Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2006?

Mar_kol 07 Kwi 2008 10:48 869043 496
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    emer napisał:
    tak pomyliłem sie, napisałem HEPA12 - a o ile wiem wszystkie rodzaje Syriusa maja HEPA13 ...

Hm... może masz rację, ale patrząc na ich opisy na stronie Zelmera, to imo nie.
  • Osprzęt kablowy
    emer
    Poziom 19  
    Masz racje .... tylko HQ :wink:

No i tam na stronie zelmerowskiej jest błąd - on ma 1800W jak pozostałe Syriusa, a nie 1900.
    Niemniej widze ze u mnie rzadko korzystają (szczególnie zona i córka) z max ssania - aż cięzko odkurzac, tak mocno przysysa sie do podłoża...
    Natomiast odkurzanie z elektroszczątka to wystarczy ok połowy mocy (na tej skali 5-cio stopniowej na korpusie) - i jezeli ja odkurzam dywany czy wykładziny, to odkurzam z elektroszczotką. Efekt odkurzania, wygląd dywanu po czyszczeniu elektroszczotką - świetny ...
    marcinelektronik
    Poziom 27  
    WItam.
    Jeśli ktoś miał to wie że warto kupić rainbow.
    Dałem 7500 zeta i mam go ponad 10 lat i jak narazie bardzo zadowolony.
    emer
    Poziom 19  
    Ależ oczywiście ... aż głupio byłoby przyznac sie że dało sie naciąć na 7500zł i kupiło sie cos wielkiego, nieporęcznego i w sumie technologicznie na dzisiaj - starego grata.
    A jak Ci sie zepsuje jakas bzdurka w nim - szkoda gadac o kosztach ...

Rozumiem jak sie troche pokruszy np ciasto, czy jakas inna bzdura - to wielka akcja w domu - rainbow, woda, przygotowania, odkurzanie 5sek i potem wielkie mycie, czyszczenie rainbow, wylanie wody ...

Ja wyciagam Syriusza, 5sek odkurzam i chowie Syriusa spowrotem do kąta ...

10000zł to ponad 20szt Syriuszy z HEPA13 i z elekroszczotką ... a nawet kupując nówke Miele - Rainbow nie ma kompletnie uzasadnienia finansowego czy zdrowotnego ...
    marcinelektronik
    Poziom 27  
    emer napisał:
    Ależ oczywiście ... aż głupio byłoby przyznac sie że dało sie naciąć na 7500zł i kupiło sie cos wielkiego, nieporęcznego i w sumie technologicznie na dzisiaj - starego grata.
    A jak Ci sie zepsuje jakas bzdurka w nim - szkoda gadac o kosztach ...

Rozumiem jak sie troche pokruszy np ciasto, czy jakas inna bzdura - to wielka akcja w domu - rainbow, woda, przygotowania, odkurzanie 5sek i potem wielkie mycie, czyszczenie rainbow, wylanie wody ...

Ja wyciagam Syriusza, 5sek odkurzam i chowie Syriusa spowrotem do kąta ...

10000zł to ponad 20szt Syriuszy z HEPA13 i z elekroszczotką ... a nawet kupując nówke Miele - Rainbow nie ma kompletnie uzasadnienia finansowego czy zdrowotnego ...

Naprawdę niezły opis, teraz jestem przekonany że nie wszyscy wiedzą że co tanie to drogie.
    Odkurzyć a poodkurzać to różnica.
    Nie żałuję i mało tego ten odkurzacz jest tak zrobiony że nie ma się co w nim popsuć, no chyba że się będzie odkurzało szyny pociągu i akurat nadjedzie pociąg.
  • Osprzęt kablowy
    emer
    Poziom 19  
    No własnie - typowe dla sprzedazy poprzez domokrążców i prania mózgów, a slowa "Odkurzyć a poodkurzać to różnica" - jakże to typowe ... WSZYSCY domokrążcy sie tego dooobrze nauczyli na kursach mamienia klienta i upolowania go i KAZDY z nich to powtarza jak mantre jakąś ... :D
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    emer napisał:

Masz racje .... tylko HQ ;)
    No i tam na stronie zelmerowskiej jest błąd - on ma 1800W jak pozostałe Syriusa, a nie 1900.

Wydaje mi się emer, że jest dobrze napisane. A już Ci piszę dlaczego. Zwróć uwagę, że nie piszą oni o nominalnej mocy silnika, tylko max P, jaką może pobrać (a może lepiej byłoby napisać zużyć w 1h? bo pobrać to można, ale raczej prąd - lecz już mniejsza z tym) cały zestaw. Zelmer max. moc jaką może pobrać jego elektroszczotka ustalił na 100W (pisze o tym chociażby przy gniazdku, gdzie ją się wpina - przynajmniej na moim Solarisie tak jest). Stąd też cały zestaw może maksymalnie pobrać - 1800+100W = 1900W. (a chyba tylko Syrius Hq ma gniazdo elektroszczotki, więc tylko przy tym modelu Syriusa napisali - max moc -
    1900W.

Z Solarisem jest jeszcze ciekawsza sprawa, bo na klapie "szczyci się" 2200W. A prawda jest taka, że silnik ma moc 1950W. 100W jest dla elektroszczotki, czyli max. 2050W. Skąd wytrzasnęli 2200W... nie wiem.
    Ale już się domyślam i zaczynam się w tym przekonaniu utwierdzać - imo tyle to jest on wstanie pobrać, o ile będzie pracował w Kenii lub na Madagaskarze, lub innym kraju, gdzie temperatury otoczenia nie schodzą poniżej 25-30 st C. (silnik w wyższej temp. będzie mniej efektywny) A marketing już ową informację "tylko" odpowiednio wykorzystał.

Cytat:

Niemniej widze ze u mnie rzadko korzystają (szczególnie zona i córka) z max ssania - aż cięzko odkurzac, tak mocno przysysa sie do podłoża...

Racja, ale jeżeli chcemy wydłubać np. drobne i głęboko wbite w strukturę dywanu ziarenka piasku, to bez dużej siły ssania się nie obejdzie, ale do dywanu np. w dużym pokoju faktycznie nie jest to potrzebne. Lecz rezerwa mocy jest b. przydatna i nie można powiedzieć, że jest niedowykorzystania. ;)
    Cytat:

Natomiast odkurzanie z elektroszczątka to wystarczy ok połowy mocy (na tej skali 5-cio stopniowej na korpusie) - i jezeli ja odkurzam dywany czy wykładziny, to odkurzam z elektroszczotką.
    Efekt odkurzania, wygląd dywanu po czyszczeniu elektroszczotką - świetny ...

Podobne zdanie mam też o turboszczotce - również jest to fajna sprawa, ale jeżeli jej używam, to trzeba przyznać, że należy włączyć wyższy bieg ... z prostego powodu - żeby maksymalnie ograniczyć zatrzymywanie wałka.

Co do odkurzaczy za >2 tys zł i ofiar marketingu - to ja w 100% zgadzam się z emerem.

A... bym zapomniał - moim zdaniem sam już rozwiązałem swój problem z moim Solarisem Twix. Co tu dużo pisać... wystarczy spojrzeć na wyniki nowych testow, a każdy już się reszty sam domyśli:

zasilanie z gniazdka 1:

tryb workowy, pusty worek, temp. w mieszkaniu ok 21 st C, test tuż po starcie silnika, bez węża flexi:
    (napięcie w gniazdku bez włączonych odbiorników 230-231V, 50Hz)

1. 155W; 626VA; 0,25 cos phi (229,5V)
    2. 490W; 1089VA; 0,45 cos phi (226V)
    3. 864W; ~1400VA; 0,62 cos phi (223V)
    4. 1123W; 1560VA; 0,72 cos phi (221V)
    5. 1730W; 1730VA; 1,00 cos phi (216,1-216,5V - lol)

z podłączonym wężem - spadek mocy od 0 do max. 2,3% przy 5 poziomie

dokładnie taki sam test - tyle że zasilanie z gniazdka w sąsiednim pokoju (inne odbiorniki wyłączone, na chwilkę przed testem napięcie wynosiło - 229V):

1. 155W; 622VA; 0,25 cos phi (228V)
    2. 515W; 1120VA 0,46 cos phi (~226,7V)
    3. 920W; 1450VA; 0,63 cos phi (225V)
    4. 1190W; 1610VA; 0,73 cos phi (224V)
    5. ~1818W; 1818VA; 1,00 cos phi (221,3V)

spadek mocy z wężem - j/w.

Wyniki są jak najbardziej powtarzalne. I mają tendencję rosnącą po godzinach szczytu. Inne urządzenie - czajnik elektryczny 2000W - zachowuje się dość podobnie - również nie osiąga nawet 1900W - tylko średnio 1750W a max to pik na ~ 1830W przy włączaniu.
    Instalacja elektryczna w mieszkaniu pamięta Gierka... więc jest, jaka jest, ale opłatę jakościową za dystrybucję energii, to płacę za nic.

marcinelektronik napisał:

WItam.
    Jeśli ktoś miał to wie że warto kupić rainbow.
    Często na alegro można spotkać nawet po 1200 używane, a nówka myślę że coś koło 10tyś.
    Ja dałem 7,5tyś i mam go ponad 10 lat i jak narazie bardzo zadowolony.
    [...]

Naprawdę niezły opis, teraz jestem przekonany że nie wszyscy wiedzą że co tanie to drogie.
    Odkurzyć a poodkurzać to różnica.
    Nie żałuję i mało tego ten odkurzacz jest tak zrobiony że nie ma się co w nim popsuć, no chyba że się będzie odkurzało szyny pociągu i akurat nadjedzie pociąg.

Proszę, wypunktuj nam te drastyczne ułomności Syriusa czy Solarisa pod względem filtracji powietrza czy siły ssania, itp. względem twojego diamentowego cudaka.
    Na końcu odnieś się do kwesti ekonomicznych.
    marcinelektronik
    Poziom 27  
    Witam.
    1. Jak dla mnie te odkurzacze są niewygodne w użyciu, co wiem od kolegów z pracy.
    2. Nie wypowiem się co do jakości wyczyszczenia dywanów bo ich nie używałem.
    3. Pytanie dotyczyło jaki odkurzacz jest dobry więc napisałem jaki jest dobry a nie jaki jest zły.
    Chyba nie ma co opisywać.
    Nie wspieram domokrążców bo niejeden badziew kupiłem i parę dni póżniej czy nawet do roku znalazł swoje miejsce na śmietniku.
    Ale tego odkurzacza nie żałuję więc spokojnie napisałem.
    Chyba zawsze jest tak że jak ktoś przedstawi coś naprawdę dobrego to zaraz znajdą się słowa krytyki.
    Przecież nie moim celem było robienie reklamy owej firmie a tylko przedstawienie egzemplarza z którego jesteśmy zadowoleni.
    Kto nie używał to nie wie.
    Cena zbija z nóg ale na raty chyba każdy może, wystarczy podliczyć rachunki za telefon który też mógł by pójść na półkę bo żona i dzieci mają drugi.
    Oszczędności się znajdą.
    Poprostu rozpieściły nas czasy i tyle.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    Witam.
    1. Jak dla mnie te odkurzacze są niewygodne w użyciu, co wiem od kolegów z pracy.

Hm... niewygodne powiadasz - może podaj wymiary i wagę swojego Rainbow'a. Nie powiesz powiesz też chyba, że babranie się z wodą za każdym razem jest przyjemne.
    Cytat:

2. Nie wypowiem się co do jakości wyczyszczenia dywanów bo ich nie używałem.

Więc dlaczego najechałeś na emera? Dlaczego się też wypowiadasz na temat odkurzania dywanów.
    Cytat:

3. Pytanie dotyczyło jaki odkurzacz jest dobry więc napisałem jaki jest dobry a nie jaki jest zły.
    Chyba nie ma co opisywać.

No szkoda... wywalić xx tys zł i kupić gówno, to kto by go wtedy chciał. Pytanie jest inne - czy cena jest adekwatna do możliwości. (imho zdecydowanie nie) I na jakim polu ma on w ogóle jakąś przewagę nad obecnymi nowoczesnymi konstrukcjami.

Cytat:

Chyba zawsze jest tak że jak ktoś przedstawi coś naprawdę dobrego to zaraz znajdą się słowa krytyki.
    Przecież nie moim celem było robienie reklamy owej firmie a tylko przedstawienie egzemplarza z którego jesteśmy zadowoleni.
    Kto nie używał to nie wie.

Wymień w końcu te jego wielkie zalety. Dlaczego warto jest wydać tyle pieniędzy. Oświeć nas. :|
    lolitu
    Poziom 11  
    Witam.

No to chyba Twoi koledzy z pracy nie korzystali nigdy z rainobowa (Albo odkurzają czołgiem). Miałam okazję tym "cudem" odkurzać i muszę powiedzieć, że choć zdarzało mi się dźwigać w życiu różne ciężary, to posprzątanie domu ze schodami rainbowem naprawdę nie było łatwą sprawą. Z rozmarzeniem myślałam wtedy o moim starym meteorze (to było kiedy jeszcze działał :-) ).

Wydaje mi się, że w czasach, kiedy rainbowy się pojawiły, faktycznie mogły urzekać skutecznością, zastosowaną w nich technologią i ilością oferowanych akcesoriów. I rzeczywiście, ten, którego było na to stać, miał odkurzacz dużo lepszy niż, to, do czego przeciętny śmiertelnik miał dostęp. Przez swoją cenę stał się też wyznacznikiem pewnego statusu ekonomicznego jego posiadacza. I moim zdaniem obecnie to jest jedyny powód, dla którego ktoś, mając możliwość zakupu taniego (w porównaniu do rainbowa) poręcznego i nowoczesnego odkurzacza, decyduje się właśnie na rainbowa

Ale może się po prostu nie znam

Ja zakupiłam dziś Syriusza :-)
    Pierwsze odkurzanie (to dopiero jutro) dedykuję Kosiarzowi ;-) (jeśli się za taką dedykację nie obrazi)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    lolitu
    Poziom 11  
    Cytat:
    A dlaczego pierwsze odkurzacze dopiero jutro????????

Pierwsze odkurzanie jutro, bo dopiero wtedy dostanę odkurzacz w swoje ręce... :D

Pozdrawiam
    marcinelektronik
    Poziom 27  
    WItam.
    No to skusiliście mnie bym sobie kupił lepszy odkurzacz, zobaczymy co jest wart, może faktycznie domokrązcy niewiele wiedzą i muszą z czegoś żyć.
    Raczej jeśli kupię do nowego domku jednorodzinnego zelmera to sprawdzimy co wart.
    Stary będzie jeszcze przez długo służył na starym domku, szkoda mi go wyeksploatować przy remontach, poprostu był za drogi jak na te czasy.
    Zobaczę sam co zelmer potrafi, jak będę zły to napiszę spostrzeżenia.
    Pozdrawiam.
    Marcin.
    emer
    Poziom 19  
    Kosiarz* napisał:
    emer napisał:

Masz racje .... tylko HQ ;)

Wydaje mi się emer, że jest dobrze napisane. A już Ci piszę dlaczego. Zwróć uwagę, że nie piszą oni o nominalnej mocy silnika, tylko max P, jaką może pobrać (a może lepiej byłoby napisać zużyć w 1h? bo pobrać to można, ale raczej prąd - lecz już mniejsza z tym) cały zestaw. Zelmer max. moc jaką może pobrać jego elektroszczotka ustalił na 100W (pisze o tym chociażby przy gniazdku, gdzie ją się wpina - przynajmniej na moim Solarisie tak jest). Stąd też cały zestaw może maksymalnie pobrać - 1800+100W = 1900W. (a chyba tylko Syrius Hq ma gniazdo elektroszczotki, więc tylko przy tym modelu Syriusa napisali - max moc 1900W. ( ciach )

Jezeli tak maja sie sprawy - masz racje ....
    Po prostu na korpusie jest jak byk 1800W, ale jeżeli faktycznie wliczyc elektroszczotke to jest niby 1900W ....
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    lolitu napisał:

Ja zakupiłam dziś Syriusza :-)
    Pierwsze odkurzanie (to dopiero jutro) dedykuję Kosiarzowi ;-) (jeśli się za taką dedykację nie obrazi)

btw: na jaki model w końcu padło? 1600HQ? Co do drugiego zdania - nie ma sprawy... hehe. :)

emer napisał:

Po prostu na korpusie jest jak byk 1800W, ale jeżeli faktycznie wliczyc elektroszczotke to jest niby 1900W

Tak oni właśnie moim zdaniem to policzyli. W przypadków Solarisów - jest jeszcze ciekawiej, ale o tym już pisałem.
    BS 1234 napisał:

[...]tylko nie kup sobie Elfa bo tym za dobrze se nie poodkurzasz lol lol hihih

I na dodatek może ogłuchnąć heh.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    BS 1234 napisał:
    tylko ciekawe co ma elektroszczotka do mocy silnika?????????kiedyś jak rozebrałem odkurzacz marki optimum model: OK-1603 ,to na obudowie miał napisane 1600w a na silniku 1400w bardzo ciekawe ciekawe które to prawda podejżewam że ta niższa moc-poprostu oszustwo

Nic nie ma, ale marketingowcy wiedzą, że im więcej W będzie napisane na obudowie tym będzie to lepszy lep na klientów. Moc nominalna silnika wynosiła pewnie 1400W - skoro tak podawała jego tabliczka znamionowa a 1500W, to maksimum energii, którą mogłeś zużyć w ciągu 1h pracy tego odkurzacza.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    Najlepiej dopracowane ssawki, to ma imo Miele, ale Zelmer również niczego sobie, tak jak i Dyson czy Nilfisk.
    lolitu
    Poziom 11  
    Kosiarz* napisał:

btw: na jaki model w końcu padło? 1600HQ? Co do drugiego zdania - nie ma sprawy... hehe. :)

No przyznam, że obawiałam się tego pytania, bo nie chciałabym, żeby wyszło, że "tłumaczysz babie, a ona swoje", ale kupiłam w końcu ten najniższy model. Dlaczego? Kwestia akcesoriów i ceny. Bardzo biłam się z myślami, bo naprawdę wszystkie Twoje uwagi były cenne, dały mi dużo do myślenia i zapewne 1600HQ to ogólnie rzecz ujmując dużo lepszy wybór. Z tym, że ani elektro, ani turboszczotki pewnie nigdy nie użyję, bo nie mam do czego, a filtr HEPA13 wydał mi się ekstrawagancją, biorąc pod uwagę fakt, że największy alergen w moim domu śpi pod łóżkiem, waży 35kg i ciągle gubi sierść :-)
    Za to, gdy ktoś ze znajomych spyta się o radę, powiem, że ludzie, którzy się na tym znają, z Syriuszy polecają 1600HQ
    Jeszcze raz dzięki
    Pozdrawiam
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Panowie. Szybka piłka. Jestem szczęśliwym (?) posiadaczem "wodnika". Nie mam zamiaru więcej ciągać go po mieszkaniu, tym bardziej że do prania mam jeden mały dywanik. Potrzebny więc jest raczej sprzęt do odkurzenia paneli podłogowych. Mieszkanie to ok. 70m², a kasa to jakieś 300-400zł. Czy uda się coś sensownego zakupić w tej kwocie?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    przemo-lukas
    Wodnikiem odkurzałem je przez dwa lata. Powiedziałem dość. Poszukuję lekkiego "sprzętu" do kurzu na panelach podłogowych + mały dywanik.
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    To może zastanów się nad takim "sprzętem", którego kupiła userka lolitu.
    btw: przejrzyj ostatnie kilka stron tego topiku.
    andk1eltd
    Poziom 35  
    Każdy - oprócz tych, do których worków trzeba szukać wyłącznie na allegro:D
    przemo-lukas
    Kosiarz* napisał:

1600HQ ?
    Zastanawiałem się też nad electroluxem 6102.
    Kosiarz*
    Poziom 15  
    przemo-lukas napisał:
    Kosiarz* napisał:

1600HQ ?
    Zastanawiałem się też nad electroluxem 6102.

Niekoniecznie musi to być wersja z elektroszczotką, skoro masz tylko 1 mały dywanik. Chyba że zależy ci na filtrze h13. :) Swoje zdanie na temat electroluxów pisałem kilka postów wcześniej. btw: porównując Syriusa do tego Electroluxa, to Syrius ma większą moc ssania, większy pojemnik na proch, dłuższą gwarancję i w wersji hq na pewno lepiej będzie filtrował powietrze.
    przemo-lukas
    Kosiarz* (umysłów?) :D
    Przekonałeś mnie. Konkretne argumenty przemawiają do mnie.
    A jaki zelmer bez "elektroszczotki" ale z taką samą "mocą ssącą"?

P.s. Jak zechcesz zakupić panele podłogowe i ścienne albo płyty gkb wal do mnie na PW jak w dym. :D Powiem co i jak.