Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 - ucieka prąd (350mA), jakieś pomysły ?

03 Lut 2014 13:51 3639 6
  • Poziom 24  
    Witam

Posiadam Passata B5 98r 1,9TDI 110KM. Problem polega na tym, że coś bierze prąd i to aż 350mA. Po jednym dniu autko nie odpala. Wyciągałem wszystkie bezpieczniki, odłączałem alternator, światła, klapę z tyłu (zamek), moduł komfortu, radio, pod maską przekaźniki i bezpieczniki, komputer. Bez efektu, cały czas 350mA więc cholernie za duzo. Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną? sucho jest pod dywanikami, więc chyba nie powinno być żadnego przebicia w wiązce. Dodam, że w każdym passacie są dwa kable PLUSOWE i ten cieńszy gdy odłączę spada do 0,00ma czyli było by rawidłowo, ale ten kabel idzie koło komputera i tak jak by wchodził do deski rozdzielczej. Może coś tam siedzi?

Zostały mi na myśl jeszcze przekaźniki pod deską. Może któryś cały czas jest zwarty i bierze prąd, ale nie wiem czy to jest możliwe ;)

Czekam na jakąś solidną odpowiedź :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 35  
    Podajesz, że sprawdzałeś (eliminowałeś) też światła, ale czy wszystkie np. w bagażniku oraz lampki lusterek wewnętrznych tj. zamontowanych w przysłonach przeciwsłonecznych kierującego i pasażera. Może stale świecą. Badania poboru "prądu" wykonuj po upływie ok. 15 min. tj. po "uśpieniu" modułów, alarmu itp. odbiorników. Odłącz też na próbę alternator.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    alternator był odłączany.
    Żadna lampka akurat w tym passacie nie świeci i nie wiadomo dlaczego (pewnie żaróweczki przepalone choć muszę to sprawdzić). Pod klapą i na żadnych drzwiach pod spodem nie świecą lampki. Był robiony pomiar także po 15min ;) cały czas ta sama wartość.
    Dodam również, że zamek centralny coś działa nie tak, ponieważ gdy chcę zamknąć samochód to raz zamykają się drzwi kierowcy a raz nie, tak jak by chciał "wciągnąć" ten wichajster w dół ale wyskakuje - może tu w zamku jest coś nie tak.
  • Poziom 13  
    Spróbuj jeszcze sprawdzić przejście na rozrusznik. Może tu jest problem.
    Coś co Cie okrada podbiera około 4,2W wygląda jak żarówka 5W.
    Nie masz jakiegoś połączenia typu Wzmacniacz anteny pozostawiony przez wcześniejszego właściciela ?
    Możliwe ,że wcześniej nie zauważyłeś problemu bo było cieplej więc i Akumulator sobie nieźle radził wraz z obniżeniem temperatury spadła jego sprawność.

0,35A na noc 12h to nie katastrofa powinien odpalić bez problemu .
    Auto możesz zostawić na postojowych na noc i przy dobrym Akumulatorze odpali bez problemu.
    Zważywszy że to diesel wiec i akumulator mocniejszy.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Może radio coś podbiera, a może lampka w schowku po jego zamknięciu nie gaśnie kiedyś miałem właśnie taki przypadek.
  • Poziom 43  
    Jarek2140 napisał:
    Żadna lampka akurat w tym passacie nie świeci i nie wiadomo dlaczego

Bo zgniła wiązka w lewym progu, jak to naprawisz to pewnie i pobór prądu zmaleje.
  • Poziom 24  
    Witam ponownie po kliku dniach walki z tym uciekającym prądem.

Do tej pory nie zostało rozwiązane. Sprawdziłem jak mówiliście pobór z rozrusznika - brak.

Rozebrałem dzisiaj drzwi prawe i lewe i teraz zagadka. Po odłączeniu kostek od drzwi prąd spada do 0,00 gdzie to jest aż niemożliwe, skoro musi coś min z 20mA pobierać.

nikt w mojej miejscowości nie chce się podjąć próby naprawy.