Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2006?

Mar_kol 09 Kwi 2008 14:50 867012 496
  • #391 09 Kwi 2008 14:50
    Kosiarz*
    Poziom 15  

przemo-lukas napisał:
    Kosiarz* (umysłów?) :D
    Przekonałeś mnie. Konkretne argumenty przemawiają do mnie.
    A jaki zelmer bez "elektroszczotki" ale z taką samą "mocą ssącą"?

To może wersja ST. Będzie o kilkadziesiąt złotych tańsza. Różnice to filtr h12 za miast h13 (nie tak dużo, bo tylko kilka % słabszy w zatrzymywaniu cząstek >=0,3 mikrona - coś około 95% edit: 99,5% - róznica ok 0,45%) i turboszczotka zamiast elektroszczotki - do małego dywanu w sam raz.

Cytat:

P.s. Jak zechcesz zakupić panele podłogowe i ścienne albo płyty gkb wal do mnie na PW jak w dym. :D Powiem co i jak.

Heh... może kiedyś. Na razie $$ brak. Odkurzacz, a niedługo pralka i samochód skutecznie wyczyściły mi kieszeń.

• SterControl
  • #392 09 Kwi 2008 16:52
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeszcze zastanawia mnie wersja 1600.0 SP. Kosztuje nieco ponad 300zł. Elektoszczotka (chyba 211) to koszt na aukcji 130zł. Można ją zakupić, jeśli okaże się potrzbna. :idea:
    Co o tym sądzicie?

• #393 09 Kwi 2008 17:11
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #394 09 Kwi 2008 17:27
    Kosiarz*
    Poziom 15  

Ta hepa 12 jest tam zmywalna. Więc można ten filtr też myć.

Cytat:

Można ją zakupić, jeśli okaże się potrzbna.

Jeżeli odkurzacz nie będzie miał gniazdka do podłączenia elektroszczotki, to lipka. Czy ten model ma takie gniazdo... nie wiem.

• #395 10 Kwi 2008 07:57
    lolitu
    Poziom 11  

Kosiarz* napisał:
    To może zastanów się nad takim "sprzętem", którego kupiła userka lolitu.
    btw: przejrzyj ostatnie kilka stron tego topiku.

przemo-lukas zwrócił się "Panowie", więc nie odezwałam się chwalić mój nowy odkurzaczyk nie pytana, choć akurat wydawałby się on odpowiedni... :D hihi

Cytat:
    Jeszcze zastanawia mnie wersja 1600.0 SP. Kosztuje nieco ponad 300zł. Elektoszczotka (chyba 211) to koszt na aukcji 130zł. Można ją zakupić, jeśli okaże się potrzbna. Idea
    Co o tym sądzicie?

Wersja 1600SP to dokładnie to, co zakupiłam w poniedziałek.
    Jeżeli nie masz dywanów, nie wydaje mi się, żeby elektroszczotka, czy turboszczotka była Ci do czegoś potrzebna, a te
    akcesoria są w zestawach do odkurzaczy odpowiednio: 1600HQ i 1600 ST. SP nie ma tych bajerów, dlatego ta wersja nazywa się parquet line, co chyba mówi samo za siebie. Wszystkie SP mają wjeście na elektroszczotkę no i można "w razie co" dokupić do nich turboszczotkę bez żdnych problemów. Sądząc po bardzo ogólnych danych na stronie zelmera oprócz koloru i akcesoriów wersje syriuszy różnią się zastosowanym nich filtrem hepa. SP ma HEPA 11, czyli najsłabszy, HQ ma HEPA 13 i z tego, co czytałam na ten temat, to rzeczywiście jest to już nieco wyższa półka. Jeżeli masz w domu alergika, nic lepszego w ramach podanej przez Ciebie kwoty, nie pożna polecić.
    Z własnego doświadczenia mogę jednak powiedzieć, że kupowanie takich filtrów ma sens, jeśli rzeczywiście w domu możesz utrzymać te warunki po odkurzaniu, bo wydaje mi się, że przy zwierzakach, albo mieszkając w mieście, gdzie za oknem jest ruchliwa ulica, nie ma to większego znaczenia dla jakości wdychanego powietrza. No chyba że wstawisz filtr HEPA w okna ;-) hehe

Mój nowy 1600 SP służy mi dopiero trzy dni, więc nic szczegółowego nie mogę o nim powiedzieć. Wyobrażałam sobie, że odkurzacz z ponad dwukrotnie większą mocą od poprzedniego wyssie mi klepkę z podłogi, albo, że przynajmniej nie będę mogła oderwać ssawki od podłogi :D (jak to BS 1234 opisywał) i choć nic takiego się nie zdarzyło, to narazie nie narzekam. Poczekamy, zobaczymy. :-)

