Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomocy - Przedłużenie zasięgu sieci

KDAONA 03 Feb 2014 19:24 858 3
 • #1
  KDAONA
  Level 2  
  Witam.
  Jestem osobą kompletnie niedoświadczoną a potrzebuję zrobić następującą rzecz:
  Od routera chciałbym poprowadzić kabel, na końcu którego stworzyć przedłużenie zasięgu sieci. Chodzi o podłączenie do telefonu, więc kablem nie da rady. Nie będę się kupować lepszego routera ponieważ będzie to rozwiązanie tymczasowe. Czy istnieje taka możliwość bez zakładania drugiej sieci? Wiem, że może to być niezrozumiałe czy głupie, ale naprawdę kompletnie się nie znam. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

  3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  Proszę zatem o bardziej szczegółowe przedstawienie problemu - na podstawie podanych informacji zapowiada się dyskusja czysto akademicka [salmon]
 • #2
  djbasen
  Level 11  
  Taniej będzie kupić drugi router.
  Jest opcja że na końcu tego kabla będzie jakiś PC lub laptop którym to po kablu ( np Usb jeśli się da) lub po Wifi prześlesz sobie net do fona.

  Jeśli ma to być tymczasowe, jest też opcja ( jeżeli masz dobry zasięg 3G w tym miejscu) kupienia sobie internetu na karte (np. na serwisie aukcyjnym). Ewentualnie darmowe AERO2.

  Potrzeba więcej danych o istniejącej sieci i telefonie itp.
 • #3
  KDAONA
  Level 2  
  A istnieje opcja podłączenia telefonu do routera za pomocą kabla?
 • #4
  djbasen
  Level 11  
  Bardzo w to wątpie, ale jeśli router ma USB ( nie służące tylko do wprowadzania ustawień do tego router) i można nim przesłać net i twój telefon jest na tyle kumaty, że po USB będzie widział net to tak. Niestety maxymalna długość dobrego kabla USB to hmm 15m (optymistycznie).