Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2006?

Mar_kol 28 Mar 2007 15:45 869943 496
    sebokuc
    Poziom 12  
    Witam.
    Mam 250-300zł max. Jaki polecacie?
    Moje typy:
    Philips FC8600
    Electrolux Z510
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
    jakub27
    Poziom 11  
    Witam.

Zamierzam kupić odkurzacz Electrolux UltraSilencer.
    Mój problem polega na tym jaka jest różnica miedzy modelami:
    Electrolux UltraSilencer Z 3378, a Electrolux UltraSilencer Z 3325
    Czy warto dopłacać do droższego?

Electrolux UltraSilencer Z 3378
    Cena: 652.00 zł
    http://www.agito.pl/product/38347?bid=40

oraz

Electrolux UltraSilencer Z 3325
    Cena: 438.00 zł
    http://www.agito.pl/product/35235?bid=40#boxReviews
    raton laveur
    Poziom 19  
    jakub27 napisał:
    (ciach)
    Zamierzam kupić odkurzacz Electrolux UltraSilencer.
    Mój problem polega na tym jaka jest różnica miedzy modelami:
    Electrolux UltraSilencer Z 3378, a Electrolux UltraSilencer Z 3325
    Czy warto dopłacać do droższego?(ciach)

Mam piaty rok Electrolux z serii Oxygene, poprzednik UltraSilencer, o identycznej formie, i jest to model o dobrej ergonomii, bardzo wygodny w uzyciu, lekki, zwrotny, kabel ani rura sie nie placza, przy pociagnieciu nie wali czlowieka po pietach, a palak zapewnia wygodne przenoszenie.
    Te dwa modele sa prawie identyczne, a czy warto doplacac, zalezy od Twoich potrzeb. Z3378 ma o 2 metry dluzszy kabel (9m) i zasieg roboczy (12m), zamiast 7 i 10m. Jaka przestrzen bedziesz odkurzac? Jesli pokoje masz niewielkie, mniejszy Ci wystarczy. Drozszy ma tez elektroszczotke, ale czy jej naprawde potrzebujesz? Sam mam zle doswiadcenia z elektroszczotka, co prawda nie w Electroluxie, ale AEG (model Eco vampyre). Psula sie 3 razy na gwarancji, a potem jeszcze raz po gwarancji i juz nie naprawialem, uzywalem bez. Nie wiem, czy to ja mialem pecha, czy tez elektroszczotki sa takie wrazliwe, bo AEG ma reputacje solidnej firmy, i ten Vampyr byl bardzo drogi, a tu masz! Elektroszczotka jest przydatna przy wykladzinach dywanowych, dosc zabrudzonych, lub np. pokrytych sierscia. Zastanow sie, czy bedzie Ci naprawde przydatna, bo jesli nie, to nie ma sensu doplacac-ta roznica w cenie to glownie elektroszczotka. Pozdrawiam :D
    emer
    Poziom 19  
    Ja kupiłem około 8-9 lat temu Electrolux Exellio Z5140 za ponad 800zł - to był poteżny wydatek ...
    Jak patrze z perspektywy czasu na ten na ten zakup? Na tamten czas nie było lepszych dla alergików, ale tez i droższych ... Mocny - wtedy 360W mocy ssania to szczyty ...
    Dwa lata temu wysiadło łozysko - włąsciwie to dyskwalifikuje ten odkurzacz i trzeba kupowac nowy silnik. Użyty tam łożysko jest prawie nie do wymienienia, samo łożysko tak nietypowe, jakies stożkowe zewnętrzne ścianki ...
    Mój sąsiad zajął sie nim, rozwalił jakos to "gniazdo" łożyska, kombinował z jakimś innym podobnym łożyskiem, jakies nakładki na niego dorabiał ... Efekt - juz nie ma takiej mocy jak wcześniej ...

