Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2006?

Mar_kol 29 Nov 2007 14:15 872412 496
SterControl
    chory inżynier
    Level 11  
    GETomek wrote:

Po co ryzykowac kup meteora2 z zelmera 4 lata gwarancji cena ta sama. Jak się zepsuje to naprawisz a samsunga raczej nie....

a czemu to mam niby samsunga nie naprawić? bo nie rozumiem poza tym ma dwa lata gwarancji to troche czasu jednak jest
  • SterControl
    Persil Color
    Level 17  
    Do Zelmera z pewnością łatwiej znaleźć części, do Samsunga - nie wiadomo (jeszcze kwestia ceny). A do Samsunga raczej często nowych części zamiennych będziesz potrzebował. Miałem Daewoo, to chyba to samo, co Samsung, i po 3 latach jest bezużyteczny. Po prostu - nie polecam ;).

Pozdrawiam, nawet tych, którzy lubią Rainbowy :D
  • SterControl
    chory inżynier
    Level 11  
    Persil Color wrote:
    Do Zelmera z pewnością łatwiej znaleźć części, do Samsunga - nie wiadomo (jeszcze kwestia ceny). A do Samsunga raczej często nowych części zamiennych będziesz potrzebował.

to co sugerujesz że będzie sie psuł czesto gęsto?moja ciotka ma odkurzacz samsunga tylko że już starszy model i nie psuje jej się,jedyne co to worki wymienia co jakis czas.na ten odkurzacz co chce wziac (sc4147) jest gwarancja na 2lata wiec przez ten czas jakby cos sie dzialo powinni naprawic za friko.a jak jest z tą dmuchawą w odkurzaczu przydaje sie?
    dodus
    Level 12  
    przydaje aczkolwiek nie nastawiaj sie że będziesz używal dmuchawy raz na tydzien raczej sporadycznie aczkolwiek jak wiadomo lepiej cos miec jak dają nic nie miec tego wcale.
    Stanley_P
    Level 27  
    Witam

Chciałbym się podłączyć do wątku z tym, że chodzi mi o zakup odkurzacza automatycznego.

Jestem w szczególności zainteresowany "budżetowym" LeRRobotic RV-10
    http://www.amex.waw.pl/product_info.php?products_id=37 Cena około 300zł, choć wiem, że są tego typu sprzęty 10-cio i więcej krotnie droższe, np. Electrolux Trilobite...
    http://www.electrolux.pl/node37.aspx?categoryid=6681

Odkurzacz automatyczny chciałbym traktować jako uzupełnienie tradycyjnego, lub raczej na odwrót - wyobrazam sobie częstsze podstawowe zbieranie kurzów i "kotów" automatycznym (w mieszkaniu mam "gładkie" podłogi), a co jakiś czas gruntowne odkurzanie tradycyjnym.

Czy ktos z szanownych forumowiczów miał do czynienia z takowym sprzętem? Jakie wrażenia? Czy taki za 300zł sprawdzi mi sie na gładkich powierzchniach? I czy sprawdzi się w ogóle? ;-)

pozdrawiam -

Stanley

P.S. Próbowalem pytać w tym wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic890181.html
    ale jakoś do tej pory cisza...
    monikatrzcinska
    Level 10  
    Mam pytanie co do tego co wybrać za odkurzacz piorący - moje typy
    1. LG VWA 363 ND
    2. Zelmer Wodnik Trio 619.5 EW
    3. Zelmer Wodnik Quattro 616.6
    4. Philips FC 6844 TRIATHLON
    Ponoć w tych Zelmerach pękają rury - czy to prawda???
    japrzemas
    Level 11  
    A ja z kolei chciałbym się dowiedzieć czy kupować odkurzacz klasyczny czy bez workowy? Kusi mnie bez workowy, ale mam obawy co do faktycznej skuteczności odfiltrowywania powietrza. Zastanawiam się też czy nie są zbyt skomplikowane w obsłudze jeśli chodzi o czyszczenie go.
    Persil Color
    Level 17  
    Twoje obawy są słuszne. O tym była już mowa wcześniej. Lepszy jednak klasyczny (oczywiście Miele, ewent. Zelmer).

