Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nc 6220 - bardzo głośny wentylator, grzeje się, trudno włączyć

03 Lut 2014 19:44 2046 3
 • Poziom 12  
  .
  Witam, 

  Co powiecie na taki problem w HP Compaq nc 6220: 

  Bardzo mocno się grzeje,
  wentylator pracuje jak oszalały.
   
  Jak uda się włączyć Windows to już pracuje i laptop nie wyłącza się, ale bardzo głośno chodzi wentylator i czuję ręką od dołu, że jest bardzo gorący. 

  Nie wyłączmy go nigdy tylko przełączamy w stan uśpienia ponieważ przy włączaniu ze stanu zupełnego wyłączenia niekiedy nie zdąży załapać Windows tylko się cały laptop wyłącza, jak już załapie Windows to chodzi i nie zdarzyło się nigdy samowyłączenie.

  Nie ma możliwości aby go WŁĄCZYĆ bezpośrednio po wyłączeniu. Trzeba jakiś czas odczekać. Może chodzi o wystudzenie - nie wiem. Po jakimś czasie /kilka minut/ daje się włączyć Windows.

  np. kiedy chciałem przestawić coś w biosie nie było możliwości bo po kilkudziesięciu sekundach po wejściu w biosa laptop wyłącza się jeżeli nie odpali się Winda.


  Uciążliwy jest nadmierny hałas wiatraka i boję się, że w końcu laptek padnie zupełnie.
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  Pewnie zapchany kurzem układ chłodzenia. Nie kombinuj z wyłączeniem wiatraka tylko chłodzenie popraw bo sprzęt uszkodzisz.
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 9  
  Tak jak Linuks mów rozbierz go całkiem w takich przypadkach sprężone powietrze możne nie wystarczyć, upewnij się ze miedzy radiatorem a wiatrakiem jest czysto, w niektórych modelach te części są sklejone taśma
 • Poziom 12  
  .
  Dziękuję za cenne wskazówki.

  linuks i vvrona uratowaliście laptopa.

  Między wentylatorem a radiatorem była szczelna kołdra z kurzu grubości kilku milimetrów. Dałem też nową pastę stara była już tylko po bokach rdzenia i jakaś taka twarda.

  HP Compaq nc 6220 - bardzo głośny wentylator, grzeje się, trudno włączyć HP Compaq nc 6220 - bardzo głośny wentylator, grzeje się, trudno włączyć

  Teraz chodzi cichutko jakby go nie było w pokoju.

  Raz jeszcze serdeczne podziękowania dla Was.