Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ITI-5800S - Na wyświetlaczu nas test, kondensatory wymienione

Jingiel 03 Feb 2014 16:10 15393 10
    Jingiel
    Level 21  
    Dekoder ITI-5800S, na wyświetlaczu sławny napis TEST. Po rozkręceniu dekodera kilka spuchniętych kondensatorów. Wymienione profilaktycznie wszystkie na płycie głównej. Ponadto na płycie głowicy jeden 470µF/16V (C96) też spuchnięty i podmieniony. Niestety powyższe operacje nic nie dały. Napis TEST i mrugające diody po prawej stronie wyświetlacza. Napis TEST także mrugnie od czasu do czasu. Brak sygnału na wyjściu dekodera. Świeci dioda od SPIDF. Ma ktoś pomysł co mogę więcej zrobić, żeby ożywić dekoder. Nie wiem jaka wersja oprogramowania tam siedzi, bo właściciel dostarczył dekoder już po uszkodzeniu.
    charlee
    Level 19  
    Zasilacz do sprawdzenia, też lubią puchnąć kondensatory.1500uF wymieniony? Ponadto wymień resztę z zalecanych na głowicy.
    Warto by wiedzieć czy soft orginał czy E2.
    Jingiel
    Level 21  
    Wymienione 4x470µF, 2x1000µF i 1x1500µF. W głowicy był spuchnięty 1x470µF. Mogę zadać pytanie właścicielowi odnośnie softu, ale o jakie charakterystyczne rzeczy pytać? Jeszcze wymienię kondensatory w głowicy. Zapomniałem dodać, że podmieniałem zasilacz. Też bez rezultatu.
    charlee
    Level 19  
    Jeżeli ma E2 to taki objaw pojawi się w przypadku urwania zworki.
    Jingiel
    Level 21  
    No dobra, ale o jaką zworkę konkretnie chodzi. Chyba chodzi o punkty A20, 3.3V, A18., tylko jakby gdzieś była jakaś fotka. W jakich okolicach są te punkty?
    Jingiel
    Level 21  
    Zerknąłem na płytę i na pewno nie było ingerencji w te punkty lutownicze. Tuner nr seryjny BSKA 307391......... Które kondensatory w głowicy siadają? Wymieniłem C96, który był wybrzuszony. Oczywiście na płycie głównej wymieniałem wszystkie narażone na uszkodzenie. Znalazłem na forum wykaz tych, które wysiadają na płycie głównej. Niestety nie było wykazu tych z głowicy. Zasięgnąłem języka i okazuje się, że siedzi tam pewnie oryginalny soft, w którym padł loader, więc praktycznie dekoder do wyrzucenia. Można chyba drapać klej, ale to cholernie niewdzięczna robota.
  • Helpful post
    charlee
    Level 19  
    Spróbuj wymienić jeszcze na płycie c105 i c107(22µF/50v) oraz c80,c100,c121,c164 i c382 100µF/16v.
    Jingiel
    Level 21  
    Niestety wymiana kolejnych kondensatorów nie przyniosła rezultatów. Chyba znalazłem przyczynę. Jeden ce scalaków chyba przypalony. Jedyne co udało się na nim odczytać to STV64..., 2203T, MTL22 552. Praktycznie temat do zamknięcia, ale poczekam jeszcze parę dni, może ktoś oblatany w tych tunerach coś poradzi. Dekoder pewnie wróci do właściciela.
    art23
    Level 25  
    masz uwalonego boota czy wchodzi Ci w tryb serwisowy DL? zaraz po właczeniu przytrzymaj przycisk menu przez 5 s
    Jingiel
    Level 21  
    Dekoder wrócił do właściciela. Problem nie rozwiązany.