Pozdrawiam :)
    fires
    Level 11  
    Teraz pojawił się nowy Zelmer Solaris Twix.To takie 2 w 1,czyli jest worek 3,5litra i pojemnik na 2,5 litra.Zastanawia mnie tylko po co to wyprodukowali.:?::?:
    donkicong
    Level 10  
    Czytałem wcześniej , że na dobry odkurzacz trzeba wyda co najmniej 400zł. Niestety ta cena jest dla mnie za wysoka. Chciałbym się zapyta co sądzicie o modelu Zelmer XS 01Z011

Wyposażenie
    rura teleskopowa, metalowa
    ssawko-szczotka przełączalna
    ssawka szczelinowa
    ssawka mała
    wąż CBS
    filtr ochrony silnika
    układ zwijania przewodu
    miękkie kółka

typ odkurzacza workowy
    moc elektryczna (maks.) * 1500 W
    elektroniczna regulacja mocy * tak
    poziom hałasu * 82dB
    wskażnik zapełnienia worka (pojemnika) * tak
    sposób parkowania * poziome i pionowe
    rodzaj filtrów * filtr osłaniający silnik * wylotowy
    model worka * 6012011012
    pojemność worka (pojemnika) * 2 l

Podobno posiada jeszcze filtr HEPA
    GETomek
    Level 16  
    Quote:
    Czytałem wcześniej , że na dobry odkurzacz trzeba wyda co najmniej 400zł. Niestety ta cena jest dla mnie za wysoka. Chciałbym się zapyta co sądzicie o modelu Zelmer XS 01Z011

Wyposażenie
    rura teleskopowa, metalowa
    ssawko-szczotka przełączalna
    ssawka szczelinowa
    ssawka mała
    wąż CBS
    filtr ochrony silnika
    układ zwijania przewodu
    miękkie kółka

typ odkurzacza workowy
    moc elektryczna (maks.) * 1500 W
    elektroniczna regulacja mocy * tak
    poziom hałasu * 82dB
    wskażnik zapełnienia worka (pojemnika) * tak
    sposób parkowania * poziome i pionowe
    rodzaj filtrów * filtr osłaniający silnik * wylotowy
    model worka * 6012011012
    pojemność worka (pojemnika) * 2 l

Podobno posiada jeszcze filtr HEPA

Nie kupuj tego wyprodukowany w chinach, worek tylko 2 litry hałas ogromny 82db. Za około 200 zł masz meteora 2 znacznie lepszy model worek 3 litry 75db.
    Stanley_P
    Level 27  
    Witam

Ponownie pozwolę się podpytać na temat użyteczności odkurzaczy automatycznych. Nikt nie miał do czynienia? Nawet u znajomych? Ani u znajomych znajomych? ;-)

Dodam, że wcześniej podany przeze mnie adres strony z informacją o Lerrobotic RV-10 zniknął (wysprzedali :?: ), ale z pomocą wyszukiwarki nietrudno znależć inne miejsca, np. tu:

http://www.taha-distribution.com/lerrobotic.com/odkurzacz/galeria.html

gdzie oprócz prezentacji można obejrzeć także instrukcję obsługi.

pozdrawiam -

Stanley
    asterii
    Level 11  
    Witam
    Poszukuję odkurzacza pioracego, a na ten cela mam do wydania 1200zl.
    Czy znajde cos godnego polecenia?
    pozdrawiam
    Romantello
    Level 14  
    Dołącze swoją propozycję: PROFI 10

Męczyłem ten temat 2 lata temu i kupiłem wtedy odkurzacz profi 10
    Okazało się, że to doskonały wybór - wyjątkowo cichy 64dB, wytrzymały, bardzo dobre plastiki, tanie worki i dodatkowe wyposażenie.
    Ponieważ mam syna alergika, też rozważałem zakup odkurzacza z filtrem wodnym ale sporo przeczytałem informacji "za i przeciw" i wybrałem właśnie taki.
    Worek 5 litrowy jest bardzo duży ale w domu raczej nie po to by go zapełniać całkowicie - jego wielkość powoduje dużo większy przepływ powietrza niż w standardowych odkurzaczach !
    Czasami jak robię coś innym odkurzaczem (teściowej :) to mam wrażenie że on w ogóle nie działa.

