Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2006?

Mar_kol 20 Lis 2007 16:56 870231 496
    Persil Color
    Poziom 16  
    Nie no, emer, dobre - hasełko miesiąca :P.
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
    Ika2
    Poziom 2  
    Do Persil Color,

Który z tych dwóch modeli zelmera byś polecił syrius 1600HQ czy solaris 5000 HQ?
    emer
    Poziom 19  
    nie jestem Persil - ale ja mam Syriusa HQ ...

Róznica w cenie pewnie około 35% - i sorki - ale nie dałbym za odkurzacz o podobnych parametrach techn (choć oczywiście solaris lepszy) aż tyle wiecej ....
    Jak z Dosia - po co przepłacać ? ;)

a najwyzej za cztery lata sie kupi nastepny zelmer ;)
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
    Ika2
    Poziom 2  
    Różnice pomiędzy solarisem HQ i syriusemHQ, które wyczytałem to moc silnika, tj. ten pierwszy 2200W a drugi 1600W.
    Czy są jeszcze inne istotne parametry, które by dawały znaczącą przewagę solarisa?
    emer
    Poziom 19  
    Nie - Sol żre 2200W prądu a Syr 1900 - jak to sie przekłada w moc ssącą? Nie wiem - zapytaj w zelmerze ...
    Wiem jedno - u mnie rzadko odkurzamy na 100% mocy ssania (i poboru prądu), bo jest naprawde duża.

