.
  2. tryb serwisowy to strasznie dużo pisania ponieważ wchodzi w to kombinacja przyciskami.
  3. woda powinna wylecieć grawitacyjnie jak tylko wąż znajdzie się poniżej lustra wody.
 • #3
  krawietz
  Level 16  
  Kable raczej nie palą się tak same z siebie...
  Jesli poszedł zbyt dyży prąd to ok, ale pozostaje pytanie dlaczego poszedł tak duży prąd, ze aż przysmażyło wiązke. Programator nie powinien umiec czegoś takiego spowodować (chyba że gdzies zwarcia dostał).

  Mam jakąś serwisówke do Electroluxa ale wyglada na to że do nieco innego typu sterowania bo opisuje przyciski poszczególnych programów, a u mnie wybiera się numer programu dwoma przyciskami (góra, dół).

  Krawiec
 • #4
  krawietz
  Level 16  
  Zmywarka naprawiona, upaliła się tylko wtyczka na kablach.
  Notabene wtyczki da się kupić w niewielkiej ilości (5szt.) w TME ale już konektorów do nich nie bo minimalne zamówienie 2,5 tysiąca sztuk, a nigdzie indziej ich nie znalazłem.
  Producent to Molex.
  Założyłem "zwykłe" konektory 6,3mm dodatkowo zabezpieczone koszulkami termokurczliwymi i działa.

  Krawiec