Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie termostatu przylgowego do pompy obiegowej

03 Lut 2014 19:52 8067 4
  • Poziom 7  
    Witam.
    Jak w temacie. Proszę o pomoc w podłączeniu pompy obiegowej od podłogówki w układzie z termostatem przylgowym.
    Na załączonym zdjęciu w lewym górnym rogu pokazane jest połączenie przewodów w pompie.
    W lewym dolnym rogu pokazany jest układ przyłączeń w termostacie.
    W prawym dolnym rogu jest schemat elektryczny z tabliczki znamionowej termostatu.
    Termostat miałby wyłączać pompę po osiągnięciu ustawionej na nim temperatury. Prosiłbym o przerobienie zdjęcia w programie paint w celu pokazania gdzie jaki przewód podłączyć, Na pompie kabel zasilający podłączony do gniazda z czego: brązowy (-), niebieski (+). Próbowałem samemu według schematu ale cały czas wywala mi różnicówkę, gdzieś na forum znalazłem podobny opis ale tak samo zrozumiały jak instrukcja podłączenia dołączona do termostatu. Nie znam się na schematach elektrycznych, więc błagam nie piszcie tak jak w tym znalezionym przeze mnie poście w stylu: "ale co tu tłumaczyć", przecież nie muszę się na tym znać, każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie.
    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 7  
    Witam.
    Kolego tyle to ja wiem ze schematu, który mam przy termostacie, gdyby na termostacie producent oznaczył styki jak na pompie N i L było by prościej ale jest 1,2,3, bo po co komuś ułatwiać życie. Chodziło mi konkretnie: jaki kolor kabla pod który zacisk mam podpiąć i co z zasilaniem z gniazda czy mam je podłączyć do pompy i dopiero od niej do termostatu, czy do termostatu i dopiero od niego kable do pompy oraz pod które styki, prosiłbym o pokazanie na zdjęciu które zamieściłem w poście. Tak jak pisałem nie jestem elektrykiem i takie schematy nic mi nie mówią, to tak jak bym Ci pokazał receptę na beton B25W8K4 i żebyś go wyprodukował, tez nic z tego nie zrozumiesz a ja tak ;)
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    O taki schemat- opis właśnie mi chodziło, jasno i przejrzyście i co najważniejsze działa.
    Dzięki wielkie za pomoc
    Wszystkiego dobrego życzę koledze.
    Pozdrawiam serdecznie.