Następny mój odkurzacz (jestem tez na kupnie) raczej nie będzie ze stajni Electroluxa i musi mieć elektroszczotke lub turboszczotke - sznauci mini w domu ... ;)
    raton laveur
    Poziom 19  
    emer napisał:
    (ciach)Następny mój odkurzacz (jestem tez na kupnie) raczej nie będzie ze stajni Electroluxa i musi mieć elektroszczotke lub turboszczotke - sznauci mini w domu ... ;)

A zastanawiales sie nad Miele? We wszystkich testach konsumenckich odkurzaczy, jakie czytalem, w ktorych byl choc 1 model Miele, zawsze zajmowal on pierwsze miejsce, naprawde. Ostatni test z najnowszego (kwietniowego) numeru "Que choisir", tez Miele pierwsze (model Pacific Power). Ja na razie mam tego Electroluxa, ale jak mi padnie, to jestem zdecydowany na Miele. Fakt, ze dosc drogi, ale pochodzi pewnie ze 2 razy dluzej niz inny, wiec w sumie cene mozna podzielic na dwa... ;)
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
    starter55
    Poziom 24  
    MIELE zawsze chodzi i miele (tzn mieli)
    ja tak sobie to tłumacze bo jak inaczej mozna wytłumaczyc 20letnią pralke która nie odbiega wyglądem i jakimiś innowacjami technicznymi od nowej (mowa o górnoładownej) poprostu działa i ciągle miele

Mam odkurzacz Miele S251i 1400W i to jest rewelacja :!: choć nie jest to nowy model, rury i inne precyzyjnie się montują wszystko ok poprostu jakość
    Odkurzałem juz nowym modelem miele i moim zdaniem "mercedes" wśród odkurzaczy cena to 215euro

Jesli kogos stac na produkty miele to proponuje długo sie nie zastanawiać brac i sie cieszyć :D

PS
    Jako ciekawostka 2w1 pralka+suszarka Miele 1500euro
    serwal
    Poziom 20  
    Tu też Miele?

Ale ja nie o tym.
    Chce kupić odkurzacz piorący, to znaczy z opcją prania.
    A dokładniej mam zamiar kupić odkurzacz do sprzątania domu, samochodu itp majacy mozliwosc przeprania tapicerki samochodowej czy na meblach. Z góry dziekuje za urządzenia przemysłowe lub półprzemysłowe. Najlepiej ka będzie to coś w miare tanie, geranice cenową stawiam na około 700 zł (cena Wodnika Zelmera w detalu).
    Czy ktoś ma taki odkurzacz MPM Produkt?
    qfarmil
    Poziom 2  
    O mamuniu! Tu nawet forum o odkurzaczach jest!! No to się wypowiem. Od bodajże 10 lat jestem posiadaczem Zelmerowskiego Wodnika pierwszej serii. Nie ma funkcji prania, nie ma żadnych turbo, elektro wypasionych szczotek ale jest rewelacyjny Fakt, że ciężki i upierdliwy, ale efekty mówią same za siebie, nigdy innego odkurzacza - tylko z filtrem wodnym. A jeśli chodzi o awaryjność to przeżył nawet odkurzanie mieszkania po cekolowaniu!! Już myślałem, że dokończy żywota po tym jak puścił z siebie niestworzone ilości piany i syfu. Ale rozkręciłem bydlaka, wyjąłęm silnik trochę oskrobałem przedmuchałem i hula jak dziki :D tylko mu się jeden zatrzask od włącznika ułamał. Z czystym sumieniem polecam!!
    raton laveur
    Poziom 19  
    starter55 napisał:
    (ciach) PS
    Jako ciekawostka 2w1 pralka+suszarka Miele 1500euro

Oj, nie strasz ludzi, sa tez pralki Miele juz za polowe tej ceny. A np. taki Bosch tez ma model pralki za ponad 1300 euro, i to nawet bez suszarki. ;)
    Wracajac do odkurzaczy, to chcialem jeszcze dodac, ze te z marki Bosch tez sa dobre i rzadko sie psuja (opinia wyrobiona na podstawie czytania testow konsumenckich). Nie sa az tak dobre jak te Miele, ale niedaleko za nimi.
    kk_ch
    Poziom 1  
    Ktoś wcześniej pisał o odkurzaczu Zelmera nazwa: Wodnik

Otóż ja też używam go od jakiś 5 lat...jak na czasy w których go kupiłam to był jeden z lepszych i droższych odkurzaczy. Nie ma funkcji piorącej jak modele które później wyszły.

Powiem jedno: ten odkurzacz doprowadza mnei do szału!
    -jest ciężki!
    -po każdym odkurzaniu trzeba wymieniać worek
    -nie mówie już o czyszczeniu go,bo jeśli się odkurza na sucho,bez wody to odkurzacz od środka wygląda jakby przejechał przez poligon
    -z odkurzaniem na mokro jest lepiej,aczkolwiek to wylewanie tego syfu tez jest męczące.
    -posiada zwykłe szczotki,bez możliwości włączenia sobie jak w tych nowszych odkurzaczach takiej dodatkowe szczoteczki z włosiem która zbiera sierść z dywanów
    -po prostu jest beznadziejny i nei wiem jak to się stało że go wogóle kupiliśmy
    -na dodatek już pare razy psuł się włącznik
    -nie ma funkcji zwijania kabli przez co non stop trzeba je odplątywać a takie esy floresy i skrętasy tez na przewody za dobrze nie działają...

TO jest odkurzacz dla ludzi o dobrych nerwach i z kompleksem mniejszości.

NIE POLECAM!

(ps.być może wersja tego modelu z funkcją prania dywanów jest lepsza)

Dodano po 8 [minuty]:

druga sprawa...

mam dość wodnika dlatego myśle o nowym.
    Mam do dyspozycji ok 500 zł.
    Preferuje Zelmery ( jak chyba większość tutaj)

miałam styczność z magnatem 1600W . Jest w porządku jednak potrzebuje albo czegoś z większą mocą albo z turbo/elektro szczotką ( czyt. 2 leniące się zwierzątka)

Mam 3 faworytów jednak po tym co przeczytałam tu o filtrach hepa mam większy dylemat. Może ktoś kto się na tym zna mi pomoze :)

1.Zelmer Jupiter 4000.0 SQ z elektroszczotką-4 lata gw. ,moc 2100W - 520zł

2.Zelmer Meteor 2 z elektroszcz.- 4 lata gw,,moc 1600 albo 1800W - ok 350-400zł

3. Clatronic bs 1256-cyklonowy z turboszczotka-4 lata gw.-moc 2300W,bezworkowy- ok.300zł

Z tego co pamietam wszystkie sa z filtrem HEPA.
    Byłam już przekonana do Jupitera...ale wynalazłam na allegro tego clatronica...wyglądał całkiem interesująco...

Pomóżcie :)

pssst. Serwis Zelmera mam na miejscu jakby co.(odpukać)
    emer
    Poziom 19  
    Kupiłem wczoraj Zelmera Syrius HQ - czyli z elektroszczotką za 400zł.
    Solaris czy Jupiter z elektroszczotka to wydatek 560-630zł. Wg danych technicznych tylko moc ssania jest mniejsza od w/w tzn tamte maja ok. 38l/s, a ten Sirius 35-36l/s. Pozatym jest cichszy, mniejszy, ma wiekszy worek (4l, a tamte 3.5l).
    Jak z Dosią - po co przepłacać ... ;)
    No i 4 lata gwarancji tyz ważne ...
    Obaczymy jak będzie sprawował sie ten zelmerek, na razie mam dwie wątpliwości. Jedna natury estetycznej - białas z zielenią, wstretne ... Ale i Solaris z HQ (z elektroszczotką) ma kolor jakis sraczkowaty. Nie wiem - brak estetów w zelmerze?
    Druga sprawa poważniejsza - przełącznik wyl/zal na korpusie. Co za marnota, nie wierze, że wytrzyma 4 lat tej gwary. a już jeden odkurzacz musiałem wymienić, bo w domu od razu ten wyłacznik zepsuł sie ...

Po odkurzaniu elektroszczotką dywan nie ten ... Świetna rzecz, szczególnie jak ma sie pieska. Jezeli nie będzie psuł sie, to wyglada ze dobry zakup ...
    Komplet oryginalnych worków SAFbag ok 20zł (4+1 na silnik), a HEPA13 (wymiana 1x rok) 23zł. HEPA13 zelmerowskie nie sa zmywalne, ale spotkałem się z opiniami że HEPA13 zmywalne (np electroluxa) po myciu juz nie maja tych parametrów filtrowania powietrza jakie są gdy sa nowe ....
    michcio
    Specjalista elektryk
    I ja dołączę się do tematu i spytam się:
    Czy ZELMER JUPITER jest solidnie wykonany? Ma niby miękkie kółka. Głównie o to chodzi. Moja Cobra 2010 Aeromaster... wypadła komuś z ręki z wysokości 1 m i urwały się jej kółka (nie wypadły z zatrzasków, tylko urwały się od "osi")

Więc jaki jest ten odkurzacz?
    emer
    Poziom 19  
    Wygląd tradycyjny, co do jakości kółek to hmmmm ... sprawdzałem w Solarisie, Jupiterze i moim Syriusie - podobna jakość, czyli taka se ... Z ciekawości ogłądałem też jak to jest w elektroluxach - zaskoczenie, tez nie wzbudzają zaufania ... A w moim Elektroluxie sprzed 8lat były duuuzo lepsze ...
    Ale wiesz - jednak 4 lata gwary jest ... chociaż nie wiem jak będą traktować ewent ... urwanie kółek :D

a tak zapytam - co kieruje Tobą aby zakupić Jupitera, który jest ok 30% droższy od Syriusza, ma niby ok 5-8% mocy ssania więcej (nie mylić z tym ile "żre" więcej kilowatów...), ale jest ma mniejszy worek, jest większy, waży 1.5kg więcej, ma tą sama elektronike (a może nawet mniej wypasioną), jest głosniejszy o całe 7dB (!!) i ma Hepa13 jak i Syrius ....

Nie namawiam Cie na Syriusa, ale jestem ciekawy dlaczego jednak Jupiter ...
    michcio
    Specjalista elektryk
    Muszę powiedzieć, że cena jest podobna, z resztą Jupiter jest ładniejszy... Niektórym domownikom się to podoba :D . Zresztą słyszałem, że to dobry odkurzacz. W sumie to kółka wszędzie są jednakowe... Kiedyś było lepiej. Ale chyba ma solidniejsze od kobry. Najtańszy Jupiter ma chyba gniazdo na elektroszczotkę, za to najtańszy Syrius chyba nie.

Podobnie jest z wózkami dla dzieci. Kiedyś nikogo nie dziwiły koła o średnicy prawie 50 cm. Wózek taki był po prostu istnym cudem, jeśli chodzi i wygodę "jazdy". Bardzo lekko go się pchało. Dzisiaj kółka średnicy 5-10 cm to dziadostwo. Widziałem jedną matkę, która miała problem z jazdą na równym chodniku...
    tzok
    Moderator Samochody
    Mogę powiedzieć na pewno jakiego nie kupować... rodzice kupili sobie Samsung Cyclomax 1600W (VC 8726 HT) i po ok roku padł silnik, wymiana kosztowała 1/3 nowego odkurzacza i znów zaczyna się zacierać. Uszkodzenia są 2:
    - wyrabia się otwór w aluminiowym wirniku na osi silnika/wirnik odkręca się
    - silnik się przegrzewa i dostaje przebicia na uzwojeniach

Generalnie odkurzacz nie może działać więcej niż 20 min na raz, bo inaczej uszkadza się silnik.
    emer
    Poziom 19  
    michcio napisał:
    Muszę powiedzieć, że cena jest podobna, z resztą Jupiter jest ładniejszy...(ciach)

Podobnie jest z wózkami dla dzieci. Kiedyś nikogo nie dziwiły koła o średnicy prawie 50 cm. Wózek taki był po prostu istnym cudem, jeśli chodzi i wygodę "jazdy". Bardzo lekko go się pchało. Dzisiaj kółka średnicy 5-10 cm to dziadostwo. Widziałem jedną matkę, która miała problem z jazdą na równym chodniku...

Cena nie jest podobna - róznica miedzy najtańszym Jupiterem i Syriuszem ponad 100zł. Kółka tu i tu są tej samej wielkości i jakości.
    Myśląc o elektroszczotce (gniazdko - nawet nie wiem czy jest w najtańszym Jupiterze czy Syriuszu) - mozna kupić Syriusza za 400zł z elektrosztką, a Jupiter? Chyba najtaniej ok 550zł.
    Nie mówiąc o tym że Syrius ma wskaźnik zabrudzenia filtra końcowego - Jupiter nie.
    Pozostaje TYLKO sprawa "ładniejszy" - no cóz, sprawa gustu, choć własciwie odkurzacz powinien odkurzać i być poręczny i w miare mały ... A tu ... hmmm - raczej Syrius .... ;)
    raton laveur
    Poziom 19  
    emer napisał:
    (ciach)a tak zapytam - co kieruje Tobą aby zakupić Jupitera, który jest ok 30% droższy od Syriusza, ma niby ok 5-8% mocy ssania więcej (nie mylić z tym ile "żre" więcej kilowatów...), ale jest ma mniejszy worek, jest większy, waży 1.5kg więcej, ma tą sama elektronike (a może nawet mniej wypasioną), jest głosniejszy o całe 7dB (!!) i ma Hepa13 jak i Syrius ....
    Nie namawiam Cie na Syriusa, ale jestem ciekawy dlaczego jednak Jupiter ...

@michcio,
    tez nie namawiam na Syriusa, ale wydaje mi sie jednak, ze 1,5 kg oraz 7dB wiecej jest zdecydowanie dyskwalifikujace...juz nawet bez tej roznicy w cenie. Kupujac odkurzacz, zwracajcie uwage na ciezar (i ksztalt-wydluzone sa mniej zwrotne!) Ja sie nacialem raz, kupujac EKO VAMPYR 8650 firmy AEG, ktory wazy prawie 10 kg i ma ksztalt trumny (chyba zgodnie z nazwa), oraz malenkie koleczka, i uzytkowanie go to naprawde katorga :cry: . Teraz juz wiem, na co zwracac uwage, nauczylem sie na wlasnym bledzie. Radze Wam, uczcie sie lepiej na cudzych (bledach) ;) . Zwroccie tez uwage na to (to do panow), ze dla Waszych zon poslugiwanie sie ciezkim odkurzaczem jest duzo trudniejsze niz dla nas, jako ze przecietna kobieta nie ma krzepy przecietnego mezczyzny, pamietajcie o tym.
    A roznica 7 dB oznacza, ze Jupiter jest tak ze CZTERY RAZY glosniejszy! Wydaje mi sie, ze przy takich roznicach na niekorzysc, wyglad nie powinien miec jednak znaczenia...w koncu nikt sie caly dzien nie wpatruje w odkurzacz :!: . Ale to Wy sie bedziecie nim poslugiwac...jednak zastanow sie jeszcze, zebys potem nie klal :| (jak ja na vampyra-mimo iz zewnetrznie jest baaardzo ladny, i ma przepiekny ciemnosliwkowy kolor...).
    polkos
    Poziom 17  
    Moim skromnym zdaniem Jupiter jest jednak solidniej wykonany, spasowanie obudowy , wykończenie budzi większe zaufanie ot i tyle . Ciekawą propozycją są odkurzacze firmy Electrolux modele XXL (zasięg odkurzacza to 13m(Zelmer około 9m-taki standart), też gumowane kółka, worki s-bag (popularne , stosuje je Philips i Electrolux) ale filtr HEPA(ponad 100zł) i z tego co pomiętam głośniejszy od Jupitera .
    emer
    Poziom 19  
    Twoje "skromne zdanie" jest pewnie uzasadnione .... ;)

Niemniej konstrukcja Syriusa jest inna - on "łamie" sie pośrodku swojej obudowy i tam jest worek i jego wymiana. Jupiter jest tradycyjnym odkurzaczem, o tradycyjnym kształcie i pewnie konstrukcja sztywniejsza - otwiera sie od góry i tam jest worek. No i to lepsze "spasowanie" to chyba raczej z tych rozwiązań wynika czy wydaje sie.

Okrągły kształt Syriusa jednak ma dobry wpływ na jego mobilność po mieszkaniu, jest bardziej zwrotny, zajmuje mniej miejsca, no i ma dwa przednie kółeczka (te obrotowe), a Jupiter i Solaris jedno. Jakość duzych kółek jest dokładnie ta sama - se wydotykałem i tu i tu ... ;)
    Miałem Electroluxa Exelio - kształt i ciężar podobny do Jupitera czy Solarisa (ten jest lżejszy). I w odkurzaniu widzę wyższość Syriusa w jego zwrotności i jego bardzo fajnej dużej rączki do przenoszenia umieszczonej dokładnie na górze korpusu.

Wg danych techn Jupiter jest dość głośny 77dB, a Syrius 71dB - duza róznica jednak ... Mysle jednak (@raton) ze ten ichni pomiar jest jakis dziwny - 6dB to faktycznie kolosalna różnica, ale słuchałem tego i tego (i Solarisa tez). Była oczywiście róznica, ale kurde nie aż tak duuuża ... No chyba ze ten mój "pomiar" organoleptyczny bez założonych rur nie był taki aż miarodajny.

Regulator mocy w Syriusie jest elektroniczny, a Jupiterze suwak po jakims rezystorze (nie znam sie za bardzo) - jakos bardziej ufam temu w Syriusu, takie potencjometry z suwakiem zwykle po jakims czasie wyrabiają sie. Ale może myle sie ... :)

Kabel 13m czy 9m .... hmmm - mysle że nie jest to aż taka ważna sprawa w odkurzaczu. W tym Exelio tyz miałem jakis wieeelki zasieg (13m?) - efekt - po paru latach nie korzystałem z pełnego zasiegu bo nie zwijał mi juz aż tyyylu metrów, bo ten "zwijacz" już chyba lekko wyrobił sie .... (a nawet kiedyś musiałem rozkręcać korpus i ręcznie go zwinąć po rozwinięciu na maxa).

Ostatnia rzecz - elektroszczotka. Kurde ... naprawde warto to mieć, nawet jak nie ma sie żadnego zwierza w domu. Dywany czy wykładziny normalnie jakies nowsze i świeższe. Nie wiem jak to wyglada w przypadku turboszczotki, ale elektroszczotka świetnie spełnia swoje zadanie i WIDAĆ efekt jej pracy.
    jaro41
    Poziom 25  
    :D Witam serdecznie. Może ktoś z Was spotkał się bądź ma takiego "wariata" jak ten Dyson www.dyson.pl/range/feature_frame.asp?model=DC08-ALLERGY ? Maja mała okazała się straszną alergiczką i muszę zmienić swego dziadka Zelmera Meteora na coś innego. Proszę o Wasze opinie na temat tego odkurzacza.
    Dzięki i pozdrawiam.
    raton laveur
    Poziom 19  
    jaro41 napisał:
    (ciach)Maja mała okazała się straszną alergiczką i muszę zmienić swego dziadka Zelmera Meteora na coś innego. Proszę o Wasze opinie na temat tego odkurzacza.

Odkurzacze Dyson, wbrew halasliwej reklamie, w testach konsumenckich (we Francji) bynajmniej nie zablysnely wyjatkowa skutecznoscia. W dodatku przy oproznianiu zbiornika unosza sie prawdziwe chmury kurzu, nawet jesli zachowuje sie ostroznosc. Oprocz tego zarzucaja im, ze sa duze, ciezkie i malo zwrotne. Na Twoim miejscu, majac juz tak powazna kwote przeznaczona na zakup odkurzacza, wzialbym cos firmy Miele, a konkretnie ktorys z tych dwoch modeli: www.skapiec.pl/site/cat/304/comp/128444
    lub www.skapiec.pl/site/cat/304/comp/72031 .
    Moim zdaniem, lepszego odkurzacza dla alergikow niz te firmy Miele nie znajdziesz. Sa na pewno w 100% skuteczne, trwale i bardzo rzadko sie psujace, a oprocz tego lekkie, zwrotne, ergonomiczne i ciche. Nawet modele bez czujnika alergenow wydmuchuja powietrze calkowicie oczyszczone, dzieki skutecznosci filtrow i specjalnych hermetycznych workow. Pozdrawiam :D
    Alod
    Poziom 11  
    Witam ponownie. Kilka postów do tyłu radziłem się Was, co kupić. I kupiłem po dłuuugich rozeznaniach - zelmera Jupitera z elektroszczotka. Obiecałem się podzielić wrażeniami, więc teraz to uczynię.

A zatem; odkurzacz jest polski, zrobiony w Rzeszowie. Pan z zelmera w mailu informował mnie, że w chinach robią tylko Galaxy i wkrótce nowy model. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, jaki. Domyślam się, że Syrius jest tym właśnie modelem. Więc gdyby była to prawda - nie ma się już cos dalej zastanawiać czy polski jupiter czy chinski syrius.

W moim Jupiterze wszystko chodzi, jak należy. Kółka rzeczywiście sprawiaja wrażenie nijakie, ale nie mogę im nic zarzucić. Zauważyłem to już w sklepie, jak oglądałem meteory.

Konstrukcja jest bardzo fajna i solidna. Silnik cichutki. Elektroszczotka dziala bardzo fajnie, ale kabel przeszkadza bardzo. Chyba kupie drugi wąż i będzie do reszty szczotek, a elektroszczotka będzie miała swój wąż.

Jest trochę ciężki, ale jak w sklepie porównywałem z meteorem - ciężko było odczuć wyraźną różnicę. Wydaje mi się, że waga w specyfikacjach meteora i jupitera jest gdzieś przekłamana.

Kupiłem na allegro - u człowieka, który ma kilka sklepów z agd. Był co prawda w promocji w Euro, ale jak pojechałem, okazało się, że mają go tylko na zdjęciu w gazetce reklamowej, a w promocje wkroczyli z 2 modelami na cały śląsk na stanie - jakiś absurd. Powinni pozamykać te wszystkie euro i media.

Ale.... mogę polecić uczciwie Jupitera. Solidny, flagowy w tej chwili model zelmera.
    emer
    Poziom 19  
    Alod napisał:
    ...
    A zatem; odkurzacz jest polski, zrobiony w Rzeszowie. Pan z zelmera w mailu informował mnie, że w chinach robią tylko Galaxy i wkrótce nowy model. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, jaki. Domyślam się, że Syrius jest tym właśnie modelem. Więc gdyby była to prawda - nie ma się już cos dalej zastanawiać czy polski jupiter czy chinski syrius ...
    ... Ale.... mogę polecić uczciwie Jupitera. Solidny, flagowy w tej chwili model zelmera.

Hmmm ... tzn mam "chińskiego" Syriusa ? :)
    Tylko dlaczego nie masz wątpliwości co wybrać? Dla mnie jednak jedynym kryterium wyboru jest to, który produkt jest lepszy - no chyba ze są podobnej jakości, to wtedy polski ...
    Pozatym flagowym klasycznym odkurzaczem jest jednak SOLARIS a nie JUPITER .... ;)
    Jeszcze jedno małe ale - tylko Solaris i Syrius 1600HQ ma HEPA 13 ... ;)
    Alod
    Poziom 11  
    To, gdzie jest produkcja ma kolosalne znaczenie. Nissan Micra montowany w Japonii był w pierwszej 20 w rankingu bezawaryjności. Kiedy zaczęli go montować w Anglii - spadł do 6. dziesiątki. Śmiem twierdzić, że produkcja w Chinach będzie znacznie odstawała jakościa od tej w Polsce.

Solaris - bardzo mi dobrze znany model. Rozważałem go poważnie (obok Oriona Maxa, Jupitera). Ale sprzedaż Jupitera jest ogromna. To wygląda jak klasyczna przewaga popytu nad produkcją. Jak ja kupowałem Jupitera jego cena rosła co parę tygodni. To rozchwytywany model.
    Więc dla mnie Jupiter stał się flagowym modelem.
    emer
    Poziom 19  
    Alod napisał:
    (...) Śmiem twierdzić, że produkcja w Chinach będzie znacznie odstawała jakościa od tej w Polsce.

Solaris - bardzo mi dobrze znany model. Rozważałem go poważnie (obok Oriona Maxa, Jupitera). Ale sprzedaż Jupitera jest ogromna. To wygląda jak klasyczna przewaga popytu nad produkcją. Jak ja kupowałem Jupitera jego cena rosła co parę tygodni. To rozchwytywany model.
    Więc dla mnie Jupiter stał się flagowym modelem.

Gwara opiewa na 4 lata i czuje sie usatysfakcjonowany - niewiele więcej będę wymagał aby ten odkurzacz działał ... ;) A jak bedzie z tą jakością - czas rostrzygnie, nie mówiąc o kwestii czy faktycznie Syrius jest produkowany w Chinach ... ;)
    Chyba troche przesadzasz o tych "ogromnych" sprzedażach Jupitera, ze "cena rosnie co pare tygodni", "rozchwytywany model". Powiem więcej - cena Solarisa ok 50zł więcej i za to mam HEPA13, elektroniczne wskaźniki zabrudzeń, elektroniczą regulacje mocy (a nie jakieś tam potencjometry, które muszą paść po paru latach), 3dB ciszej (Syrius aż 6dB cichszy), no i 1.3kg lżej ... wszystko to dane techniczne producenta.