Pozatym pojemność worka 3.5l i 4l (na korzyść Syriusa), poziom hałasu 74dB do 71 (na korzyść Syriusa), no i 10dkg cięższy jest solaris - pozatym dane techn nie mówia o jakis innych róznicach ...
    Ale oczywiscie Solaris jest niby lepszy, solidniej chyba wykonany ... Choc kształt Syriusa wskazuja na jego wiekszą mobilność.
    jaro41
    Poziom 25  
    :D Mr6319 jeśli masz/ jesteś alergikiem, posłuchaj Persil Color i mnie.
    ZASTANÓW sie nad MIELE!!
    Pozdrówka dla Persil Color i Was
    wojtus50
    Poziom 13  
    wybierajac odkurzacz musimy chyba sobie odpowiedziec na jedno pytanie,czy uzywamy go spradycznie tylko do wielkiego sprzatania czy tez ma byc w kazdej chwili pod rekado nawet drobnych prac codziennych.Kiedy pomysle ile czsu i roboty wymaga przygotowanie i potem wyczyszczenie wodnego odkurzacza mam juz go dosc.
    ciacho1984
    Poziom 11  
    Wiec dziś odkurzacz Zelmer Jupiter ST został zakupiony, cena 437 zł, odebrałem osobiście więc koszt zakupu był ostatecznym kosztem.
    Pudło nieporęczne, czemu nie ma rączek z boku, strasznie niewygodnie się to niosło do domu :( .
    Odkurzacz wygląda ładnie , mi się najbardziej podobał z serii Jupiter ale nie to zdecydowało oczywiście o zakupie ST a nie innego modelu. W zestawie standardowo dołączone są 2 worki, ciekawe jak będzie z wydajnością, 4 oryginalne(SAFBAG) koszt 18 zł jak mnie poinformowano w sklepie, ale są też jakieś papierowe dużo taniej, ja jednak zdecyduje się na te bo są wykonane z jakiegoś materiału i wydaje mi się że lepiej to się będzie sprawować.
    Odkurzacz standardowo wyposażony w zwijacz kabla, bardzo przydatna funkcja, szczególnie, że przechodzę z kilkunastoletniego odkurzacza to praktycznie wszystko w tym odkurzaczu to nowość. W schowku odkurzacza znajdują się 3 elementy, a mianowicie, ssawka szczelinowa, ssawka mała i szczotka mała i te elementy mamy cały czas pod ręką.
    Do tego dołączona standardowa ssawko-szczotka( przyciskiem przełączamy czy chcemy szczotkę czy nie), szczotka BNB(do twardych, wrażliwych na porysowanie powierzchni) i turboszczotka. Dużym atutem jest rura teleskopowa która można regulować by nie trzeba było się schylać, rura ciężka ale dzięki temu duży docisk mamy.
    Teraz obsługa i użytkowanie, instrukcja ma łącznie 5 stron, obrazki są dość małe, ale można się połapać co do czego, wymiana worka mogła by być bardziej dokładnie opisana, no ale może dlatego chwile mi zajęło gdyż pierwszy raz spotykam się z takim odkurzaczem i bałem sie uszkodzić plastiku. Ale po pierwszym razie zajmuje to parę sekund więc nie ma się co specjalnie przejmować moją uwagą. Przycisk włączania jest duży umiejscowiony pośrodku co uważam za dobre rozwiązanie, gdyż unikniemy przypadkowego włączenia/wyłączenia . Odkurzacz posiada płynną regulację ssania, działa bardzo płynnie. Składana rączka do przenoszenia, bardzo miły dodatek, szczególnie to że jest składana i odkurzacz jest przez to niski dla mnie miał duże znaczenie bo idealnie mieści się do szafki :) . Odkurzacz posiada 2 gumowe kółka oraz jedno małe kółeczko w górnej części, bardzo zwrotny odkurzacz, gumowe kółka nie hałasują tak jak stare plastikowe. Wg mnie wystarczająco cichy, ale ja miałem stary odkurzacz co działał jakby samolot startował :P więc każdy nowy byłby dużo cichszy, poziom hałasu 77 dB według producenta, jednak modele Elektroluxa są cichsze, jednak to każdy musi samemu ocenić, można w sklepie poprosić o włączenie i sprawdzić czy odpowiada.
    Teraz najważniejsze samo odkurzanie, bo przecież o to chodzi w całej zabawie. Przetestowałem dziś wszystkie dodane elementy, odkurzacz czyści dokładnie no i co tu pisać więcej rewelacja. Czyściłem dywany, obicia tapicerskie, książki, laptopa.
