Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2006?

Mar_kol 29 Paź 2007 11:37 870759 496
    GETomek
    Poziom 15  
    Cytat:
    lecz na fakturę już tylko rok i o tym trzeba pamiętać.

Mógłbyś napisać coś więcej???

PS.Odkurzacz electroluxa ultra silencer o mocy 1800W emituje 71db a zelmer syrius 1800W 71db. Gdzie ta różnica???? w przechwalaniu się jednego producenta.......
  • SterControlSterControl
    hugo987
    Poziom 15  
    Witam

Czy warto inwestować w Zelmera Jupiter 4000 SQ chodzi mi o to czy ta elektroszczotka jest naprawdę potrzebna?
  • SterControlSterControl
    Thanan
    Poziom 11  
    Jaki odkurzacz do 400-500 zl? Czy warto inwestowac tyle kasy, czy za 300 zl kupi sie tez cos dobrego? Podajcie konkretne modele. Glownie interesuja mnie zelmery, bo z tego co zlyszalem to maja wyrobiona marke. dzieki za odp.
    emer
    Poziom 19  
    Jasne ze dobry - od kilku "stron" polecam Syriusa ....
    Tylko że w tej cenie mozna kupić wersje HQ z elektroszczotka a nie li tylko z turboszczotką .... ;)
    Ja mam wersje z elektroszczotka i sobie baaardzo chwale - i sam odkurzacz i elektroszczotke ...
    mr6319
    Poziom 12  
    Witam.
    Więc i mnie to dopadło.
    Po prostu poszukuję odkurzacza. Kilka dni temu miałem w domku prezentację Robocleana. No cóż... Wynikiem wizyty prezentera jest decyzja o zmianie naszego 10-letniego elektroluxa.
    Kasa jaką mogę wydać powiedzmy niech będzie do 1000PLN. Jestem alergikiem i mam niemowlę w domu. W zestawie mogłaby być również eletro/turbo - szczotka.
    Szczerze mówiąc zainteresowały mnie filtry wodne. Co o tym myślicie...?
    To dwa moje pierwsze typy:
    http://www.karcher-ogrodowczyk.sklep.pl/index.php?main_mode=szczegoly_produktu&produkt_id=14

http://www.agito.pl/odkurzacze/zelmer_aquario_8190_sp_pomaraczowy.1118.40729.html

Jeżeli macie inne na uwadze to proszę o podpowiedź.
    Pozdrawiam wszystkich sprzątaczy... i sprzątaczki...
    jaro41
    Poziom 25  
    :D Mr6319 poczytaj sobie o filtrach wodnych. Nie są zalecane dla alergików. Rozpylają dookoła. Mam córkę alergiczną. Wykosztowaliśmy się z moją i kupiliśmy Miele BabyCare. Ma fajną szczotkę Alergotec. Na razie jestem z niego baaardzo zadowolony.
    Pozdrawiam
    Anna-Maciej
    Poziom 10  
    Witam ja ploecam odkurzacz na wodę posiadałem już tysiące odkurzaczy bezworkowych i tradycyjnych na papierowy worek, (odkurzacz po roku czasu zaczyna śmierdzieć) polecem Wodnik trio 619 można wykorzystać worek przy jednoczesnej filtracji wodą Polecam !!!
    gusia1
    Poziom 2  
    Jaki odkurzacz piorący polecacie?
    Z moich informacji wynika, że w odkurzaczach stosowane są 2 systemy piorące : 1. system ekstrakcyjny - stosowany w większości odkurzaczy
    2. system piany aktywnej - stosowany w odkurzaczach firmy kirby.
    Odkurzacz kirby używany to wydatek ok 2 tyś zł - zastanawiam się czy rzeczywiście warto tyle wydać na ten system prania. Z odkurzaczy ekstrakcyjnych zastanawiam się nad karcher SE 3001. Który z tych odkurzaczy polecacie?
    Kysiu
    Poziom 12  
    Witam !!!

Najlepiej kup odkurzacz Zelmer :D
    Mam już kilka latek i świetnie się sprawuje !!
    Jest bezawaryjny, tanie worki do niego.