Kupiłem go u producenta, zamawiając go przez telefon - chociaż na ich stronie nie ma informacji o sprzedaży detalicznej, nie ma z tym żadnego problemu. Raz w roku zamawiam sobie u nich worki i mikrofiltry i jestem bardzo zadowolony.

Producentem jest firma, która kiedyś była częścią Zelmera:
    http://www.profieurope.eu/

Polecam dla tych co chą tanio i dobrze! ///Szczegóły i tak radzę sobie prześledzić na ich stronie.
    damzoo
    Level 11  
    Witam serdecznie. Zastanawiamy się z żoną nad kupnem odkurzacza... teraz na rynku jest tego sporo i sami nie wiemy co wybrać... Możemy na to przeznaczyć ok 250 zł. Niedawno w sklepie w naszej miejscowości oglądaliśmy philipsa 8600 za przyzwoitą sumkę 245 zł.. oprócz tego jeszcze czytając forum zauważyłem wątek na temat zelmera meteora2 ... Czy można poprosić o radę w sprawie zakupu. Zaznaczam że odkurzanie raz na tydzień, mieszkanie ok. 50 m2. pozdrawiam

PS a dziś jeszcze oglądaliśmy Zelmer Explorer 1100.0 EK i to się wydaje ciekawa oferta pod względem rurek i węża...o wiele lepsze niż w Philipsie i 4 lata gwarnacji.,...
    kingusia3
    Level 2  
    Witam wszystkich,

Chciałabym sie poradzić a'propos kupna odkurzacza.
    Mam wybrane dwa modele Zelmer Syrius HQ i Samsung SC8571.
    Doradźcie,który wybrać bo opinii na elektrodzie na temat Zelmera jest bardzo dużo ,a ja też słyszałam bardzo dużo pochlebnych opinii na temat tego Samsunga??
    Co o nich sadzicie??
    Nie wiem czy lepszy workowy czy bezworkowy??
    terpio
    Level 16  
    Witam wszystkich z problemem wyboru odkurzacza ,który mnie także dotyczył.Nie stać mnie na Rainbowy i inne pozyteczne wynalazki z wiadomego powodu, .ponadto moim hobby są m.in. naprawy odkurzaczy . wnioski to praktycznie każdy /nie wodne/mozna w bardzo krótkim czasie 'zakatowac' pyłem tzw budowlanym,który niszczy łożyska oraz powoduje tzw niewyważenie turbinki - odkurzacz coraz głośniejszy. Dotychczasowe Zelmery- można kupić potrzebne części i wymienić. Mam uszkodzone - panasonic--, philips w obu turbinki są na stałe zanitowane do ośki wirnika przez spęczenie po to aby były nienaprawialne. Takie czasy nie opłaca się naprawiać.Osobiście polecam tylko zelmer dla mieszkań do 100mkw cobra2 a dla większych metraży profi 2,3,4 jeszcze są dostepne. ,Pierwszy emituje hałas 70db a drugi 64 i jest cichszy od elektroluxa silence i o co najmniej 1/3 tańszy. Na koniec dodam,że z zelmerem łączy mnie tylko fakt użytkowania tych odkurzaczy. Jeśli moja opinia komuś się przyda w podjęciu decyzji zakupu i będzie zadowolony niech napisze podobną ocenę.Inni też mogą się wypowiedzieć ,że .......MIele ....rainb.... to super a reszta to wschodni złom. Napisałem to dla przeciętnych użytkowników sprzętu nie dla estetów.
    Stanley_P
    Level 27  
    brain008 wrote:
    Witam,

Czy ktoś miał do czynienia z odkurzaczem iRobot Roomba? Czy to jest tylko zabawka, czy też można go używać w celach praktycznych?

http://www.roomba.pl/roomba.php

Witam

O odkurzacze automatyczne - choć akurat zainteresowany jestem bardziej "budżetowym" modelem Robotic RV-10 - pytałem parę postów wyżej. Jak dotąd bez odpowiedzi. Chyba nikt z czytających to forum nie miał z nimi do czynienia - przejrzałem cały wątek.
    Pytałem również tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic890181.html

Znalazłem kilka ogólnikowych wypowiedzi w Usenecie (grupach dyskusyjnych), np. tu:

http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=watek&group=pl.rec.dom&tid=9396945

Jest tam wzmianka i o Roombie - pozytywna, aczkolwiek od "osób trzeciech" (nie bezposrednio od uzytkownika) i aczkolwiek każdy może mieć swoje kryteria, potrzeby, etc.
    Niemniej o ile na pewno nie zaryzykuję wydania 2-3-4 tys. zł na odkurzacz, który nie wiadomo czy nie okaże sie jednak tylko bardzo droga zabawką (Roomba, Electrolux Trilobite, itp.), o tyle może jednak się skuszę przeznaczyć około 300zł na tego RV-10.

Pozdrawiam -

Stanley
    wahoo
    Level 20  
    Witam. Interesuje mnie zakup odkurzacza pioracego. Ma to byc prezent wiec wolalbym zeby osoba obdarowana nie miala z nim problemow. Zastanawialem sie nad Zelmer Wodnik Quattro. Chyba jako jedyny na rynku ma wytwornice pary. Jednak na forum znalazlem informacje na temat ich slabego wykonania. Czy to pojedyncze przypadki czy raczej czesta wada? Czy warto kupowac Quattro czy moze lepiej wybrac Trio bez pary? Moze jakies inne firmy sa godne polecenia? Zastanawialem sie tez nad Triathlonami Philipsa. Moze lepiej na nie sie zdecydowac?
    kyso
    Level 11  
    Witam

Ja posiadam odkurzacz Zelmer Syrius w najtanszej wersji. Wczesniej tez zastanawialem sie co wybrac i zdecydowalem sie na tego malego smoka. Z odkurzacza jestem bardzo zadowolony. Jest poreczny, posiada regulacje mocy. Najczesciej odkurzam na srednim bo na maksymalnej mocy po prostu za mocno ssie :). Za to na minimum pracuje niezwykle cicho i przydaje mi sie przy odkurzaniu jakis delikatnych przedmiotow zeby ich nie wciagnelo w rure i do zdejmowania klakow z ubran :). Odkurzacz kupilem we wrzesniu i do dzisiaj wciaz odkurzam na pierwszym worku. Odkurzacz nie ma jakis wielkich przestrzeniu do przerobienia ale zbiera siersc z 4 kotow. Zastanawiam sie kiedy w koncu sie zapcha bo zaczelo z niego lekko zalatywac przy wlaczeniu odkurzacza, pewno cos juz zaczelo kwitnac w worku :). Po takim czasie to chyba nic dziwnego ale zapewniam ze przez pierwsze 2 miesiace z odkurzacza wylatywala wiosenna bryza :)
    Nie wypatrzylem jakis wad ani nie mam sie do czego przyczepic - generalnie polecam :)
    my best friend's girl
    Level 1  
    Cześć wszystkim :)

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem odkurzacza, przeczytałem wszystkie Wasze opinie i inne... Byłem zdecydowany kupić jakiegoś Philipsa "na wodę" (aktualnie bawię się starszym Philipsem T 518 Topomatic). Później jednak moją uwagę przyciągnęła firma Zelmer proponując 4-letnią gwarancję. I tak szukałem i szukałem... czytałem, oglądałem.

Nadal nie jestem całkowicie pewien, ale (...) postanowiłem kupić odkurzacz firmy Miele. Z moich poszukiwań wynika, że sprzedawcą oferującym najkorzystniejsze ceny tej marki jest topmarket.pl (pominę jakoś usług, tutaj opinie bywają różne). Na Allegro lipa, o reszcie wspomnę później.

Dzwoniąc do wspomianego wcześniej topmarket dowiedziałem się... nic. Po kilku minutach wstukiwania w klawiaturę Pani próbowała porównać model S 4211 z modelem S 5 ECOLINE... doszła do wniosku (chyba patrząc na obrazki), że mają trochę inną rurę. Ale ona "nie wie co to takiego". (...) Używając `porównywarki` i patrząc na "dane techniczne" czy "wyposażenie standardowe" w tym sklepie można się lekko zagubić. Różnica między tymi dwoma wynalazkami to 200zł - z czego wynika ta różnica (pomijając 400W mocy [a moc ssania...?] więcej).