    A no i odkurzacz ten nie ma jednej funkcji którą miał stary wiekowy Zelmer Predom, a mianowicie wydmuchiwanie.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpiszę.
    chory inżynier
    Poziom 11  
    widze że jest dyskusja o odkurzaczach więc chciałbym się dołączyć.otóż chce kupić odkurzacz samsunga sc4147 który aktualnie w media markt można wziąć na raty co w sumie wyniosłoby mnie 190zł.Jest to cena dla mnie do przełknięcia. Niestety więcej na daną chwile nie mogę wydać:( chciałbym się dowiedziec co o nim myślicie, czy wart jest tej ceny, czy np funkcja dmuchawy się przydaje czy silnik 1600W wystarczy itp. wszelkie uwagi mile widziane
    Specyfikacja techniczna samsung sc4147:
    - moc 1600W, moc ssąca 300W
    - pojemność worka na kurz 3l
    - filtr mikro
    - regulacja mocy w korpusie
    - rury teleskopowe
    - szczotka z przełącznikiem dywan/podłoga
    - miniturboszczotka (do włosów i sierści)
    - funkcja dmuchawy
    - kolor czerwony w kwiaty
    - objęty programem Satysfakcja Gwarantowana
    ciacho1984
    Poziom 11  
    Wg mnie nie ma co sugerować się mocą tylko wydajnością zasysania , odkurzacz powinien już sobie radzić dobrze na najniższej mocy, ja dziś testowałem swój szczotkę mała ,zdejmowałem włosy z bluzy bo kolega ma kocura a wiadomo że zostawia to włośiska wszędzie, i najniższa moc wystarcza by wszystko ładnie schodziło, jak włosy się jakoś mocno przyczepiły to zwiększałem lekko ale max 1/4 . Przy odkurzaniu 1/3 , góra 1/2 mocy, dałem też przy testowaniu wczoraj cała moc ale to za mocno zasysa już i nie odkurza się a siłuje bo tak mocno trzyma . Wydajnie sprząta się z taka mocą , odkurzacz naprawdę bardzo dobrze wciąga kurz jak i okruchy, testowałem jeszcze wczoraj rozsypując trochę cukru i soli na dywanie i rewelacyjnie wszystko zebrał.
    Funkcja dmuchawy przydaje się np żeby przedmuchać wiatraczek w laptopie :) , niestety tej funkcji w odkurzaczu moim brak nad czym ubolewam :( , ale używam tego raz na pół roku więc strata nie duża bo jak coś dziewczynę ma taka funkcję w swoim odkurzaczu :) .
    chory inżynier
    Poziom 11  
    no silnik jest 1600W ale moc ssąca jest podana jako 300W to mało czy dużo?
    funkcje dmuchawy jest w ogóle przydatna?
    i zastanawia mnie jeszcze ten filtr mikro, jaki jakościowo jest ten filtr i co zbiera kurz, alergeny?
    Jarek_L
    Poziom 13  
    zaglądnij tutaj i przemyśl dobry zakup - dla tych którzy kiedykolwiek używali takiego sprzętu rekomendacje nie są potrzebne
    http://www.sklep-rainbow.pl/index.php?d=produkt&id=232 lub nowszy model za większe pieniądze. to naprawdę bezobsługowy sprzęt, tylko 2 litry wody jako filtr to jedyny prawdziwy odkurzacz wodny.
    chory inżynier
    Poziom 11  
    dzięki za odpowiedz ale bądzmy realistami ja potrzebuje odkurzacz za 200 złoty a nie 1700 :) dlatego pytam o tego samsunga czy będzie dobry
    Jarek_L
    Poziom 13  
    myślę - "bez obrazy" ,że za 200 zł to mozna kupić kilka dobrych mioteł i ściereczki do kurzu. Cz zastanawiałeś się kiedyś nad zasada działania odkurzacza. Nie chcę byc "mądry", ale pomyśl?
    czy faktycznie odkurzacz pozbywa się kurzu z mieszkania, czy po tzw odkurzaniu nie chodzi się ze ściereczka i nie wyciera sie kurzu z mebli.
    Pytanie dość poważne - odkurzacz czy zakurzacz???
    Czy widziałeś kiedyś zjawisko niemocy odkurzacza w podnoszeniu nitek z dywanu a jadnocześnie potrafiącego wcjągnąc całą firankę???
    emer
    Poziom 19  
    skąd ja znam takie teksty ....
    Taaa ... nawet TU widze naganiaczy na superultraextra a przy okazji niewspółmierny do CENY (ale to oczywiście mało ważny "szczegół" ...) - wolałbym kupić porządny MIELE za 2/3 ceny niz jakąś "tęcze" ...