Oczywiście weź ten, który ma najwięcej Watt :)

Pozdraiwam
    asterii
    Poziom 10  
    Czy może ktoś mi coś powiedzieć na temat odkurzacza VAX 6151SX
    dzieki
    emer
    Poziom 19  
    Kysiu napisał:
    Witam !!!
    Najlepiej kup odkurzacz Zelmer :D
    Mam już kilka latek i świetnie się sprawuje !!
    Jest bezawaryjny, tanie worki do niego.
    Oczywiście weź ten, który ma najwięcej Watt :)
    Pozdrawiam Krzysiek :)

Alez oczywiście - żebyś duuuuze rachunki płacił za prąd.
    Ludzie myslą ze jak ma np 2000W, to jest gwarancja duzej mocy ssania ...
    Ale o mocy ssania to juz niewiele firm chwali ...
    mr6319
    Poziom 12  
    podłączam się do asterii:
    Cytat:
    Czy może ktoś mi coś powiedzieć na temat odkurzacza VAX 6151SX
    ciacho1984
    Poziom 11  
    Planuje zakup odkurzacza po przeczytaniu forum zawęziłem wybór do jednej firmy - Zelmer i 2 modeli a dokładnie to ST i SQ które to różnią się praktycznie tylko tym iż St ma Turboszczotka , a SQ Elektroszczotka. Czytałem opinie kilka stron wcześniej że Elektroszczotka może być bardziej awaryjna a i jest różnica w cenie. I tutaj pytanie który model wziąść. ST w cenie 435 zl a SQ 485 zl, sklep osiedle obok mojego miejsca zamieszkania więc są to koszty końcowe. Mieszkanie w bloku 40m2 , żadnych zwierząt.
    emer
    Poziom 19  
    a ja z uporem maniaka - elektroszczotka nie jest awaryjna, to uzytkownik ją zwykle psuje ...
    Jest to szczególne narzedzie, które "grabi" do srodka wszystko to co nieuwazny uzytkownik jej podsunie.
    A wiec jak podjedziesz z nią gdzieś np na jakies frędzle w dywanie - wkręci to i mozesz uszkodzić szczotke. Jakies niewielkie twarde przedmioty tez "zagrabi" do srodka i też może sie uszkodzić ...
    Trzeba po prostu bardzo uważać jak sie macha nią po podłożu ....
    Również "odkurzanie" nią jest nieco inne - posuwiste i dość wolne przesuwanie po wykładzinie czy dywanie, a nie szybko i nerwowo tam i spowrotem jak normalna ssawką ... i trzeba patrzeć gdzie tą elektroszczotką jeździsz ...
    ciacho1984
    Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedz, ja raczej sprzątać nie lubię i robię to szybko więc to wszystko mi wyjaśnia, wole mieć coś na co nie muszę uważać. Wybór więc podjęty będzie ST, kupie na początku tygodnia, więc jeśli ktoś będzie chciał napisze parę słów jak sie sprawuje.
    emkaa
    Poziom 11  
    Witam :D
    Ciacho1984 jak kupisz i przetestujesz zelmera syriusa 1600ST to koniecznie napisz jak się sprawuje i jakie są Twoje odczucia. Zastanawiam się nad zakupem.
    Pozdrawiam
    ciacho1984
    Poziom 11  
    Dziś byłem oglądnąć w Saturnie i nie zraził mnie wyglądem, cena 50 zł droższa niż u mnie w sklepie osiedlowym , postaram się jutro lub pojutrze kupić i napisze od razu jak się sprawuje. Jednak zaznaczam że nie mam do czego porównywać bo mam starego Zelmera Predom jest w domu odkąd pamiętam około 20 lat, do dziś działa :) .
    emer
    Poziom 19  
    no jeszcze jedno a propos elektroszczotki ...

Kosztuje 120zł, a za wersje odkurzacza z elektroszczotka dopłaca sie pewnie ok 50zł - wybór wg mnie jest prosty ...
    No i kto mówi że musi sie zawsze zakladac elektroszczotke? To jest osobne urządzenie i zakłada sie wtedy jak sie chce - a standardowo zakłada sie normalna ssawke jak w każdej innej wersji odkurzacza i odkurza normalnie.
    Nawet nie mając zwierza-sierściucha w domu - warto mieć elektroszczotke dla good-looking dywanów i wykładzin i ich odświerzenia oraz postawienie włosa.
    I używać ją powiedzmy raz na miesiąc ...

Ja wiem ze kazdy mój nastepny odkurzacz musi mieć elektroszczotke ;)
    Ika2
    Poziom 2  
    Który z tych modeli Zelmera jest godny uwagi: Solaris 5000HQ czy Jupiter 4000SQ?
    emkaa
    Poziom 11  
    emer napisał:
    no jeszcze jedno a propos elektroszczotki ...