Mam do Was prośbę - czy mógłby ktoś polecić jakiś model Miele...? Najlepiej taki, który posiadacie / mogliście przetestować / zobaczyć w akcji. Biorę pod uwagę trzy modele: S 4211, S 4 ECOLINE oraz S 5 ECOLINE. Próbowałem dowiedzieć się czegoś na temat tych urządzeń w polskim oddziale firmy - niestety "nie posiadają takich modeli [dwóch ostatnich], więc nie wiedzą". Nie znają nazwy, wagi; zero. Nastomiast ceny mają zdecydowanie wyższe.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź/odpowiedzi :)

m.
    dplus
    Level 10  
    ja jeszcze odnośnie Rainbow i innych naganianych produktów.

Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale Rainbow jest oferowany tylko w sprzedaży bezpośredniej, tak samo jak "cudowne" ściereczki raypath za 1500zł za komplet i inne tego typu bzdety.

Zazwyczaj opinie o tych produktach wypowiadają nawiedzeni, nabrani nabywcy, którzy siłą rzeczy muszą sobie usprawiedliwiać wydanie kupy forsy na swój produkt, lub też sami sprzedawcy, którzy tak jak w przypadku ściereczek Raypath podszywają się pod "zwykłych, zadowolonych posiadaczy".

Osobiście zainteresowałem się tymi produktami i znalazłem odkurzacz DO DOMU za ok 7k zł. Proszę wybaczyć, ale trzeba mieć naprawdę małą siłę intelektualną, żeby nie domyślić się, że te odkurzacze nie mają takiej wartości.

Z góry powiem, że nie wdaję się w dyskusję z "zadowolonymi posiadaczami". Macie prawo wydawać kupę pieniędzy w błoto, ale proszę, nie namawiajcie do swoich zwyczajów innych ludzi...

PS. Osobiście wybieram Zelmer Syrius, mimo, że stać mnie nawet na te cudaki Rainbow... :)
    W wybudowanym domu będę miał centralny.
    Sarbek
    Level 15  
    Wszyscy chwalicie te Zelmery,... Ja mam Wodnika Duo i popsuło się w nim chyba wszystko co mogło.
    emer
    Level 19  
    wodny odkurzacz ... jak mozna takim czyms na co dzień robic małe sprzątanko ... np dziecko cos nakruszy, cos sie nagle wysypie ...
    Nie kupiłbym takiego czegoś do codziennego odkurzania ...

pozdr
    szczęsliwy uzytkownik Zelmer Syriusz HQ z elektroszczotką ... ;)
    polkos
    Level 18  
    Sarbek wrote:
    Wszyscy chwalicie te Zelmery,... Ja mam Wodnika Duo i popsuło się w nim chyba wszystko co mogło.

To jest tylko sprzęt i jak się nie uda to czy to Zelmer czy to Panasonix to nie pochodzi.
    emer
    Level 19  
    nooo ... jak "Panasonix" to na peeeeewno nie pochodzi :D
    pablo.rossi
    Level 1  
    A co sądzicie o modelu firmy Nilfisk Coupe? Widziałem taki odkurzacz w Media M. i się zastanawiałem czy nie lepiej by go kupić zamiast np. takiego Zelmera (firma się specjalizuje w odkurzaczach przemysłowych). Jest on dostępny w PL tu:
    http://sklep.gamma.tm.pl/product_info.php?cPath=0_35&products_id=80
    a dane techniczne są też tutaj:
    http://www.nilfisk-advance.com/Products/VacuumCleaners/ConsumerVacuumCleaners/ConsumerVacs/NILFISKCOUPE/NILFISKCoupeXtra/TechSpec.aspx
    Co sądzicie o takim wynalazku? Oczywiście rozumiem że za kilka, kilkanaście lat łatwiej pewnie będzie naprawiać takiego Zelmera ale czy ktoś się spotkał z wyrobami tej firmy i czy ma jakąś opinię?
    hydroboy
    Level 11  
    Oczywiście żaden ze mnie ekspert i nikt nie musi brać moich uwag brać do serca ale:
    Zelmer Meteor służył mi 12 lat(ekstremalnie używany) i popsuł mi się włącznik i postanowiłem odnowić sobie sprzęt
    postawiłem na Zelmera Syriusa ST za 369 zł.
    Myślę że nie ma co szaleć i kombinować.Syrius chyba najcichszy 71 db ,moc ssania super, 4 lata gwarancji ładny design to mnie przekonało.