Ahaaaa ... - jeszcze jeden mały szczegół - to jest taka se nowość używka z 1997 za 1800 zł ...

Wole - "bez obrazy" - porządny zelmerek za ok 400-500zł (z turbo lub elektroszczotką) i gwarancje 4-letnią. A po czterech latach do garażu z nim, a kupić sobie znów nowy ...
    Jarek_L
    Poziom 13  
    Szanowny Kolego może to Ty jesteś naganiaczem, bo napewno nie ja. Mam taki odkurzacz od 10 lat i tylko i wyłacznie jako uzytkownik wyrażam swoja opinię. teg sprzętu jest ogrom na rynku wiec można zawsze coś wybrać dla siebie. Nie powiedziałem ze to nowość lub że taniocha. Przedstawiłem tylko propozycję urządzenia, które potrafi robić to do czego zostało stworzone, a czy inne sprzęty noszące miano odkurzaczy faktycznie odkurzają.... ten problem pozostawiam Tobie.
    emer
    Poziom 19  
    aaaaaaa ... dziękuje za to info - nie wiedziałem że moja chałupa jest kurcze brudna, zakurzona, syf wszędzie ...
    Tylko kurcze jakim cudem moje dzieci - alergicy od urodzenia przyżyły to wszystko ?! Przeciez nie miałem cud-Rainbow !! A one juz maja bliosko 20lat ... To jakis cud - jak mogłem tyyyle lat bez odkurzacza ... Bo przeciez czy to zelmer czy to elektrolux to nie odkurzacze tylko jakiez rozpylacze czy zakurzacze ...
    Jedna wielka ściema - Rainbow może dooobre odkurzacze, ale adekwatna cena musiałaby być około 30-50% mniejsza ... W kazdym innym przypadku powinno sie kupować (jeżeli ktos ma do wydania ok 1000zł na odkurzacz) Miele.
    Jarek_L
    Poziom 13  
    czy w mojej wypowiedzi możesz przeczytać coś na temat czystości Twojego mieszkania ....
    Czy kiedykolwiek miałeś Kolego okazje odkurzać rainbow, czy mogłeś porównać efekty?
    emer
    Poziom 19  
    No i co z tego że jest lepszy od np dobrego zelmera? Nie jest to cena odzwierciedlająca jego wartość.
    Mam znajomych którzy pokupili (dali sobie wmówić - bo nie potrafili sie opędzić od domokrążców) i oczywiście chwalą, ale przy okazji (juz troche ciszej) że jest ZA DROGI ...
    Na rynku jest pełno wodnych odkurzaczy - oczywiście pewnie w 80% gorszych od "tęczy", ale 3x tańszych.
    I jeszcze raz powtarzam - moje dzieci-alergicy (na kurz m.inn) wytrzymały to nieodkurzane (wg Ciebie) mieszkanie, i maja sie dobrze.
    Skoro mówisz że zakurzam dom, mieszkanie, wszsystko osiada spowrotem - to prosze wytłumacz mi co jest potem w workach w moim odkurzaczu? To nie jest kurz, nitki, włosy czy co tam jeszcze ?

I powiem jeszcze jedno - odkurzacz z turbo, a jeszcze lepiej elektroszczotka - a w moim przypadku Syrius zelmera z elektroszczotką, workiem Safbag, filtrem HEPA13 caaaaałkowicie wystarczy aby alergik czuł sie dobrze zarówno w takim mieszkaniu, jak i w odkurzonym rainbow mieszkaniu ....
    No i mały malutki szczegół - taki full wypas Syrius to wydatek ok 400zł (i 4 lata gwary)
    Jarek_L
    Poziom 13  
    widzę że jesteś dośc nerwowy rocznik, ale tu naprawdę nie ma powodu do nerwów.
    Szanowny kolego, jesteś inteligentnym człowiekiem więc pomyśl.
    Zasada działania odkurzacza jest bardzo prosta - tu chyba się zgadzamy.
    Wszystkie worki i wszystkie filtry mechaniczne muszą przepuszczać powietrze, aby odkurzacz cokolwiek zasysał.
    Jeżeli zrobisz worek z folii - czyli bardzo szczelny odkurzacz przestanie działać - czy tak??
    Jak sądzisz dlaczego odkurzacze maja podane dwa parametry moc znamionowa i tzw moc ssania współczynnik jest zaskakujący 2200W i ssanie 300W rewelacja to jak żarówka 100W tylko 10%/te najlepsze/ zużywa na świecenie a reszta na ciepło.
    Rainbow to tylko 700-800W praktycznie wykorzystane w 100% na ssanie, bez worków tylko 2 litry wody z kranu.
    Oczywiście że obecne odkurzacze są nieporównywalnie szczelniejsze od tych sprzed 10-20 lat, ale w dalszym ciągu aby działać muszą wyrzucać najdrobniejszy kurz.
    Zwróc uwage jeszcze na jedno dlaczego worki są takie drogie minimum 1 za sztukę, a sa i po 5 i 8zł za sztukę czy nie uważasz że to sporo.
    Jak długo taki worek jest skuteczny spróbuj to sprawdzić, przekonaj się sam, jak długo jest skuteczny filtr hepa kosztuje około 20-30zł, a są i droższe czy faktycznie spełnia role przez rok śmiem wątpić bo kurz zebrany na filtrze w mieszkaniu gdzie wilgoc osiąga około 80-90% zaczyna gnić i zyć zresztą w worku jest to samo.
    Niestety cena rainbow to inny temat ja też uważam że jest drogi - bardzo drogi, ale cóż zawsze można kupic coś tańszego.
    Pozdrawiam
    Myślę że choc w części zgodzisz się ze mną.
    emer
    Poziom 19  
    aha ... sugerujesz ze moc ssania u Ciebie to ... 800W - człowieku, przy takim ssaniu lepiej nie stac obok, wciągnie jak czarna dziura z kosmosu ... :D

