Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP p1102w - zablokowany toner w drukarce

kryzys554 03 Lut 2014 16:06 2130 7
  • #1 03 Lut 2014 16:06
    kryzys554
    Poziom 9  

Witam czy ma ktoś pomysl jak wyciągnąc toner który trzyma się z lewej strony. Z prawej wychodzi bez problemu, natomiast to jest zamiennik i nie miał bolca z prawej strony (tego który wpada w rynne jak włoży sie toner i wciska go się na dół). Czy po tej lewej stronie drukarki jest jakiś elektro magnes czy coś takiego bo zauważyłem że toner ma jakiś kawałek metalu po lewej stronie.

0 7
  • #2 03 Lut 2014 20:31
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Nie ma tam żadnego elektromagnesu trzymającego kartridż . Ten metalowy element to po prostu bolec (oś) bębna odprowadzający ładunek do masy . Trzeba będzie kombinować żeby taki kartridż wyjąć. Siłowe rozwiązania nie wskazane. Może serwis powinien to obejrzeć ?

C.

0
  • #3 04 Lut 2014 12:31
    kryzys554
    Poziom 9  

Też właśnie tak mysle. Ale żeby ciężko wszedł czy coś to bym nie miał pretensji a on wszedl tak jak orginał, lekko i bezproblemowo. Dlaczego się zablokował z lewej strony a z prawej wychodzi to mnie zastanawia, czy jest tam jakis zaczep czy zapadka??

0
  • #4 04 Lut 2014 15:09
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Kojarzę że niektóre zamienniki miały taką wypustkę na sprężynce. Miały one tendencje do wypadania. Prawdopodobnie wysunęła sie tak niefortunnie że zablokowała toner.

C.

0
  • #6 05 Lut 2014 09:34
    tracer_as
    Poziom 19  

Poproś drugą, osobę może za brutalnie to robisz :-) , albo złap dwoma rękoma i nie ciągnij do góry tylko bardziej do siebie.....

0
  • #7 06 Lut 2014 13:03
    kryzys554
    Poziom 9  

Delikatnie do góry tak jak tam ciągnę trzeba bo toner wpada w zapadkę, dwoma też próbowałem. A w którym miejscu mówisz że są jakieś sprężynki i zapadka??

0
  • #8 06 Lut 2014 19:33
    kryzys554
    Poziom 9  

Problem rozwiązany. Po lewej stronie był zatrzask (metalowy drucik) który ja dociskałem do obudowy a było trzeba go podnieść do góry (zabezpiecza przed opadnięciem tonera). A tyle zachodu bo zamiennik ma trochę krótszy ten okrągły plastik z metalem i zapadka wpierdzieliła się pomiędzy, zamiast się podnieść i zatrzasnąć. Oprócz tego metalowego drucika nie ma nic tam czyli nawet przez siłę nikt tam nic nie popsuje

1