• #396 10 Kwi 2008 09:47
    przemo-lukas

O kurza twarz, to teraz wyszło, że jestem szowinistyczną św….ą. Piszę często w dziale zajmującym się elektroakustyką i tam nie mamy koleżanek (nad czym ubolewam). Nie czytając poprzednich postów (jeszcze jedna przypadłość: leń) po prostu zwróciłem się z radą do „kolegów”. Ale jak się okazoło również bardzo cenną radę uzyskałem od „koleżanki” za co serdecznie dziękuję.
    Ale mam jeszcze jedno pytanko. I w zasadzie tylko do lolitu. :D
    Odkurzacz zamawiałaś na aukcji, czy kupowałaś w sklepie w swoim mieście? Na aukcjach kosztują ok. 320zł, zastanawiam się czy w sklepach sieciowych można za tyle „wyrwać”.
    P.s.
    Wszystkie koleżanki serdecznie przepraszam.

• SterControl
  • #397 10 Kwi 2008 13:31
    lolitu
    Poziom 11  

przemo-lukas napisał:
    O kurza twarz, to teraz wyszło, że jestem szowinistyczną św….ą. Piszę często w dziale zajmującym się elektroakustyką i tam nie mamy koleżanek (nad czym ubolewam). Nie czytając poprzednich postów (jeszcze jedna przypadłość: leń) po prostu zwróciłem się z radą do „kolegów”.

Haha! Ja za to nie jestem działaczką feministyczną, więc wszystko jest ok. :D Przecież na pomiarach i stronie technicznej absolutnie się nie znam, bo inaczej nie pisałabym tutaj z prośbą o pomoc, tyle, że jestem na bierząco i miałam dość podobne wymagania sprzętowe, stąd pozwoliłam sobie się wymądrzać :-)

Tak jak wcześniej pisał Kosiarz, w necie, w zależnosci od sklepu, są różnice do kilkudziesięciu złotych nawet, więc, jeśli nie masz noża na gardle, warto poszukać i poczekać. Do sklepów sieciowych nawet nie ma co zaglądać, bo można i ponad 100zł przepłacić. Tylko, że z Syriusami jest ten problem, że trzeba sprawdzić przyciski każdym konkretnym egzemplarzu, bo jak ktoś już tu to ujął "wsadzili tam jakiś badziew".

Polecam prześledzić ten wątek(nawet tak pobieżnie), bo wiele można się dowiedzieć, np. o electroluxach.

Rozumiem, że jak będę szukać odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego, mogę pytać się w "Waszym" dziale... (Tyle, że tu mam wymagania dużo wyższe niż w kwestii odkurzaczy) ;-)

• #398 10 Kwi 2008 14:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #399 11 Kwi 2008 09:38
    maderos
    Poziom 11  

Z Waszych postow wynika jedno: wszystko poza Zelmerem jest nieoplacalne w zakupie i eksploatacji. No to chyba zle zrobilem stawiajac jednak na Samsunga ;). Poki co Samsung SC8355 spisuje sie swietnie. Ja raczej w poszukiwaniach odkurzacza "dla alergikow" stawialem na mozliwosci filtracyjne, pozbycie sie roztoczy i innego paskudztwa. Ostatecznie przekonalo mnie to :
    "Odkurzacze Clover otrzymały certyfikat laboratorium SLG (Saxon Laboratory Group) z Niemiec oraz najwyższą notę w kategorii skuteczności zatrzymywania kurzu i usuwania drobnoustrojów oraz certyfikat i rekomendację fundacji BAF (British Allergy Foundation) dla osób cierpiących na alergie i astmę."

mad

• #400 11 Kwi 2008 10:48
    Kosiarz*
    Poziom 15  

Ten twój odkuracz to nie tyle filtruje powietrze (ponieważ jakichś żadnych nadzwyczajnych filtrów na obecną chwile to on już nie posiada - ot zwykły h13 z filtrem węglowym (ten ostatni "usuwa" nieprzyjemne zapachy), co je sterylizuje (lampa UV i jony srebra).

• #401 11 Kwi 2008 11:42
    maderos
    Poziom 11  

Hmm..no tak, tez prawda. Zwykly h13 z aktywnym weglem plus UV i srebro, a na samym poczatku Twister, ot takie nic ;). W tej cenie ( zaplacilem 619 PLN w Euro Agd Rtv ) znajdziesz mi cos lepszego? Chociaz mnie juz nie musisz, ale moze komus innemu sie przyda.

• #402 11 Kwi 2008 12:05
    przemo-lukas

lolitu napisał:

Rozumiem, że jak będę szukać odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego, mogę pytać się w "Waszym" dziale... (Tyle, że tu mam wymagania dużo wyższe niż w kwestii odkurzaczy) ;-)

Kilku osobom pomogłem, kilka postów napisałem. Wieki temu wyrosłem z altusów i radmora, więc myślę, że będe w stanie Tobie pomóc.
    Tu można zobaczyć jedną z moich konstr.:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=723662&highlight=
    Wszystkim bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam.

• #403 13 Kwi 2008 21:44
    Kurkus
    Poziom 2  

a ja mam takie pytanie :
    Jak duża jest róznica pomiędzy filtrami hepa 11 i hepa 13 i czy mozna ewentualnie kupić np syriusa 1600 st z filtrem hepa 11 a pozniej wsadzic do niego filtr hepa 13 ??

• #404 14 Kwi 2008 19:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #405 14 Kwi 2008 20:48
    Kosiarz*
    Poziom 15  

Różnica to przepuszczalność dla cząstek płyłu/kurzu. Filtr H11 zatrzymuje 95,5% cząsteczek powyżej 0,3 mikrona, a filtr H13 99,95% takich cząstek. Kwestia ewentualnej zmywalności, to już inna bajka. H12/H13 wystepują na pewno w wersji zmywalnej, jak i niezmywalnej, a jak to jest z h11 - nie wiem. Bądź, co bądź nie myśl, że naoszędzasz na tym dużo. :) Umyjesz taki filtr 2 czy 3 razy i praktycznie, to nadaje się wtedy już tylko do wyrzucenia.
    Co do zamiany, wielkości filtrów nie są raczej ustandaryzowane, więc imo, o ile dany model odkurzacza nie ma dodatkowo przewidzanej pracy z h12 czy h13, to z własnego modu pewnie wyjdzie lipka. Ale nic nie mogę wykluczyć... trzeba by było to sprawdzić.

• #406 14 Kwi 2008 21:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #407 14 Kwi 2008 22:19
    Kosiarz*
    Poziom 15  

BS 1234 napisał:
    Kosiarz* czy ty jesteś mechanikiem odkurzaczy czy coś??? bo twoja wiedza jest ogromna:):) a tak też myślałem z tą przepuszczalnością powietrza:)

Nic z tych rzeczy... ;) jestem studentem informatyki na lubelskim uniwerku, tyle że o zainteresowaniach nie tylko programistycznych, co zresztą "trochę" widać. :D

• #408 15 Kwi 2008 08:44
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #409 15 Kwi 2008 12:33
    renowka
    Poziom 1  

Witam - jestem nowa - a chciałam zapytać specjalistów czy istnieją odkurzacze które spełnią moje pragnienia :
    1. odkurza dywany (bez zbytnich wymagań)
    2. odkurza + myje panele podłogowe - ten podpunkt jest najważniejszy

najwięcej problemów mam z podpunktem 2 bo nigdzie nie jest napisane że się nadają do paneli (choć słyszałam wersje że "podłoga twarda" to też panel) ... a już połączenie punktu 1 i 2 z myciem paneli zakrawa na cud ... :)

po lekkim zgłębieniu tematu w teorii takie funkcje mógłby mieć Hoover i Karcher - a jak to jest w praktyce ?

• #410 16 Kwi 2008 14:27
    Mannana
    Poziom 10  

Renowka , a przypadkiem Twin TT Thomas nie ma takich opcji? Ja własnie jestem na etapie przeglądania informacji o róznych odkurzaczach i ten wypada na razie najlepiej. I wydaje mi się, że panele podłogowe myje, dywany to na bank no i jeszcze tapicerki i okna. Jeszcze się dopytam w temacie o odkurzaczu wodnym, tam może ktoś będzie wiedział cos więcej ;)

• #411 16 Kwi 2008 15:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #412 16 Kwi 2008 16:10
    Kysiu
    Poziom 12  

Nie kupuj odkurzacza :!:

Zumo napisał:
    Sprzątanie jest wrogiem elektronika!

:D :D

Pozdrawiam :)

• #413 17 Kwi 2008 12:33
    Mannana
    Poziom 10  

BS 1234, ale no chyba jak przychodzą przedstawiciele thomasa z prezentacją, to pokazują wszystkie opcje i ssawki też na pewno. może mają inną ssawkę (swoją drogą śmieszne słowo) niż ten, który Ty miałeś? upierac się nie będę póki co, ale zadzwonię do nich i opiszę jak to wygląda w realu ;)

Kysiu napisał:
    Nie kupuj odkurzacza :!:

Zumo napisał:
    Sprzątanie jest wrogiem elektronika!

:D :D

Bucheche, dobre dobre ;) Tylko niech sobie nie biorą tego do serca alergicy, bo bedziesz miał ich na sumieniu ;)

• #414 17 Kwi 2008 19:50
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #415 18 Kwi 2008 18:27
    Mannana
    Poziom 10  

No filmik już widziałam i nie powiem - po jego obejrzeniu jeszcze bardziej mi się spodobał ten odkurzacz :) Zresztą, nawet jeśli z ssawką byłoby coś nie tak, to ile taka ssawka może kosztować? Bo może mimo wszystko, nawet jeśli się wliczy w to koszt nowej ssawki, to warto go kupić? Wydawało mi się, że Niemce to dobre rzeczy robiom ;p

• #416 18 Kwi 2008 20:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #417 20 Kwi 2008 19:19
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #418 21 Kwi 2008 11:11
    Mannana
    Poziom 10  

BS 1234, dziękuję za pomoc. Jeszcze się zastanowię. Koszt ssawki w razie co nie jest duży ;) Co do Zelmera, to właśnie moi znajomi mi go odradzali, bo sami go mają i są niezadowoleni, z kolei o Rainbowach też ludzie nie mają zbytnio dobrych opinii a mi jest potrzebny naprawdę dobry, zbierający kurz odkurzacz wodny dla alergika i w dodatku z kotem w domu :D Dlatego się zainteresowałam Twinem TT (wg producenta zbiera 99,999% kurzu ;)). Przekopię jeszcze internet, podobno można go zobaczyć w Siedlcach w sklepie, więc się tam przejade. Punkt for You.

• #419 21 Kwi 2008 17:54
    lolitu
    Poziom 11  

Wiatm, po dłuższej nieobecności. No to po kolei

maderos napisał:
    Hmm..no tak, tez prawda. Zwykly h13 z aktywnym weglem plus UV i srebro, a na samym poczatku Twister, ot takie nic ;). W tej cenie ( zaplacilem 619 PLN w Euro Agd Rtv ) znajdziesz mi cos lepszego? Chociaz mnie juz nie musisz, ale moze komus innemu sie przyda.

Przed zakupem odkurzacza też zastanawiałam się na tym samsungiem, ale ludzie, którzy go używali, mieli strasznie skrajnie opinie. Jedni, tak jak Ty, go zachwalali i tylko należy się z nimi cieszyć z udanego zakupu, a drudzy twierdzili, że po tygodniu odkurzacz nadawał się w najlepszym wypadku do schowania w piwnicy. Biorąc pod uwagę fakt, że użytkowników zelmerów jest zapewne więcej niż posiadaczy samsungów i że mimo wszystko zelmer negatywnych opinii zebrał mniej... Cóż. Może to po prostu kwestia egzemplarza, na jaki się trafi.
    Cytat:
    lolitu jak tam twój odkurzacz???

No właśnie, tak długo zwlekałam z opisem, żeby móc szczerze coś powiedzieć o moim syriusie.
    Minęły dwa tygodnie, a worka jeszcze nie musiałam wymieniać. To wielka ulga, bo obawiałam się, że przy ilości gubionej przez mojego psa sierści, mimo wyższej ceny i większego zużycia prądu, bardziej będzie mi się opłacał bezworkowy. Ale nie... Wyszło na Kosiarza :-) , dlatego po stokroć mu dziękuję, że od bezworkowego mnie odwiódł.
    Tak jak zaznaczałam wcześniej zależało mi na wmiarę solidnym sprzęcie bez ekstrawaganckich udziwnień, który poradzi sobie z dużą ilością wciąganego podsierstka. Jak narazie Syrius doskonale spełnia wszystkie te kryteria i z czystym sumieniem poleciłabym go każdemu, kto szukałby czegoś podobnego.
    Cytat:
    a mi jest potrzebny naprawdę dobry, zbierający kurz odkurzacz wodny dla alergika i w dodatku z kotem w domu

Być może nie prześledziłam wątku zbyt dokładnie, ale dlaczego wodny? Strasznie dużo przy tym roboty.
    Co do alergika i kota w domu, to niestety nawet najlepszy odkurzacz nie pomoże. Koty są jednymi z najbardziej uczulających zwierząt i nie chodzi tu tylko o sierść, ale o ślinę, naskórek, pot... Zakup odkurzacza z filtrem HEPA 13 (który nota bene pod względem wyłapywania najdrobniejszych cząsteczek nie ustępuje ponoć najlepszym wodnym odkurzaczom) ma wg mnie sens jedynie wtedy, gdy istnieje realna szansa zmniejszenia ilości alergenów w odkurzanym pomieszczeniu, a przy zwierzakach raczej nie ma na to szans.
    Cytat:
    Dlatego się zainteresowałam Twinem TT

O zmywalnych filtrach HEPA pisał już Kosiarz, że każde kolejne mycie przekłada się na wydajność takiego filtra, stąd niekoniecznie musi być to tańsze czy w jakikolwiek sposób lepsze rozwiązanie
    O tym wcześniej też już była mowa w tym wątku, ale wiele osób poleca MIELE. Szczególnie dla alergików, bo zdaje się, że jakiś model, albo wszystkie (nie pamiętam dokładnie) mają atest na szczelność całego odkurzacza...

• #420 21 Kwi 2008 18:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto