Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

różnica piec dwufunkcyjny a jednofunkcyjny+zasobnik+ogrzewacz

arishka 03 Feb 2014 16:49 2580 3
 • #1
  arishka
  Level 2  
  witajcie,
  pytanie: posiadam piec na olej bede przerabiac cała instalację i przerzucam sie na gaz. Zastanawiam sie czy stawiać na piec jednofunkcyjny z zasobnikiem i ogrzewaczem wody czy dwufunkcyjny z zasobnikiem, ? jaka generalnie jest różnica? wyłącznie ceny i wielkości? jak to wygląda pod kątem ekonomicznym? dodam ze rodzina jest 5 osobowa, ale korzysta sie z jednej lazienki.
 • #2
  saskia
  Level 39  
  Kociol dwu funkcyjny to taki ktory ogrzewa CO i przeplywowo CWU.
  Dwufunkcyjny z zasobnikiem to nic innego jak kociol jednofunkcyjny (imitacja dwufunkcyjnego) z dolaczonym zasobnikiem, ktorego ogrzewaniem steruje sterownik kotla, ograniczajac mozliwosci ukladu.
  To samo i taniej osiagniesz uzywajac jednofunkcyjnego kotla i oddzielnego boilera z wezownica. :-)
 • #3
  AnTech
  Level 31  
  Polecam kocioł dwufunkcyjny wiszący ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności rzędu 50-60 litrów. Rozwiązanie dużo lepsze od zwykłego kotła dwufunkcyjnego i właściwie niewiele gorsze od kotła jednofunkcyjnego z zewnętrznym podgrzewaczem c.w.u.
  Zalety to małe gabaryrty i prosta instalacja. Można też korzystać z cyrkulacji c.w.u co w zwykłych kotłach dwufunkcyjnech jest rzadkością.
  Duża moc rzędu 24 kW i stosukowo mała pojemność zasobnika skutkuje tym, że kocioł jest w stanie grzać wodę przepływowo jeśli rozbiór ciepłej wody jest znaczny. Oczywiście takiego komfortu korzystania z ciepłej wody jak w przypadku zewnętrznego zasobnika o pojemnośći rzędu 300 litórw nie będzie ale i tak nie można narzekać. Jeszcze nigdy nie zabrakło mi ciepłej wody. Od ośmiu lat użytkuję kocioł Immergas Avio Maior ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o poj. 60 litrów. Rodzina czteroosobowa.
 • #4
  arishka
  Level 2  
  tez mam w planach kocioł immergas, skłaniam się do jednofunkcyjnego z dodatkową funkcją grzania wody (zbiornik 150 L juz posiadam z poprzedniego pieca), ciekawy byłem po prostu czy jest to bardziej ekonomiczne,czy moze ekonomiczniejsze by było kupno pieca dwufunkcyjnego ze zbiornikiem ok. 50L. Chodzi tu o różnice w kosztach eksploatacji- nie instalacji. Czy taniej wychodzi kupic piec dwufunkcyjny z zasobnikiem, czy jednofunkcyjny z możliwością zainstalowania dodatkowego zasobnika cwu dającego możliwosc ogrzania wody np VICTRIX X2 firmy Immergas.