Kosztuje 120zł, a za wersje odkurzacza z elektroszczotka dopłaca sie pewnie ok 50zł - wybór wg mnie jest prosty ...
    No i kto mówi że musi sie zawsze zakladac elektroszczotke? To jest osobne urządzenie i zakłada sie wtedy jak sie chce - a standardowo zakłada sie normalna ssawke jak w każdej innej wersji odkurzacza i odkurza normalnie.
    Nawet nie mając zwierza-sierściucha w domu - warto mieć elektroszczotke dla good-looking dywanów i wykładzin i ich odświerzenia oraz postawienie włosa.
    I używać ją powiedzmy raz na miesiąc ...

Ja wiem ze kazdy mój nastepny odkurzacz musi mieć elektroszczotke ;)

Zgadzam się z tym co napisałeś, ale... :D jeżeli nie mam żadnej wykładziny, dywanu (i nie zamierzam ich mieć) to po co mi elektroszczotka? Nie przeczę, że jest to doskonały dodatek, ale po ostatniej "wpadce" z odkurzaczem piorącym Philips Triathlon, który zakupiłam tak na wyrost to ja już dziękuję. Teraz stoi ten "kloc" w schowku i zajmuje miejsce :cry: A turboczczotka do odkurzenia wypoczynku moim zdaniem wystarczy.
    GETomek
    Poziom 15  
    Cytat:
    A turboczczotka do odkurzenia wypoczynku moim zdaniem wystarczy.

Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić..........ani elektro ani turbo szczotka nie służy do tego. A jak ktoś nie ma dywanow ani wykładzin i nie będzie miał jak twierdzi wtedy warto kupić podstawowy model np. parkiet line w nazewnictwie zelmera będzie z pewnością taniej.
    skocz
    Poziom 2  
    jeśli chodzi o producentów to z niższej półki Zelmer, jak ktoś ma do wydania ~750 pln i więcej to tylko Miele,

Obecnie mam w domu odkurzacz tej firmy już 3 lata i nie zamieniłbym na żaden inny, zresztą to nie tylko moja opinia i okazuje się, że odkurzacz wcale nie musi mieć 6 zmysłu :D
    ciacho1984
    Poziom 11  
    Zakup odroczy sie o jakieś 2 tyg, wypadły inne niespodziewane wydatki.
    zico07
    Poziom 10  
    Polećcie jakiś odkurzacz do domu 200 m2. Powierzchnie do odkurzania to parkiety i kafle (nie mam dywanów i wykładzin). Powinien być dla alergika, myśle o zelmerze, tylko nie wiem na który się zdecydować ?
    Teraz mam philipsa 2000.
    mr6319
    Poziom 12  
    A czy ktoś może coś powiedzieć na temat takiego sprzętu:
    ZELMER TWIX 5500.0M14HQ
    Electrolux UltraSilencer zUS 3388
    Z elektroluxów wybór w tym przedziale cenowym jest spory więc i o decyzję trudno.
    Może jakieś rzeczowe podpowiedzi...?
    Persil Color
    Poziom 17  
    Lepiej kupić Zelmera niż Electroluxa - tańsze części i chyba mniejsza awaryjność. Ale polecałbym wziąć jeszcze pod uwagę Miele S4211 - rewelacyjny sprzęcior. Jeśli zależy Ci na bajerach i koniecznie na filtrze HEPA, weź Zelmera, ale jeśli głównym kryterium jest niezawodność i skuteczne odkurzanie, Miele S4211 będzie lepszym rozwiązaniem. Musisz sam rozstrzygnąć i wybrać.

Pozdrawiam :).
    agdeldom
    Poziom 11  
    Persil Color napisał:
    Lepiej kupić Zelmera niż Electroluxa - tańsze części i chyba mniejsza awaryjność. Ale polecałbym wziąć jeszcze pod uwagę Miele S4211 - rewelacyjny sprzęcior. Jeśli zależy Ci na bajerach i koniecznie na filtrze HEPA, weź Zelmera, ale jeśli głównym kryterium jest niezawodność i skuteczne odkurzanie, Miele S4211 będzie lepszym rozwiązaniem. Musisz sam rozstrzygnąć i wybrać.

Pozdrawiam :).

Miele to już wyższa półka,i sporo kosztuje:) no i nie oszukujmy się,ale serwis tego sprzętu też najtańszy nie będzie:) co nie zmienia faktu,że i może warto polecić.
    Ja zdecydowanie moim klientom polecam Zelmera,jest to sprawdzona marka na naszym rynku,i wiem,że taki sprzęt będzie służył kilka lat moim klientom.
    emer
    Poziom 19  
    no i gwarancji troche jest .... tak w sam raz do ... nastepnego kupna odkurzacza :D