Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupic DAEWOO MUSSO ?

kwitek007 03 Lut 2014 16:53 3264 12
  • #1 03 Lut 2014 16:53
    kwitek007
    Poziom 6  

Witam chciałbym kupić DAEWOO MUSSO czy może ktoś ma takie auto, i może coś mi poradzić w tym temacie? myślałem o 3.2 24v czy to dobry pomysł?

0 12
  • Deimic Smart Home
  • Deimic Smart Home
  • #3 03 Lut 2014 22:34
    kwitek007
    Poziom 6  

dzięki za odp. dokładniej się przyjże temu autku aczkolwiek wizualnie auto niczego sobie no nie znam nikogo kto by miał taką terenówkę i mało mam wiadomosci na temat MUSSO...

0
  • #4 03 Lut 2014 23:00
    Karaczan
    Poziom 39  

Wyglądają fajnie, w necie opinie różne, na ogół pochlebne.
    Jednak nie brakuje też tych złych.
    Nie wiem może znajomy miał mocno wadliwe i przechodzone, ale awaryjne to było strasznie.
    Do tego były problemy z osprzętem, nawet w zakupie, bo ten silnik na licencji, to wygląd ma podobny, jakość już totalnie nie.
    Osprzęt zaczarowany, ECU zaczarowane, ciężko to nawet pod diagnostykę podłączyć było, jakieś dziwne protokoły diagnostyczne. Wtyczka MB a programy do merola ni w ząb się nie łączyły.
    Wtedy też jak on z nim wojował to to były jeszcze stosunkowo młode auta i egzotyczne, więc mało info o nich było. Długo też nie wojował bo się poddali wszyscy i sprzedał w końcu ;)

0
  • #5 04 Lut 2014 10:25
    kwitek007
    Poziom 6  

Daje dużo do myślenia,cena tego auta jest atrakcyjna na naszym rynku no i chyba zaczynam rozumieć dlaczego, dzięki za odp,aczkolwiek dowiedział bym się jeszcze czegos na temat tego auta może ktoś pochwali te autko?

0
  • #6 08 Lut 2014 12:45
    wedsew
    Poziom 15  

Karaczan napisał:

Do tego były problemy z osprzętem, nawet w zakupie, bo ten silnik na licencji, to wygląd ma podobny, jakość już totalnie nie.

To nie są silniki "na licencji", cokolwiek to znaczy, tylko normalne silniki Mercedesa produkowane w Bad Canstatt.

0
  • #7 08 Lut 2014 14:41
    Karaczan
    Poziom 39  

Są na licencji, czyli legalne klony, za przyzwoleniem Mercedesa. Do tego mają trochę zmian w osprzęcie, choć niektóre elementy są oryginalne MB.
    To jednak wiele z nich nie jest, i jakość też już nie MB ;)
    Może była jakaś seria z oryginalnymi silnikami MB, jednak wszystkie z którymi ja się spotkałem (całe 3szt ;) ) były klonami.

0
  • #8 08 Lut 2014 14:44
    turbox20
    Poziom 6  

witam:) ja moge doradzic jesli lubisz jezdzic czyms innym niz wszyscy:D auto wiadomo jak w kazde trzeba troche grosza włozyc:D mam równiez autko daewo na mercedesie i bardzo sobie chwale jak narazie z dostepnoscia czesci zadnych problemów wszystko pasuje z Merca prucz plastików przełaczników i blach:D a wiadomo na temat kazdego auta masz wypowiedzi negatywne i pozytywne:D jak chcesz sie dowiedziec czegos wiecej odesle cie do forum http://ssangyongklub.pl/forum/daewoo-musso-f4.html i ewentualnie zycze trafionego egzemplaza:D

0
  • #9 09 Lut 2014 12:32
    kotperski
    Poziom 9  

Karaczan napisał:
    Są na licencji, czyli legalne klony, za przyzwoleniem Mercedesa. Do tego mają trochę zmian w osprzęcie, choć niektóre elementy są oryginalne MB.
    To jednak wiele z nich nie jest, i jakość też już nie MB ;)
    Może była jakaś seria z oryginalnymi silnikami MB, jednak wszystkie z którymi ja się spotkałem (całe 3szt ;) ) były klonami.

Nie ma opcji, żeby jakikolwiek egzemplarz Musso miał "klon" silnika Merca. Każdy jeden ma oryginalną jednostkę pochodzącą z fabryki Mercedesa. Nie siej tutaj bzdurnych bajeczek.

0
  • #11 09 Lut 2014 17:23
    kwitek007
    Poziom 6  

A już myślałem że naprawdę te silniki to jakieś podróbki,jak to oryginalne silniki to nie może być aż tak awaryjne.poczytam jeszcze na temat tych aut no i wtedy podejmę decyzję.

0
  • #12 09 Lut 2014 17:43
    Karaczan
    Poziom 39  

Nie wiem, wszędzie w necie piszą o silnikach "na licencji" MB, a nie o silnikach MB.
    Zresztą te sztuki które widziałem miały gorszą jakość odlewów, i brak wszędobyslkich "gwiazd", choć owszem wyglądały tak samo w sumie.
    Upierać się oczywiście nie będę, ale temat mnie w sumie zaciekawił.
    Bo to co ja widziałem różni się pod maską od części fotek z netu.
    Może różnica była też w tym że było Daewoo i Ssangyong Musso.
    Co do Ssangyong to owszem MB miał udziały finansowe w nim, potem Ssangyonga wykupiło Daewoo, i może wtedy były "licencjonowane". Do tego jeszcze część Ssangyongów była już sprzedawana jako Daewoo.

0
  • #13 16 Lut 2014 11:04
    jurekk55
    Poziom 35  

Silniki 2.9 diesla jak i 3.2 benzyna to rasowy MB .
    Problemy to przede wszystkim zbyt częste zmiany właściciela marki , Ssangyong ...Daewoo, itd.
    W Musso problemem było sterowanie przeniesieniem napędu , zabrakło bardziej wydajnego układu waku pompy i zabezpieczenia przed wodą elektryki pod podwoziem.Zapinanie napędu kół przednich delikatne i precyzyjne , ale temat już rozkminiony na elektrodzie . Ogólnie napęd da się naprawić niewielkim kosztem i odrobiną umiejętności . trochę droższe będzie zadbanie o skrzynię rozdzielczą napędów jeżeli uszkodzona , ale wiele egzemplarzy jeździło długie lata bez możliwości napędzania kół przednich . Centralny zamek , wskazania paliwa , ABS , oświetlenie , układ ładowania akumulatora mają awaryjność na poziomie MB , więc źle nie jest , co do blach ...trudno się spodziewać wysokowyczynowych osiągów w średniej klasy wyrobu z Azji , sprzed 15 lat. Nie mylić z Chinami i Indiami proszę

0