2200W to wartość mówiąca ile nasze cudo pożera prądu, a 300W (lub nawet do 400W) to wartosci (w jakis sposób poprzeliczane - nie wiem), mówiące ile maja mocy ssania i nie mozna tych wartosci porównywać.
    Natomiast nie sugeruj tu nikomu ze Twój rainbow ma moc ssania 800W !
    Jakos "trudno" mi jest wyobrazic sobie ze COŚ ssie 2.5x mocniej od mojego Syriusa - ja i tak rzadko mam ustawione na 100% ssania.

Za 20zł mam 5 safbagi + filtr przedsilnikowy i to mi mniej wiecej wystarcza na 5 m-cy. Czasem nieco oszukuje i cos tam (jakieś wieksze kłaki) wyciągam ze safbaga.
    A HEPA nie wymieniany ok 7 m-cy i podczas odkurzania jeszcze nie ma typowego "zapaszku" - pozatym dobrym wskaźnikiem sa moje "dzieci" (troche wyrosniete już), które nie psikają, ani nie ma oznak alergicznych ...
    I ONE sa dla mnie NAJLEPSZYM WSKAŹNIKIEM na ile dokładnie jest oczyszczane powetrze po wyjściu z odkurzacza i czy jest czysto w domu - a nie ulotki reklamujące odkurzacze Rainbow - sorki ...

Natomiast nie mam zamiaru przygotowywac odkurzacza do odkurzania, a potem myc odkurzacz po kazdym odkurzaniu (woda jako filter).
    Jarek_L
    Poziom 13  
    Szanowny Kolego
    Ty nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć tego co ja piszę.
    W określeniu 700-800W prawie w 100% wykorzystanych na ssanie nie mówię że z taką mocą ssie rainbow tylko to, że cały pobór mocy jest wykorzystany na efektywne odkurzanie.
    A tak dla wyjaśnienia czy słyszałeś kiedyś o odkurzaczach centralnych, a czy słyszałeś aby wessały kiedyś jakiegoś człowieka - jaja sobie robisz.
    Każdy z takich odkurzaczy dysponuje mocą ssania około 500-800 jednostek i napewno nie wyrażanych w Wattach
    Chyba się pogubiłeś, ale walczysz do końca - szacun.
    Ja nie lubie prowadzic bezzsensownych dyskusji.
    Pozdrawiam i życzę dalszego owocnego odkurzania.
    Persil Color
    Poziom 16  
    Ja też nie jestem zwolennikiem Rainbowów. Ich cena jest bynajmniej śmieszna. Koleżanka ma taki, ciocia ma taki... Uważają, że jest dobry, ale żeby to jakaś rewelacja była? Zresztą, w niemieckim teście konsumenckim nie wypadł najlepiej. A tak a propos: ja zazwyczaj odkurzam moim Miele na poziomie 500W i to mi ogólnie wystarcza. Jedynie raz w tygodniu ustawiam na wyższą moc, ale przy najwyższej nie dałbym rady przesuwać ssawki.

Pozdrawiam :)
    mr6319
    Poziom 12  
    Ponieważ to jest jakaś nowość ponawiam pytanie o Zelmer solaris Twix 5500 HQ/HT.
    Jakie macie opinie na jego temat?
    Jarek_L
    Poziom 13  
    Persil Color napisał:
    Ja też nie jestem zwolennikiem Rainbowów. Ich cena jest bynajmniej śmieszna. Koleżanka ma taki, ciocia ma taki... Uważają, że jest dobry, ale żeby to jakaś rewelacja była? Zresztą, w niemieckim teście konsumenckim nie wypadł najlepiej. A tak a propos: ja zazwyczaj odkurzam moim Miele na poziomie 500W i to mi ogólnie wystarcza. Jedynie raz w tygodniu ustawiam na wyższą moc, ale przy najwyższej nie dałbym rady przesuwać ssawki.

Pozdrawiam :)
    i takie jest Twoje święte prawo " mieć własne zdanie" ja tez uważam że cena jest astronomiczna ale z drugiej strony uważam że spełnia moje oczekiwania i ja osobiście jestem bardzo zadowolony. Najprawdopodobnie gdyby się rozleciał zainwestuje również w rainbow-napewno nie w nowy po kosztuje podobno około 7000,00,
    ale używkę w dobrym stanie zawsze...
    Pozdrawiam wszystkich zwolenników i przeciwników Rainbow.
    Życzę efektywnego sprzątania
    chory inżynier
    Poziom 11  
    panowie nie kłóccie sie o odkurzacz spokojnie :) mnie i tak nie stać na tego rainbow tylko proszę powiedzcie mi w końcu czy warto wydać 200złotych na samsunga sc4147 juz podawalem jego specyfikacje ale podam jeszcze raz
    Specyfikacja techniczna:
    - filtr mikro
    - rury teleskopowe
    - funkcja dmuchawy
    głównie chodzi mi o to czy silnik oraz moc ssania są wystarczające czy bedzie dobrze wciągal syfy. poza tym czy dmuchawa która ma przydaje sie w domowych porzadkach oraz mam jeszcze pytanie o satysfakcje gwarantowaną czy rzeczywiscie jesli oddam odkurzacz w ciągu 14 dni to oddadza mi kase?
    GETomek
    Poziom 15  
    Cytat:
    panowie nie kłóccie sie o odkurzacz spokojnie :) mnie i tak nie stać na tego rainbow tylko proszę powiedzcie mi w końcu czy warto wydać 200złotych na samsunga sc4147 juz podawalem jego specyfikacje ale podam jeszcze raz
    Specyfikacja techniczna:
    - filtr mikro
    - rury teleskopowe
    - funkcja dmuchawy
    głównie chodzi mi o to czy silnik oraz moc ssania są wystarczające czy bedzie dobrze wciągal syfy. poza tym czy dmuchawa która ma przydaje sie w domowych porzadkach oraz mam jeszcze pytanie o satysfakcje gwarantowaną czy rzeczywiscie jesli oddam odkurzacz w ciągu 14 dni to oddadza mi kase?

Po co ryzykowac kup meteora2 z zelmera 4 lata gwarancji cena ta sama. Jak się zepsuje to naprawisz a samsunga raczej nie....
    dawid007
    Poziom 2  
    Kupując sprzęt AGD Zelmera trzeba uważać bo z tego co kumpel mi opowiadał część sprzętu składana jest w Chinach i niestety jakością i trwałością odbiega od tego co jest składany u nas, podobno w numerze modelu albo numerze seryjnym jest literka Z i to oznacza że z Chin.

Osobiście polecam odkurzacz Zelmera Syrius. Mam go już 3 miesiące i bardzo dobrze sie spisuje. Model ST w zestawie z turboszczotką, posiada filtr Hepa i dobre w użytkowaniu przyciski do zmniejszania-zwiększania mocy, kotrolka zapełnienia worka. Ogólnie jak dla mnie wypas.

W domu rodzice mają Rainbowa juz chyba 10 lat, cięzki popękany już, i jak dla mnie to kiepsko ciągnie i po każdym sprzątaniu trzeba rozebrać, wymyć filtr, wylać brudną wode. Ja bym sie niezamienił za nic.

Polecam Zelmerka Syrius model ST kolorystycznie najładniejszy i ma więcej akcesoriów, 4 lata gwarancji, ja dałem koło 360 zł
    emer
    Poziom 19  
    Przybij "piątke" dawid007 - ja mam Syrius HQ (elektroszczotka) i tez jestem zadowolony ...
    Jedyne zastrzeżenie to marnej jakosci załącz/wyłącz na korpusie.
    Ale sie ma 4 lata gwary ... ;)