Powiem tak - gdy nie cena Syriusa ponad 150zł niższa (czyli Jupiter droższy o ok 30% - więc kupuje Syrius), to przy wyborze Jupiter czy Solaris - zdecydowałbym sie na Solarisa ...
    Aha, elektroszczotka jest wszędzie taka sama ...
    Alod
    Poziom 11  
    Syrius - Chiny
    Zgadza się, że nie wiemy tego na 100%. Ale podejrzewam, że jako nowy model idzie już z Chin.

Jupiter - Syrius
    Heh. Ale to inna klasa odkurzaczy. Jupiter jednak stoi wyżej. Większy silnik. Kto co potrzebuje. Ja mam do odkurzania ponad 100m2. Hepa13? Nie jestem alergikiem. Zresztą to chwyt reklamowy - tak jak z MP z cyfrówkach. Elektroniczne regulacje - heh - to mnie odstraszyło od Solarisa właśnie. Stara prawda, im więcej elektroniki, tym droższe naprawy i większa awaryjność. Syrius jest lżejszy, bo ma mały silnik.
    Heh - no i jak zmniejsze moc odkurzacza gdzieś tak na oko do 1800W, wierz mi - znacznie się wycisza. Więc Twój argument o dB jest słaby.

Jak ja kupowałem jupitera - jego sprzedaż na allegro była znaczna. Kilkadziesiąt sztuk na miesiąc. A zanim się zdecywałem, zdrożał 2x.. ehhh

Syrius widzę też ma niezlą sprzedaż, ale czy aż taką jak jupiter. Solarisy za to w ogóle "nie idą":/

Aha - dla mnie cena nie grała roli. Miało być coś z zelmera i coś porządnego. Jupiter to kontynuator modelu Magnat. Syrius to nowa konstrukcja i do tego nie wiadomo, gdzie go produkują. Jupiter jest na bank made in Rzeszów.

Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrych wyborów:)
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Do tej pory miałem Zelmera -zabytek klasy zerowej. Typ nieczytelny, ale taki prostokątny, długi, obudowa metalowa, klapy plastikowe, czerwony przycisk na końcu i jest dużo starszy ode mnie :)
    Chodził x lat bez żadnej naprawy i zapewne chodziłby do dzisiaj, tylko... matka zaczęła wciągać nim wodę :? :?:

Nowy odkurzacz też miał być Zelmer właśnie, ale ja widzę że oni nie produkują odkurzaczy z workami tekstylnymi :!: Kolega ma "Zelmer Admiral" ma jakieś 5 lat i worek tekstylny. Nowy Admiral za 250zł którego oglądałem w sklepie ma worek papierowy :?

Olera, przecież nie będę wydawał kasy na worki, za te pieniądze mogę iść raz w tygodniu na dobre piwo :!:

MPM Product ma w swojej ofercie worki tekstylne, ale to to jakie Made In China zapewne będzie :not:

Potrzebuję odkurzacza zwykłego, bez bajerów i wodotrysków. Alergików w domu nie ma, byle tylko kurz wciągał :?
    RNIC
    Poziom 15  
    Witam.

Kolego dziwisz się, że Zelmer sprzedaje odkurzacze z workami papierowymi. Też się kiedyś dziwiłem. Byłem nawet skłonny twierdzić, że jest to nabijanie kasy. Po kilku latach użytkowania Meteora z workami papierowymi twierdzę, że nie jest to złe rozwiązanie. I nie jest aż tak kosztowne jak ci się wydaje (choć tu mogę się mylić - worki 1010 kosztują w granicach 2 - 2,50 szt. Do nowszych mogą być droższe). Ja wymieniam worek średnio co dwa miesiące (mieszkanie 50 m2). Po wymianie mam przynajmniej gwarancję, że worek jest czysty i nie "zabity" kurzem. Pamiętam te worki tekstylne - w środku pusty a odkurzacz nie ciągnie. Pokaż mi zwłaszcza kobietę, która przy opróżnianiu takiego teksyla porządnie go wytrzepie. Poza tym worek papierowy dużo lepiej filtruje oraz stawia mniejszy opór.

Pozdrawiam.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Ano, chyba że to raz na miesiąc 3zł to jeszcze idzie przeżyć, myślałem że drożej :)
    Jak kupię to się pochwalę co wybrałem :sm9: