Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSICSI
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2006?

Mar_kol 27 Apr 2008 21:09 870954 496
    User removed account
    User removed account  
  • CSICSI
    aura1
    Level 12  
    Do kol. Kosiarz* Multimetr- stosowany najczęściej w elektrotechnice do opisania urządzenia zawierającego co najmniej: amperomierz, woltomierz, omomierz. Ni w ząb nie rozumiem co miałoby nim być mierzone w odkurzaczu.
    Kosiarz* napisał " i odpowiedz z sensem na moje argumenty " ok. Tylko jakie argument? Cytuje dalej "W żadnym wypadku nie licz też na to, iż uda ci się mnie tak sprowokować, aż ci prześlę płatne testy." no i tu kolega poszedł po bandzie. Co te płatne testy miałyby u mnie wywołać bo nie czaje i nawet na nie nie licze więc zatrzymaj je dla siebie (pewnie były robione przy pomocy wielu drogich MULTIMETRÓW.
    I jeszcze jeden cytat"z odkurzaczami cyklonowymi ma już do czynienia bardzo wiele osób, tym bardziej że segment low i middle end w znacznym stopniu zapełniają właśnie cyklonówki" i to jest właśnie sedno sprawy. Pseudocyklony rzuciły światło na cały segment tego rynku. a co z hi endem o tym kol. milczy a solaris to hi end? "Ale nazwa odkurzacz cyklonowy w żadnym wypadku nie jest zastrzeżona tylko dla odkurzaczy od tej firmy. " nie jest zastrzeżona ale technologia dysona tak i tym się różnią. Workowce różnią się tylko rodzajem szczelności worka i filtrami a tu mówie o innej technologi i tej różnicy kol.Kosiarz* nie dostrzega. pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

BS 1234 wrote:
    lolitu wrote:
    aura1 wrote:
    Nie wiem czy ta odpowiedź cokolwiek zburzy ale brzmi on DYSON. Jakże niedoceniany na tym forum.

Ja wiem czy nie doceniany... Po prostu nikt nie szukał odkurzacza do sali operacyjnej, i niestety większość nie mogła sobie pozwolić nawet na dysona tylko do dywanów.

ja sie mam nauczyć czytać lepiej ty naucz sie pisać widać ja nie byłem pierwszą osobą która też cię zrozumiała że chcesz odkurzacz do sali operacyjnej.Jeśli sie znowu mylę to olśnij mnie. pzdr

Tak kolego naucz się czytać a zwłaszcza między wierszami nikt nie szuka odkurzacza do sali operacyjnej ale posiadanie takiego który spełnia takie wymagania o czymś świadczy PRAWDA a o takowy (szczelny) wszystkim szukającym odkurzacza chodzi. Ciekawe że rzadna inna firma takowego atestu nie posiada może tylko chwyt marketingowy ale certyfikat legalny i robiony w UK a nie niestety w Polsce gdzie liczy się tylko dostępność do części zamiennych (nie ukrywam że często przydatna). Ciekawe jakimi samochodami koleżanki i koledzy jeździcie czy przy ich wyborze też kierujecie się dostępnością części zamiennych (bo ja tak) Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    Kosiarz*
    Level 14  
    Cóż, nie jestem chodzącą encyklopedią. Racja, przyznam się w tym miejscu do błędu - do niefortunnie dobranego określenia (zbyt szeroko potraktowałem znacznie tego słowa). Już to porawiłem.
    Ale przecież owy błąd nie uniemożliwia zrozumienia całego tekstu - tego, co miałem na myśli! I moim zdaniem ten błąd rzeczowy, to jest to zupełny „pikuś” w stosunku do tych kwiatków, które ty wypisywałeś w niektórych linijkach.

