Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2006?

Mar_kol 14 Wrz 2007 19:32 869172 496
    Persil Color
    Poziom 16  
    Menas, wybacz, ale zgrzeszyłbym, gdybym Ci polecił choć jeden z tych modeli...
    Po pierwsze: odkurzacze cyklonowe, nawet jeśli mają potężną moc, to siłę ssania i tak mają zazwyczaj kiepską... Więc o "MOCNYM!!!" sprzęcie nie można tutaj mówić.
    Po drugie: nie wiem, jaki sens ma kupowanie odkurzaczy na 1 rok - przecież to nienormalne. Ludzie, czy Wy naprawdę chcecie w ciągu swojego życia mieć więcej niż 60 odkurzaczy!!?? Ciekawe, co na to biedna Matka Natura, która będzie musiała nosić brzemię zużytego kiczu i ludzkiej głupoty... Sprzęt kupuje się na lata, po to, aby chociażby się opłacał! Inna sprawa, że taki "TANI!!!" odkurzacz może nawet tego roku nie pociągnąć (babcia kupiła cyklonowego Romixa, odkurzała nim kilka miesięcy, po czym sprzęcior nawalił i stoi teraz w kącie).
    Po trzecie: Wszystkie tanie odkurzacze, co udowodnił ostatni niemiecki test konsumencki, mają złą jakość odkurzania - słabo ciągną i fatalnie filtrują. Nie wspominając o tym, że możesz trafić na model tak głośny, że będzie konieczne zakładanie stoperów.
    Po czwarte: Clatroniki były już wspominane (negatywnie oczywiście), a odkurzacze typu "no name" - no sam pomyśl, czy one mogą być dobre?
    Po piąte: z cykolonowych polecam Dysona, ale sam wiesz... powyżej 1000zł :P
    W niższej cenie lepiej poszukać Zelmera, ale bez skrajnie niskich cen (lepiej zrobisz, jak wydasz na ten cel co najmniej 250zł). Wydaje mi się, że model Explorer 1100.0 EK powinien być ok. Cena: mniej niż 300zł, dość dobre parametry i najważniejsze: 4 lata gwarancji!!! A nawet jak coś nawali po upływie okresu gwarancyjnego, to masz bezproblemowy dostęp do tanich części.
    Rozważ to, proszę.
    Pozdrawiam :)
  • Osprzęt kablowy
    jas07
    Poziom 12  
    Miele odpadło, również z przyczyny negatywnej opinii żony o stylistyce i ergonomii. Mam w domu 38 schodów, odkurzacz musi być lekki i poręczny do noszenia po schodach.
    Opinie o Miele zebrałem w warszawskich serwisach. Dotyczyły sprzętów kuchennych. Zdecydowanie odradzali Miele na rzecz Siemensa/Boscha czy AEG (prod.niemieckiej). Nie interesowałem się pralkami Miele.
    Ogólna opinia o Miele i sprzedawców i serwisantów jest dość jednoznaczna. Są po prostu przewartościowane. Wydatek nie rekompensuje wątpliwego wzrostu jakości. Firma niejako "jedzie" na historycznych opiniach.
    Testy nie sprawdzają trwałości i niezawodności w przeciągu dłuższego czasu. Niemniej w wspomnianym teście "Świata Konsumenta" Miele zajęło dwa pierwsze miejsca. Twój S4211 zajął pierwsze miejsce. Nilfisk był na czwartym. Niemniej i tak nie był to model, który powinien być porównywany i nie taki, jakim interesowałem się. Mnie interesował A230 lub mniejszy Go. Czyli zupełnie inne konstrukcje.
    Bardzo, bardzo cienko wypadły w tym teście odkurzacze bezworkowe, w tym także Dyson DC 11 za 1800 zł! Chociaż negatywne opinie o systemie bezworkowym słyszałem juz dużo wcześniej. W środku stawki tez uplasował się Zelmer Jupiter.
    Nie wiem, czy ci, którzy kupili ostatnio jakiś tam sprzęt powinni czytać wyniki tego testu.
    Zwykle jest też tak, iz jeśli ktoś juz kupi jakiś sprzęt, to za wszelką cenę będzie bronił swojego wyboru. Zwłaszcza jeśli był to spory wydatek...
    Teraz męczy mnie tylko wybór pomiędzy Zelmerem Syriusem a Karcherem VC 5300...
    Co z tym krajem produkcji Syriusa?!
    Menas
    Poziom 2  
    Dzięki 'persil kolor' za opinie twoja propozycja zelmera całkiem mnie zainteresowała choć szczerze nie lubię tej firmy bo mam już 2 odkurzacze tej firmy(bardzo słabe jeśli chodzi o wykonanie, oby dwa są popękane i uszkodzone obudowy choć wydawały się być bardzo masywne i solidnie wykonane) i chciałem coś zmienić może innej firmy i własnie zaproponowałem te modele bo dla mnie wydaly sie na początku obiektemi dość interesującymi jeśli chodzi o parametry moc 2200wat i do 350 moc ssąca. W tamim razie jeszcze jedno moje pytanie na co mam zwrócić szczególną uwagę przy zakupie mocnego odkurzacza który nie tylko brzęczy i buczy ale i odkurza wszystko z dywanu hehe( wiem że moc ssąca to jeden z parametrów ale co jeszcze wziąc pod uwagę ) by sprzedawca w sklepie nie wcisnoł mi jakiegoś cyklonowego cuda .pozdro all:D
  • Osprzęt kablowy
    Persil Color
    Poziom 16  
    @jas07
    No fakt, że sprzęt kuchenny Miele nie jest rewelacyjny. Np. zmywarkę lepiej kupić Boscha i udowadniają to nawet testy konsumenckie. Ale z tego, co wiem, Miele jest ekspertem w dziedzinie sprzętu pralniczego i właśnie odkurzaczy. Zapewniam, że pralki lepszej niż Miele nie znajdziesz. Wydaje mi się, że z odkurzaczami jest podobnie. A co do S4211 - jest on bardzo ergonomiczny i lekki.
    W kwestii Syriusa nie potrafię Ci pomóc, bo aż tak wtajemniczony nie jestem ;)

Dodano po 21 [minuty]:

@Menas
    Moc ssąca rzędu 350W to jeszcze nie rewelacja - dzisiaj jest to wartość przeciętna. Ale nie każda firma podaje siłę ssania. Zwróć uwagę na system filtracji. Najlepiej wybrać filtr HEPA. Raczej odrzuć te z 3, 4-krotnym systemem filtracji, a wybierz powyżej 5-krotnego. Oprócz tego ważna jest również szczelność rury i korpusu oraz ukształtowanie ssawki. Dopilnuj, aby ssawka sunęła łatwo i aby nie była zbyt wysoka, bo to może sprawiać problemy przy odkurzaniu przestrzeni pod meblami. Wąż ssący nie powinien być sztywno i nieruchomo zamocowany - musi się obracać i przy korpusie, i przy połączeniu z plastikową/metalową rurą. W przeciwnym razie może to się skończyć rozdzieleniem (rozerwaniem) obu części rury.
    Ale przede wszystkim należy wybierać produkty sprawdzonych firm - Miele, Karcher... Jeśli nie dysponujemy taką forsą, decydujemy się na Zelmera - marka dość solidna, a i części ma tanie.
    Pozdrawiam :)
    jas07
    Poziom 12  
    Może niepotrzebnie przenosiłem opinie o Miele na odkurzacze. Co do pralek, to mam znajomych którzy mają pralki tej f-my ponad 25 lat i są ciągle bez zarzutu. Nie wiem jak z obecna produkcją.
    Byłem na "wizji lokalnej" z żoną i odkurzacz Miele S 4211 zdecydowanie nie spodobał się żonie. Jeśli chodzi o mnie, ja kupiłbym go. Solidność wykonania jest przekonująca. Cena 659 zł tez nie jest za wysoka http://www.topmarket.pl/odkurzacze/MIELE_S_4211.php. Ma też minus, brak turboszczotki. Trzeba ją zakupić osobno. Jeśli w ogóle jest potrzebna...
    Jeśli chodzi o odkurzacze bezworkowe, to wyniki testu pokazują słabości tego systemu. Wychodzi na to, że jedyną zaletą tych odkurzaczy jest brak worka, bo innych zalet im zdecydowanie brak. Zwłaszcza skuteczności odkurzania. Ciekawe, że test nie potwierdził w ogóle związku pomiędzy siłą ssania odkurzacza, a skutecznością odkurzania.Dotyczy to również najdroższych Dysonów. Zdecydowanie lepsze są odkurzacze workowe.
    Test w "Świecie Konsumenta" nr 9/2007 jest aktualnie w kioskach i warto do niego zajrzeć, kosztuje tylko 6 zł.
    Jest tak sporo ciekawych spostrzeżeń, które pozwolą uniknąć typowej fascynacji parametrami w stylu siła ssania, moc czy prędkość przepływu powietrza skoro nie wpływają one wpływu na skuteczność sprzątania!!! To samo wyszło w przypadku turboszczotek-okazało się że w większości przypadków są zupełnie nieskuteczne i lepsze są ssawki, czy szczotki standardowe.
    Szkoda tylko, że poddano testowi tak małą ilość modeli odkurzaczy.
    A opinie użytkowników na forach są z zasady bardzo mało obiektywne...
    jas07
    Poziom 12  
    Tak..., teraz rozważam jeszcze zakup Miele S4211. Osiołkowi w żłobie dano...
    Co do Karchera VC 5300, u dealera Karchera bardziej polecano mi zakup poprzedniego modelu czyli VC 5200. Nie wiem jeszcze dlaczego...
    Przy okazji, otrzymałem oficjalną odpowiedź z Zelmera, że model Syrius jest produkowany w Polsce, w Rzeszowie a nie w Chinach!!!
    Dla rozwazajacych zakup tego modelu moze być to ważna informacja, zwłaszcza, że produkowany w Chinach Zelmer Galaxy ma fatalne, wręcz miażdżące opinie klientów o "zaletach" tego modelu.
    s113
    Poziom 12  
    moja żona kupiła bosha za 350zł w sklepie. Super odkurza i nie ma z nim żadnych problemów
    uzi3
    Poziom 10  
    Właśnie się zastanawiam czy lepiej kupić Zelmera, czy też jedną z wymienionych przez Was marek :?: Chodzi głównie o koszty eksploatacji/części. Np. jak jest z cenami worków do Miele, Boscha czy Karchera :?: Są dużo droższe od tych do Zelmera :?:
    jimmy1
    Poziom 10  
    Mam zamiar kupić odkurzacz.Chcę postawic na Zelmera.Czy dobrze?Myslę o JUPITERZE i SOLARIS , SYRIUS.Podstawowym kryterium przy wyborze jest moc i bezawaryjnosc,chociaż za worki też nie chciałbym płacić majatku.
    Jeszcze jedno do czego służy elektroszczotka i turboszczotka bo zielonego pojęcia nie mam?Z góry dziękuje za pomoc.
    Persil Color
    Poziom 16  
    @uzi3
    Worki do Miele są najlepsze, ale i najdroższe. Do Karchera i Boscha powinny być tańsze na Allegro.
    jas07
    Poziom 12  
    Niestety nie ma worków do Karchera i Boscha na Allegro...Pozostają drogie worki "serwisowe". W domowych Karcherach np. VC 5300 zdziwił mnie niedbały montaż, tj pokrętło zmiany mocy w kilku egzemparzach obraca się z wyraźnymi oporami, gdyz nie jest dokładnie w osi obrotu! Mimo, że jest to sprzęt "made in germany". Ale skoro w Mercedesie i Audi pracują Turcy i Marokańczycy, to dlaczego miałby być inaczej w Kacherze. Mimo, że konstrukcja i materiały są świetne wszystko zaczyna psuc niedbały montaż.
    Dlatego zrezygnowałem z Karchera. Bosch zapewne produkowany jest w Chinach. Pozostaje tylko Miele...lub nasz Zelmer! Przy okazji, okazuje się, że worki do nowych Zelmerów (np.Syrius, Solaris, Jupiter) są produkcji niemieckiej na zamówienie Zelmera i są tak jak w Miele 5-cio warstwowe. Tłumaczy to zaskakująco dobry wynik jakosci filtracji powietrza Zelmera w ostatnim teście "Swiata Konsumenta"! Jakość ta była na lepszym poziomie niż zwycięzca testu Miele S4211!
    Persil Color
    Poziom 16  
    Możliwe, że w Zelmerach jakość filtracji była lepsza. Chociażby przez jeden fakt: Miele S4211 nie ma filtra HEPA, ale ten zwykły. Ciekawe, jak wypadłby najwyższy model Miele...
    jas07
    Poziom 12  
    Miele S 5780 (jeden z najwyższych modeli, te wyższe maja tylko dodane różne gadżety), znalazł się na drugim miejscu po S 4211, jakość filtrowania powietrza miał identyczną jak Zelmer i troszkę lepszą niż S 4211.
    Fanów takich parametrów jak moc, siła ssania itp. oraz dodatkowego wyposażenia jak ssawki czy turboszczotki zaskoczy zapewne brak istotnych związków z zasadniczą jakością odkurzania. Fetyszyzowanie tych rzeczy jest zupełnie pozbawione podstaw. Wychodzi na to, że w większości to tylko zabiegi marketingowe producentów.
    Radzę zajrzeć do kiosku i zainwestować te 6 zł w zakup wrześniowego Świata Konsumenta. Najlepiej przed zakupem jakiegoś drogiego badziewia.
    jimmy1
    Poziom 10  
    jimmy1 napisał:
    Mam zamiar kupić odkurzacz.Chcę postawic na Zelmera.Czy dobrze?Myslę o JUPITERZE i SOLARIS , SYRIUS.Podstawowym kryterium przy wyborze jest moc i bezawaryjnosc,chociaż za worki też nie chciałbym płacić majatku.
    Jeszcze jedno do czego służy elektroszczotka i turboszczotka bo zielonego pojęcia nie mam?Z góry dziękuje za pomoc.

Czy ktos może mi pomóc?Bo jestem kompletnie zielony w temacie odkurzaczy .....a żona cisnie:|
    jas07
    Poziom 12  
    Jeśli chodzi o Zelmera to na pewno wart polecenia jest ten:http://www.agito.pl/odkurzacze/zelmer_syrius_16000_st_szary.1118.40732.html?cid=1118. I cena rewelacyjna. Ponad 100 zł taniej niz w MM wraz z dostawą. Jest bardzo lekki, zwrotny i cichy. Ma tez świetny system filtracji. Inne modele, które wymieniałeś są dużo cięższe i bardziej hałaśliwe. Mocą nie sugeruj się, nie ma to dużego przełożenia na jakość odkurzania. Jesli masz więcej kasy, to z pewnoscią najlepszy będzie Miele:
    http://www.topmarket.pl/odkurzacze/MIELE_S_4211.php. Też cena najlepsza w Polsce. Ponad 150 taniej niz w MM.
    Najlepiej zabierz żonę do dużego sklepu gdzie są te dwa odkurzacze. Niech wybierze sama. A poźniej kup w necie.
    Obydwa sklepy internetowe mogę polecić, już w nich kupowałem.
    P.S. nie wchodzi link do Agito.pl, spróbuje jeszcze raz:
    http://www.agito.pl/odkurzacze/zelmer_syrius_16000_st_szary.1118.40732.html?cid=1118.
    No teraz lepiej.
    Pozdrawiam
    Persil Color
    Poziom 16  
    @jas07
    Ja oczywiście nie nabieram się na te bajery w odkurzaczach, ale chodziło mi o ten drogi model Miele, gdyż ma on filtr HEPA (co, jak sam widzisz, wpłynęło na podwyższoną skuteczność filtracji). Gdybym napalał się na detale, to kupiłbym najwyższy model Electroluxa czy Zelmera, ale wybrałem najtańszy model Miele i to była chyba słuszna decyzja.
    Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. Ta stronka z Miele S4211, którą podałeś, nie wchodzi. Możesz powiedzieć, ile w tym sklepie (Topmarket) ów model kosztuje? Bo ja kupiłem W Domarze za 669zł (teraz już chyba jest droższy).
    jas07
    Poziom 12  
    Nie wiem dlaczego link nie działa.
    Może zadziała teraz:
    http://www.topmarket.pl/odkurzacze/MIELE_S_4211.php
    A kosztuje 659 zł plus ew.przesyłka. Sprzęt zwykle tanieje a nie drozeje z upływem czasu.
    Niemniej wygrał prosztszy model, z innych zalet uzytkowych.
    Niemniej drozszy model miał taką sama jakośc filtracji jak Zelmery z HEPA.
    basiek_g
    Poziom 1  
    Jas07 jakiego ostatecznie dokonales wyboru? musze przyznac ze nie mam pojecia o odkurzaczach dlatego zajrzalam na to forum a poniewaz twoje wypowiedzi brzmią bardzo sensownie postanowiłam kierować się Twoją opinią. Jeszcze jedno pytanie czy jupitera odrzuciłes tylko ze względu na gabaryty?
    jas07
    Poziom 12  
    Wybrałem jednak Zelmera Syriusa 1600.0ST. Żona stwierdziła, że jest on wygodniejszy, zwłaszcza przy sprzątaniu schodów. Ja miałem ochotę zainwestować w Miele S4211.
    Jupiter waży o prawie 1,5 kg więcej czyli niemal 30%. Jest też większy i bardziej hałaśliwy, głównie za sprawą mocniejszego silnika.
    Zelmer jest niemal 2 razy tańszy od Miele a parametry użytkowe tak badzo nie odbiegają (opieram się na teście w którym porównano m.in.Jupitera). Przynajmniej te, które uważam za istotne dla moich warunków. Ponadto jest 4-letnia gwarancja. Za różnicę w cenie dokupiłem jeden z prostszych odkurzaczy warsztatowych Karcher A 2054Me (za 230 zł).
    Niestety, kilka lat temu zdołałem "zarżnąć" jeden odkurzacz przy sprzątaniu pyłów po pracach remontowych. Takie prace w domu zdarzają się dość często, dlatego taka inwestycja jest zasadna.
    Wybór mój wynika także z tego, że za cenę bardzo dobrego Miele mam dwa dobre odkurzacze do różnych zadań( dom lub garaż/remonty). Reszta w różnicy cen zostaje na zakup zapasu dodatkowych worków do odkurzaczy i inne drobiazgi.
    Wybór trzeba o tyle również przemysleć, aby wiedzieć do jakich zadań w domu powinien przeznaczony być odkurzacz i wtedy szukac w określonych grupach czy typach.
    Slawo10
    Poziom 11  
    witam wszystkich,
    podpowiedzcie, może ktoś zna adres internetowy sklepu z częściami do odkurzaczy Panasonic
    posiadam model MCE961, ma swoje lata, działa bezproblemowo, ale z moim udziałem połamała się rączka przy róże teleskopowej, ta pomiędzy teleskopem a wężem giętkim
    lokalne sklepy AGD nie oferują takich części
    szukałem w googlu na hasło 'panasonic części odkurzacz' itp ale jakoś nie mogłem trafić na nic konkretnego
    jakby ktoś miał namiary będę wdzięczny

pzdr
    RNIC
    Poziom 14  
    Witam
    Z góry przepraszam kolegę Slawo10, że jego kosztem zareklamuję Zelmera a jemu nie pomogę.

I tu panie i panowie widać wyższość Zelmera nad wszystkimi innymi odkurzaczami. Części osiągalne do praktycznie wszystkich modeli i praktycznie w każdym sklepie. Żaden odkurzacz nie jestwieczny i do prawie każdego przyjdzie nam coś dokupić. Jeśli nie części do silnika to może właśnie wąż czy połamaną ssawke.

Pozdrawiam
    polkos
    Poziom 18  
    Slawo10 napisał:
    witam wszystkich,
    podpowiedzcie, może ktoś zna adres internetowy sklepu z częściami do odkurzaczy Panasonic
    posiadam model MCE961, ma swoje lata, działa bezproblemowo, ale z moim udziałem połamała się rączka przy róże teleskopowej, ta pomiędzy teleskopem a wężem giętkim
    lokalne sklepy AGD nie oferują takich części
    szukałem w googlu na hasło 'panasonic części odkurzacz' itp ale jakoś nie mogłem trafić na nic konkretnego
    jakby ktoś miał namiary będę wdzięczny

pzdr

Będziesz musiał albo udać się do najbliższego serwisu Panasonica lub poprostu zadzwoń do najblizszego dla Ciebie serwisu a może prześlą części za zaliczeniem pocztowym, a serwis znajdziesz na tej stronie :
    http://www.panasonic.pl/obsluga_klienta.php?kat_id=310&cat=Audio-Wideo+i+AGD
    broch
    Poziom 10  
    Witam. Czytając Wasze wypowiedzi nie znalazłem nic na temat dostępności filtrów do tych odkurzaczy które oceniacie.Było o sile ssania, ciężar ,koszty worków.hałas i filtr Hepa.Ale nie w każdym modelu jest filtr Hepa ,a jeżeli jest to zazwyczaj jako filtr wylotowy.Oprócz tego zazwyczaj jest jeszcze filtr wstępny wlotowy ,ochrony silnika i zamiast Hepy zwykły wylotowy. Zazwyczaj producenci zalecają je wymieniać co 5 worków.W takim Wodniku duo plus na przykład są 3 filtry.I ta kwestia również przemawia na korzyść Zelmeru .Filtry do ich odkurzaczy są tanie ,a co ważne ogólnodostępne.Jaka jest dostępność na rynku filtrów do innych producentów?Podejrzewam że mogą być pewne problemy z ich nabyciem ,a jeśli już trafimy to oryginalne są dużo droższe od tych do Zelmera.
    Persil Color
    Poziom 16  
    Nie wiem, jak u pozostałych producentów, ale Miele daje 2 filtry gratis do każdego opakowania worków (uważam to za dobre rozwiązanie). Czyli 5 worków + 2 filtry (wylotowy i ochrony silnika) kosztują ok. 40zł. 1 worek wystarcza na ok. 2 miesiące (przy odkurzaniu co 2 dni 3 pomieszczeń i co tydzień dodatkowo 4 pokoi) Fakt faktem, że worki do mojego odkurzacza nie są zbyt łatwo dostępne, ale ja już znalazłem sklep firmowy Miele ;).

Dodano po 2 [minuty]:

P.S. To że odkurzacz ma 3 filtry, nie koniecznie musi oznaczać, że ma lepszą jakość filtracji.
    broch
    Poziom 10  
    Persil Color napisał:

To że odkurzacz ma 3 filtry, nie koniecznie musi oznaczać, że ma lepszą jakość filtracji.

nic takiego nie twierdze ,a przykład wodnika podałem tylko w kwesti ilości filtrów i kosztów związanych z ich zakupem
    pozdrawiam
    jimmy1
    Poziom 10  
    Zelmer Jupiter 4000.0 SQ zielony-zakupiony!
    W dwa dni miałem odkurzacz w domu.Odkurzacz jest rewelacyjny!Moc czuć w czasie odkurzania,trzeba przy tym uważać żeby czegoś niepotrzebnego nie wciagnąć bo ten potwór ma taka siłe że wydaje się że mógłby wciagnać wszystko,to jego kolosalna zaleta.Jeszcze raz powtórze moc a w sumie jest cichusieńki ,elektroszczotka rewelacja,bardzo duży worek szczelny jak cholera a przy tym nie przeszkadza to we "wciąganiu", filtry to również czuć po powietrzu wydmuchiwanym przez odkurzacz jest świeże nie śmierdzące czy brudne.Odkurzacz wykonany bardzo starannie........a pomysleć że rozważałem jego zakup od kilku dobrych miesięcy i byłem ciągle niezdecydowany ,błąd strata czasu!!!

Chcę pochwalić i podziękować firmie AGITO.pl za tak sprawną i szybko zrealizowaną transakcje.Zdecydowanie polecam!
    jimmy1
    Poziom 10  
    Oczywiscie Zelmera.Polecam sklep Agito.pl kilka groszy taniej i szybciutko bedziesz miał odkurzacz w domu.