Nie zmienia to też faktu, iż takie urządzenia pomiarowe kosztują, tak jak pisałem, niemałe pieniądze. A wnioski z testów wykonanych przy ich pomocy mogą odgrywać kluczową rolę przy ocenianiu odkurzaczy (i zazwyczaj tak jest, o ile tylko mamy do czynienia z profesjonalnym testem). Nie ma też moim zdaniem najmniejszego sensu, aby przyrównywać ich do twoich "dokonań" typu „mam ten produkt i na oko wydaje mi się że...”
    Quote:

1. Co te płatne testy miałyby u mnie wywołać bo nie czaje [...]

-----------
    2. [...] i to jest właśnie sedno sprawy. Pseudocyklony rzuciły światło na cały segment tego rynku. [...] nie jest zastrzeżona ale technologia dysona tak i tym się różnią.

---------
    3. [...] a tu mówie o innej technologi i tej różnicy kol.Kosiarz* nie dostrzega.

Ad. 1.
    Najwyższy więc czas, abyś ruszył głową. Teoretycznie mogłyby wywołać zmianę twoich poglądów. Czy tak by było - pojęcia nie mam, ale patrząc na styl napisanych postów, to zapewne raczej nie - cieżki jest z ciebie przypadek. Tym bardziej, że jedyna słuszna prawda jest napisana według ciebie ... wiadomo gdzie - na stronie producenta, ulotkach reklamowych lub tych stronach www, które mają ~ żywcem zerżnięta ich treść. (o reszcie już pisałem - nie chcę się powtarzać). Dlaczego testy nie są udostępnione za darmo? Mam doprawdy głęboką nadzieję, że już nie będziemy ci musieli tego tłumaczyć.

Ad. 2.
    To nie są żadne pseudocyklony. To ty ich tak określasz. 2, to nie odwracaj kota ogonem, bo rozpisywałem się trochę na ten temat - patrz na post 25 Kwi 2008 13:21 i dalszy ciąg tego, do którego się odnosiłeś. Oczywiście to już sobie pominąłeś i odnosisz się tylko do wybranych zdań. A pomyśleć, że niedawno zarzucałeś userom brak umiejętnosci czytania "między wierszami".

Ad. 3.
    22 kwietnia nawet ci opisałem na czym to po krótce polega (oczywiście tego też nie zauważyłeś. lol), więc powyższe stwierdzenie jest delikatnie rzecz biorąc nietrafione. Dwa - mam b. łatwy dostęp do korzystania zarówno jednej, jak i drugiej technologii... wrażenia też już opisałem.

Quote:

a co z hi endem o tym kol. milczy a solaris to hi end?

Jak najbardziej. Model Solaris należy u Zelmera do półki high-end - zresztą nietrudno jest to zauważyć. Ogólnie jest to moim zdaniem wyższy przedział middle-end. A pod względem możliwości w filtracji powietrza i szczelności konstrukcji, to jest to high-end, co raczej bez wątpienia potwierdzą testy, tym bardziej, że pierwsze certyfikaty też już zbiera. I tak przy okazji, jak już wcześniej pisałem - już jego poprzednik - model Jupiter (a defaultowo nie jest wyposażony w h13) okazał się lepszy na tym polu od DC11 Dyson'a.

-------

Quote:
    Tak kolego naucz się czytać a zwłaszcza między wierszami nikt nie szuka odkurzacza do sali operacyjnej ale posiadanie takiego który spełnia takie wymagania o czymś świadczy PRAWDA a o takowy (szczelny) wszystkim szukającym odkurzacza chodzi.

Teraz napiszę, co ja o tym myślę – w znacznej części na podstawie testów konsumenckich. Skoro część odkurzaczy ma już lepsze możliwości filtracyjne powietrza niż najwyżsi przedstawiciele odkurzaczy Dyson-a, a konstrukcja ich jest również szczelna i zostało to wszystko wykazane przy pomocy specjalistycznych urządzeń pomiarowych, to prawdopodobnie nie miałyby problemu z uzyskaniem takiego typu certyfikatów (ot raczej taka wisienka do tortu - zresztą „najwyższe” modele odkurzaczy Miele czy nawet Samsungów z lampami UV, mają ich nie mało... ale nie mam najmniejszej ochoty do tego, aby uczyć się ich na pamięć i ewentualnie wykazywać różnice typu - który z nich jest bardziej wartościowy, bo osobiście, to nie widzę takiej potrzeby – nie interesuje mnie to zbytnio, ale wiem „trochę” na czym to polega) Ponieważ całość rozbija się o możliwości w zatrzymywaniu na filtrach cząstek pyłu/kurzu roztoczy większości bakterii i niewielkiej części wirusów. Ewentualnie jeszcze mogą się skupiać na ich możliwościach w częściowym unicestwianiu bakterii/wirusów i, o ile dany odkurzacz jest wyposażony np. w lampę UV czy nano jony srebra (ale to już jest imo bardziej pic na wodę, ponieważ działają one tylko na nieliczne szczepy bakterii), to nie będzie miał z tym problemów (z wypełnieniem chociaż szczątkowych wymogów). Sprawdzana jest też wtedy wnikliwie szczelność całej konstrukcji i po części też higieniczność obsługi, itp, ale teraz, to już się powtarzam.
    Taki więc moim zdaniem doprawdy już nie masz się czym tak podniecać (tym bardziej, że i cena Dysonów jest delikatnie rzecz biorąc nieciekawa a o możliwościach power/econo już nie wspomnę...), ponieważ alternatywne produkty znajdą się już przede wszystkim w ofercie Miele (konstrukcje z certyfikatem hepa + filtrami hepa 13), ale też i u Electroluxa (seria Oxygen+), i u Samsunga (seria z filtrami hepa, węglowymi i wyposażona w lampy UV) i u Zelmera (np. konstrukcje z podwójną hepą - 12 + 13, modele te mają atest pzh (ale nie tylko takie), a więc i one dla alergików też nie będą złe).
    Poza tym tak krzyczysz na temat wartości (rewelacyjnych zdolności w filtrowaniu pow.) swojego odkuracza, a jednoczeście widzę, że trochę nie za bardzo umiesz z niej korzystać, co już zresztą nam udowodniłeś. :|

I nie pisz już bzdetnych postów o ewentualnym niedocenianiu Dyson-ów, bo jest to bzdura - ich temat był już w zeszłym roku wałkowany, a wnioski z owej dyskusji też były.

ps. skończ już z tym kolegą - tak to możesz zwracać się do swoich rodziców, o ile ci na to pozwalają lub do znajomych. Na forach rozmawia się zazwyczaj per "ty".

Ode mnie to już
    EOT.
    sopelma
    Level 10  
    Wczoraj zamówiłem wysyłkowo Zelmera Solarisa Twixa 5500 HQ. Bardzo pomocna w wyborze okazała się lektura tego forum bo nie miałem pojęcia jaki odkurzacz kupić. Po przeczytaniu wszystkich postów szybko zdecydowałem się na Zelmera ale wybór jeszcze oscylował między Syriusem i właśnie Solarisem. Długo biłem się z myślami czy nie zdecydować się na Syriusa (jego atutem jest cena, cichsza praca i podobne możliwości), jednak zdecydowałem się za namową żony na Solarisa (jednym z argumentów żony był - uwaga - ładniejszy wygląd - ach te kobiety, ale oczywiście zawazyła też długość kabla, dzięki czemu bedzięmy w stanie odkurzyć 70m2 mieszkanie bez przepinania kabla).
    Zdecydowałem się na elektroszczotkę ze względu na grube wykładziny w całym mieszkaniu. Nie wiem dalej jak będzie się sprawował ten podwójny system odkurzania, ale jestem pozytywnie nastawiony. Po wypróbowaniu odkurzacz podzielę się wrażeniami.
    Chciałem jednocześnie przestrzec wszystkich przed zakupem odkurzaczy w hipermarketach, gdyż ceny różnią się diametralnie. Dla przykładu powiem, że odkurzacz ten w tym sklepie "nie dla idiotów" kosztował 799 zł a wysyłkowo na stronie producenta (Zelmer.pl), gdzie kupiłem cena promocyjna razem z przesyłką wynosi 618 zł. Oczywiście można znaleźć tańsze oferty na internecie zaczynając od 585 zł razem z przesyłką ( http://www.2w1.pl/product_info.php/products_id/7021 ). Jednak zdecydowałem się dołożyć 30 zł i mieć pewność, że gwarancja będzie rzeczywiście 4-letnia.
    Na koniec mam kilka pytań do właściciela tego odkurzacza (czyli do Kosiarza*) co do kilku wskazówek. Byłbym bardzo wdzięczny jeśli podzieliłbyś się poradami użytkowania tego odkurzacza (na jakim sysytemie polecasz odkurzać, jak często wymianiać filtry i worki-jeśli ich używasz, lepiej używać worków papierowych, czy materiałowych).
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
    User removed account
    User removed account  
    Kosiarz*
    Level 14  
    Nie ma sprawy. :)
    Co do długości kabla - chyba wraz nie wystarczy. A dlaczego tak sądzę? Ponieważ sam mam mieszkanie o pow. ~ 40 m^2 i długość kabla jest prawie na styk - o ile chcemy zajrzeć do każdego kąta. Jeżeli chodzi już o samo odkurzanie, to tryb workowy nie ma co ukrywać, jest bardziej praktyczny - odkurzamy i po sprawie, a jak się napełni worek (od razu piszę - nie szybko to się stanie - ja odkurzałem na nim miesiąc czy półtora i wymieniłem go z własnej woli - ze względu iż ostatnio nałapałem trochę odpadającej farby (ze ściany) i tynku), to wypinamy go z uchwytu i wyrzucamy. I mamy wszystko cacy. Przy odkurzaniu workowym zdecydowanie polecam jednorazowe oryginalne worki materiałowe safbag - nie dość że mają znacznie lepsze możliwości filtracyjne i są pojemniejsze, to stawiają też mniejsze opory dla powietrza niż zwykłe papierowe odpowiedniki. Przedłużą też w znacznym stopniu żywotność filtrów – hepa 13 w szczególności. Jeżeli odkurzam cyklonem, to już chyba bardziej profilaktycznie przełączam go na 4 stopień, moc silnika wynosi wtedy ok. 1100-1200W. Wyczytałem gdzieś po prostu, że aby odkurzanie cyklonowe było efektywne, to odkurzacz nie może mieć małej mocy ssania (prędkość powietrza w komorze cyklonowej musi być mniej więcej równa prędkości rozchodzenia się dźwięku w powietrzu, a by taki sposób filtracji był efektywny) zaleca się aby moc silnika była > 1000W, ale są to ogólne założenia. 3 st (moc czynna silnika ok. 850-900W) ogólnie jest zupełnie wystarczający – a wręcz i tak trzeba uważać, bo można łatwo wciągnąć nie to co chcemy. Drobne przykłady – chciałem odkurzyć cienką gazetę, na której stały słoiki. Myślę sobie… na pewno wszystko się uda, bo nie da rady jej wyrwać spod nich. A skończyło się na tym iż część kartek papieru została urwana… i wessana do środka. Następna sytuacja reklamówka z cebulą… dosłownie ją tylko lekko zahaczyłem, ale to wystarczyło, aby do rury wsunęła się cała folia i całość zatrzymała się dopiero na cebuli. Tak więc nie można powiedzieć że na 3 stopniu siła ssania jest mała (ale na 1-2 odkurzacz jest już bardzo "łagodny"). Cyklon dobrze sprawdza się przy zbieraniu np. piasku lub materiału podobnego kalibru, ponieważ można go potem bardzo łatwo usunąć. Przy trybie workowym stracilibyśmy po takim odkurzaniu kilka % siły ssania a i sam worek zrobiłby się zastraszająco ciężki. Opróżnianie pojemnika jest dziecinnie proste – sprowadza się tylko do jednego naciśnięcia na obudowę pojemnika i otwarcia klapki. Ale w żadnym wypadku nie polecam opróżniać jego w domu, o ile jest w znacznym stopniu zapełniony, bo szkoda naszej pracy – część kurzu/pyłu roztoczy nawet przy zachowaniu największej ostrożności i tak wzbije się w powietrze. Filtr h12 z komory cyklonowej wraz z siatką, która go dodatkowo chroni przed większymi zanieczyszczeniami zmienia się 2 razy do roku (wykręcanie/wkręcanie jest bardzo intuicyjne). Można go też okresowo myć, ale należy mieć na uwadze też to, że nie wszystko da się domyć (możesz go płukać tylko wodą) i straci też po takim zabiegu trochę na przepuszczalności (będzie stawiał trochę większe opory dla przepływającego powietrza). Bądź co bądź jest tu trochę więcej zabawy, bo pojemnik jest dość mały – chyba coś ok. 2,5l, a więc nie wystarczy na tak długo jak worek, a po wypróżnieniu zdałoby się też go umyć… Nieraz trzeba też wyczyścić siatkę filtra, badać czy wszystko z nią jest ok, okresowo wymieniać filtr h12, itp. Ale tak jak pisałem - tryb ten ma też swoje zalety.
    Filtr hepa 13 wymieniasz raz na rok. Filtr silnika z racji tego, że kosztuje grosze wymianiam raz na miesiąc, wycieram też wtedy wilgotną ścierką całe wnętrze. Która metoda (cyklon z h12 + hepa 13 na wylocie vs 4 warstwowy worek +h13 na wylocie) ma lepsze właściwości filtracyjne, tego nie wiem. Na oko, to każda z nich spisuje się b. dobrze.
    Elektroszczotka przyda ci się do zbierania włosów, nitek, wydłubywania zadeptanego piasku z dywanów i ich ogólnego odświeżania. Odkurzacz w czasie pracy łatwo się elektryzuje, uważajmy więc na elektronikę, o ile zamierzamy ją w ogóle odkurzać.

---
    Worków wielorazowego użytku zdecydowanie nie polecam - po pewnym czasie dochodzi do ich preforacji (nie koniecznie musi być ona łatwo widoczna) a skoro tak, to filtry przejmują owy kłopot "na siebie". Bardzo łatwo się wiec prawie całkowicie zapychają a siła ssania spadnie.
    User removed account
    User removed account  
  • CSICSI
    kasiajotka
    Level 2  
    Chcialam się pochwalić, że od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką odkurzacza TwinTT. Pierwsze wrażenie jest takie, że nie sądzę, abym kiedykolwiek miała lepszy odkurzacz. Wygląda na to, że wszystko, co pisali na stronie producenta to prawda, rzeczywiście usuwa praktycznie cały kurz, pierze dywany i tapicerkę, a przy tym wszystkim jest niesamowicie poręczny i lekki. Bardzo go wszystkim polecam.
    User removed account
    User removed account  
    jontek
    Level 11  
    kupować odkurzacz z turboszczotką czy z elektroszczotką mam tylko jeden dywan w domu i niewielki chodniczek, zdecydowałem się na solarisa
    a z turboszczotką jest troszkę tańszy , czy jest wielka różnica między tymi
    szczotkami ,wydaje mi się że lepiej jak się kabel nie pląta...:D
    Kosiarz*
    Level 14  
    Do wersji Ht od biedy wepniesz też elekroszczotkę, tyle że ją będziesz musiał najpierw kupić. Ale pewnie nie będzie ci ona potrzebna. Co do tych różnic - wałek w turboszczotce napędza trurbina powietrzna, a więc przy odkurzaniu z małą siła ssania owy element może się zatrzymywać.
    jontek
    Level 11  
    a to jeszcze się zastanowię ,chodzi mi też o to aby mamuśka nie miała
    problemów z plątającym się kablem i jego montażem do odkurzacza
    dzięki za pomoc, może jeszcze ktoś coś napisze o turboszczotce i elektroszczotce:?:
    jeszcze się zastanawiałem nad syriuszem HQ ,widziałem go w sklepie
    i trochę zniechęcił mnie do niego odpadający plastik taka listwa co robi za zderzak może by jakiś użytkownik napisał jak się ma obudowa w syriuszu
    wydaje mi się że solaris jest jednak lepiej wykonany ...
    User removed account
    User removed account  
    jontek
    Level 11  
    a ile jest gwarancji na te turbo-elektro szczotki tyle samo co na odkurzacz:?:
    User removed account
    User removed account  
    jontek
    Level 11  
    znalazłem na stronie zelmera dają 2 lata na turbo i elektro szczotkę
    http://www.zelmer.pl/akcesoria_nowe/art116.html ale chyba tylko jak się kupi osobno to akcesorium bo w warunkach gwarancji piszą tak
    (7. Gwarancją nie są objęte części wyposażenia ulegające naturalnemu zużyciu, a w szczególności : węże , rury, ssawko-szczotki, turboszczotki, elektroszczotki, worki, filtry ( dla odkurzaczy) ; sita ( dla sokowirówek) ; sprzęgła, nasadki i kubki miksujące (dla mikserów); głowice ubijające, tarcze tnące (dla robotów) ; sprzęgła, nożyki (dla maszynek)
    http://www.zelmer.pl/warunki_gwarancji/ i w tym momencie nie wiadomo o co chodzi :D
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    sopelma
    Level 10  
    Jeżeli rzeczywiście do odkurzania masz tylko 1 dywan to lepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie turboszczotka (tak jak wybrałeś) bo nie wyobrażam sobie za każdym razem zakładania elektroszczotki i bawienie się z kabelkiem (jedyna rzecz do jakiej mam zastrzeżenie w konstrukcji odkurzacza - mogli sie wysilić i schować ten kabel w obudowie rury na całej jej długości). Odkurzacz jest świetny i poleciłbym go każdemu bez zastanowienia. W moim przypadku z racji wykładzin w całym mieszkaniu elektroszczotka jest zamontowana na stałe ale zdaża się, że zmiana na inne końcówki powoduje konieczność odpinania kabla i zabawę z tymi zaczepami (już powoli dochodzę do perfekcji) Zaskoczeniem dla mnie było pierwsze odkurzanie na cyklonie, gdzie mogłem od razu zobaczyć jak te filtry wyłapują wszelkie drobinki - po 1 razie filtr zmienił swój kolor z białego na czarny (oczywiście po przemyciu pod bieżącą wodą wszystko wróciło do normy) Ktoś może powiedzieć, że gość się podniecił, bo kupił sobie w końcu jakiś dobry odkurzacz, ale powiem że zamieniłem Solarisem mojego wysłużonego 15-letniego Rainbowa, więc chłamu wcześniej nie miałem (tzn tu można się kłócić, ale na tamte czasy to był naprawdę dobry odkurzacz, może nie wart swojej ceny, ale to nie ja go kupiłem więc nie narzekałem). Komfort odkurzania Solarisem jest o niebo lepszy - nie trzeba go myć po każdym użyciu, jest lżejszy i cichszy, i w końu mogę Nim odkurzyć całe mieszkanie bez przepinania kabla (*Kosiarz - jednak się udało bezproblemowo).
    Jedyną wadą jaką znalazłem do tej pory jest (jak już wspomniałem) ten denerwujący kabel (model Rainbowa, który miałem, miał to rozwiązane o wiele lepiej), ale ogólnie jestem zachwycony.
    Powiem tylko tyle, że nie rozumiem obecnych kupców drogich odkurzaczy, którzy płacą za produkt, którego właściwości mają odkurzacze warte 10% ich ceny. Dla mnie priorytetem było, żeby mój odkurzacz odkurzał a nie "kurzył" a Solaris doskonale spełnił moje wymagania, co mogę spokojnie stwierdzić po jego krótkim użytkowaniu.
    Przede wszystkim zauważalnie zmniejszyła się ilość kurzu na meblach co jest dla mnie wyznacznikiem pracy odkurzacza.
    jontek
    Level 11  
    ale tego filtra hepa 13 w solarisie się nie myje to nie jest zmywalny filtr
    wymienia się go raz do roku
    a zmywalny ma zelmer galaxy hepa 12

SOLARIS w końcu dojechał bardzo ładnie wykonany odkurzacz
    i bardzo fajnie odkurza torboszczotka wystarcza i kabel się nie pląta
    jestem z niego zadowolony i polecam
    Kosiarz*
    Level 14  
    User sopelma, tak jak i ja, ma Solarisa w odmianie Twix, a w przypadku odkurzania bezworkowego - w komorze cyklonowej za filtrację powietrza odpowiada filtr h12 i jest on zmywalny. Wylotowy, to h13 i tak jak napisałeś jest on niezmywalny. ;)
    Evunia
    Level 11  
    Witam!
    No własnie - dylemat - jaki odkurzacz kupić. Czytam i czytam i ciagle nie wiem.
    Mam mieszkanie ok 100m2, duże przestrzenie, zero dywanów - więc chyba odkurzacz z turboszczotką.
    Polecacie Zelmera. Znalazłam takiego http://www.allegro.pl/item361411093_odkurzacz_zelmer_5500_0_ht_solaris_twix_z_turboszc.html
    ale kurcze drogi troche.
    A może ten lepszy? http://www.allegro.pl/item361994086_odkurzacz_zelmer_450_0_st_hepa_turboszczotka_f_vat.html
    czy ten: http://www.allegro.pl/item364790704_odkurzacz_meteor_2_zelmer_400_0_et_turboszczotka.html
    a może syrius????
    Za pomoc będę bardzo wdzięczna.
    polkos
    Level 17  
    Evunia wrote:
    Witam!
    No własnie - dylemat - jaki odkurzacz kupić. Czytam i czytam i ciagle nie wiem.
    Mam mieszkanie ok 100m2, duże przestrzenie, zero dywanów - więc chyba odkurzacz z turboszczotką.
    Polecacie Zelmera. Znalazłam takiego http://www.allegro.pl/item361411093_odkurzacz_zelmer_5500_0_ht_solaris_twix_z_turboszc.html
    ale kurcze drogi troche.
    A może ten lepszy? http://www.allegro.pl/item361994086_odkurzacz_zelmer_450_0_st_hepa_turboszczotka_f_vat.html
    czy ten: http://www.allegro.pl/item364790704_odkurzacz_meteor_2_zelmer_400_0_et_turboszczotka.html
    a może syrius????
    Za pomoc będę bardzo wdzięczna.

Zero dywanów to i turbo(elektro)szczotka jest zbędna!!! Chcesz mieć tańszy dobry to do "twardych powierzchni " dedykowany jest ten model:
    http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odkurzacze-twarde-powierzchnie/odkurzacz-meteor_2/art15.html
    Evunia
    Level 11  
    Fajny ten odkurzacz. Na tej stronie zelmera poogladałam inne, i do twardych nawierzchni sa zalecane oprócz tego Meteora m.in jeszcze te: Syrius 1600 SP oraz Odyssey 450 SP - i te dwa są też podane jako :szczególnie wrazliwe na kurz" - a ja nie dodałam, że mam w domu alergika (kurz).
    To czym sie różnią: turboszczotka, elektroszczotka od zwykłej szczotki??
    Pozdrawiam!
    User removed account
    User removed account  
    polkos
    Level 17  
    Oczywiście są inne i lepsze , myślałem że szukasz czegoś tańszego to ten Meteor 2 wydaje się być rozsądnym wyborem. Owszem jeżeli jest alergik to powinnaś kupić odkurzacz z filtrem HEPA to warunek podstawowy.
    W Twoim mieszkanku bez dywanów a tylko z powierzchniami twardymi nie jest potrzebna ani turboszczotka ani elektroszczotka o różnicy pisałem kiedyś na forum także jak będziesz zainteresowana to odszukasz , te szczotki są potrzebne do dywanów i tam tak naprawdę się sprawdzają. W przypadku powierzchni twardych przydatne są szczotki do parkietów z większymi przerwami między włosiem , między którymi łatwiej przechodzą "kłaczki brudu". Jeszcze jedna sprawa to kółka gumowane , mimo że stworzone po to głównie by nie rysować podłogi mają jeszcze jedną zaletę tak rzadko braną pod uwagę w czasie zakupu , są cichsze w czasie jazdy odkurzacza po podłodze- mała rzecz a cieszy.
    Evunia
    Level 11  
    Wybiorę którąś Odessę :)
    A jak w przyszłości kupie sobie dywan to wtedy i turboszczotka bedzie potrzebna, prawda?
    Więc może ten Odyssej 450 ST
    User removed account
    User removed account