Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyposażenie montera alarmów/telewizji przemysłowej

03 Lut 2014 22:24 3225 20
  • Poziom 9  
    Witam.

Potrzebuje pomocy starszych bardziej doświadczonych kolegów. W firmie w której pracuje otwieramy nowy dział który będzie zajmował się montażem alarmów i telewizji przemysłowej. Muszę opracować wstępny kosztorys narzędzi potrzebnych monterom.

Prosiłbym o pomoc w sporządzeniu listy potrzebnych narzędzi oraz proszę o polecenie konkretnych marek narzędzi. Mają służyć co najmniej kilka lat , a nie kilka tyg.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    Zaciskacz uniwersalny PCT-AIO-CT do złączy kompresyjnych BNC, F, IEC, RCA
    Zaciskacz do RJ-45
    Zestaw imbusów, torxów i małych śrubokrętów - konieczne do ustawienia i regulacji kamer
    Gotowe pachkordy z RJ-45 i BNC
    Monitor serwisowy
    Laptop
    Bez powyższych narzędzi się nie obejdzie przynajmniej jeśli chodzi o CCTV...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 26  
    Wiertarka udarowa, wkrętarka, wiertła do metalu i betonu, lutownica, miernik, śrubokręty, otwornice.
  • Poziom 39  
    Dobra wkrętarka z udarem i zestaw róznych drabin (3-elementowa, 4-częściowa/podest, teleskopowa i zwykła rozkładana)+ ew opcja dobrych rusztowań aluminiowych.
  • Poziom 25  
    Koledzy zapomnieli o czymś bardzo istotnym czym jest multimetr ;)
  • Poziom 9  
    Mam na sprzęt około 10 tyś zł , jakich marek rozwiązania brać pod uwagę ?
    Jeżeli chodzi o elektronarzędzia to wybiorę pomiędzy Hitachi , Boschem a Hilti
  • Poziom 19  
    Boscha odradzam - przereklamowany. Miałem wiertarkę z udarem pneumatycznym - zajechałem. Makita jest nie do zajechania.
    Zresztą z elektronarzędziami jest tak, jak z samochodami - każdy lubi to co ma.
  • Poziom 14  
    Co do narzędzie to polecałbym Makitę jeszcze. Hilti też ok, a z boschem był uważał ;/
  • Poziom 13  
    Jeżeli chodzi o elektronarzędzia to osobiście używam HITACHI i MAKITY są dobre w rozsądnej cenie.
    reszta sprzętu co komu do ręki pasuje - abstrahuję oczywiście od narzędzi typu boczne za 5 zł. Osobiście boczne NWS (marka Solingen) niemiecka jakość i trwałość. bity do wkrętarki i wkrętaki WIHA, miernik jakikolwiek byle by był poręczny np ms8211d. Monitor testowy , laptop, wiertła czasami szlifierka kątowa. drabiny i oczywiście wozidełko :) chyba że komunikacją miejską ma serwis jeździć.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Jeśli chodzi o IP to nie zapominajmy o oprogramowaniu na wcześniej wspomniany laptop, obowiązkowo coś w stylu netscan, wireshark i nmap. Warto też mieć wyszukiwarki kamer różnych producentów.
    Do tego mały zarządzalny switch PoE.
  • Poziom 24  
    Korgoth napisał:

He ? A po co zarzadzalny ?? ;)
    s6spn6 napisał:

He ? A po co zarzadzalny ?? :wink:

Informatyk musi mieć zarządzalny :)
  • Poziom 9  
    Korgoth napisał:
    Jeśli chodzi o IP to nie zapominajmy o oprogramowaniu na wcześniej wspomniany laptop, obowiązkowo coś w stylu netscan, wireshark i nmap. Warto też mieć wyszukiwarki kamer różnych producentów.

Do tego proponuje dobry program IP tools który jest razem z kamerami np. HD-IP. Dobrze sprawdza się do wyszukiwania i konfiguracji kamer[/img]
  • Poziom 24  
    crunky napisał:
    s6spn6 napisał:

Aaa to ja taki trochę staroświecki bo mam switcha z poe tylko jutro pojadę kupić zarządzalny ;) żeby byc pro ;) panowie narzędzia to w praniu wychodzą co potrzebujesz ;) każdy ma swoje preferencje :)

Ściągacze izolacji
    Obcinaki boczne mniejsze i większe
    Płaskoszczypy dłuższe.
    Pęseta dłuższa
    Komplet wkrętaków
    Miernik z dobrymi przewodami
    Przewód do miernika z ząbka ;)
    Monitor serwisowy z bnc i vga najlepiej
    Kombinerki
    KUWETA przegrodami na pierdoły typu końcówka taka sr*** i owaka
    Obowiązkowo radio na roboty głośne żeby klienci nie słyszeli przekleństw podczas poprawiania po innych ;)
    Drabina większa mniejsze i podest ;)
    Przewody bnc/bnc na kablu miękkim itp.
    Wiertarka
    Wkrętarka
    Cięgno do przeciągania kabli w rurkach ;)
    Poziomica ;)
    Metr ;)

Jak mi sie przypomni dopisze ;)
    crunky napisał:
    s6spn6 napisał:

śmiejcie się, śmiejcie :P
    Lubie mieć pełen wgląd w to pod jakimi IP'kami zgłaszają mi się kamery, serwery i rejestratory, ile prądu z PoE bierze kamera, czy nie ma jakiś skoków poboru np. przy zmianie z trybu dzień/noc, jak wygląda transmisja z kamerą itd.
    Czasami kamera odpowiada na pingi i daje to złudne wrażenie, że z kamerą jest wszystko oki, a rejestrator cuduje. A może być tak, że kamera jest uwalona, a port sieciowy odpowiada bo jest niezależnym modułem ;)
  • Poziom 24  
    Korgoth nie podajmy w paranoje... temat jest "Wyposażenie montera alarmów/telewizji przemysłowej "jeśli zakładają dopiero dział to nie przesadzaj ze będą już diagnozować takie problemy ;)

co do tego co wypisaleś pod jakim ip kamera ;) to Ethereal wystarczy :d

ile prądu z PoE bierze kamera, - Kwestia standardu POE ;) jeśli masz 802.3af to max 15,4 W o ile pamiętam ;) jeśli pobiera więcej to switche przeważnie wyłączają kamerę ;) (wszystko zależy od switcha)

czy nie ma jakiś skoków poboru np. przy zmianie z trybu dzień/no <- zawsze będzie :D wszak włącza się podczerwień i migawka się przełącza (przeważnie)

jak wygląda transmisja z kamerą itd - przypomina mi się jak robiliśmy kolegę w pracy w jajo żeby wyprostował kabel bo transmisja na zakręcie wypada.

Czasami kamera odpowiada na pingi i daje to złudne wrażenie, że z kamerą jest wszystko oki, a rejestrator cuduje. A może być tak, że kamera jest uwalona, a port sieciowy odpowiada bo jest niezależnym modułem - jeśli są jakiekolwiek problemy z kamera - Zdejmuje i wysyłam na serwis producenta, po to jest gwarancja, to czy ja ja rozkręcę i będę w niej grzebać to już nie ma 100% pewności czy podziała miesiąc, dzień. czy 10 lat, mam zasadę która do dzisiaj sie sprawdź a niepewny sprzęt się usuwa bądź wysyła do producenta bo jesli zaczniemy w nim grzebać) TAK JAK KTOŚ TUTAJ to może być tak ze w najbardziej nieoczekiwanym momencie przestanie działać i klient powie "to pan grzebał i przez pana to nie działało"

Szanuje ci za wiedzę i nie uważaj tego posta czy rozmowy jako atak czy próbę obrazy ;) mam nadzieje ze nasza rozmowa na forum jako "luźna" na temat sprzętu czasami nie ukrywam ze switche przędzalne się przydadzą, zwłaszcza jak wpięcie kamery/sprzętu może powodować kolizje z innym sprzętem zainstalowanym w sieci klienta ;)
  • Poziom 20  
    Koledzy zapomnieliście o taśmie izolacyjnej ileż to się tego u klientów wyrzuca bo się poprzednikowi nie chciało polutować i śniedzieją połączenia:-) a na poważnie z pierdół to zestaw rurek termokurczliwych i w przypadku analogów przydaję się raz na jakiś czas oscyloskop (ale to już naprawdę jak już wszystko z "prostych" metod zawiedzie włącznie z przeczytaniem instrukcji) no i oczywiście szukacz par jak wychodzi kilka skrętek nieopisanych potrafi zaoszczędzić czasu.
    Pozdrawiam
    Mariuszx49
  • Poziom 24  
    święte słowa szukacz przewodów ;) "porządny" nie jednemu monterowi zaoszczędził ( wrzodów ;) i czasu )

Lutownica ;) najlepiej gazowa ;) z przedłużaczem biegać nie trzeba a i nic po kablu nie lata ;)

Scotchlok ;) lub jak kto woli uy ;)

Latarka
  • Poziom 9  
    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi , napiszę po wszystkim jakie narzędzia zostały zakupione. Jeżeli będą jeszcze jakieś propozycję to proszę pisać :)
    s6spn6 napisał:

Szanuje ci za wiedzę i nie uważaj tego posta czy rozmowy jako atak czy próbę obrazy ;) mam nadzieje ze nasza rozmowa na forum jako "luźna" na temat sprzętu czasami nie ukrywam ze switche przędzalne się przydadzą, zwłaszcza jak wpięcie kamery/sprzętu może powodować kolizje z innym sprzętem zainstalowanym w sieci klienta ;)

Prawda jest taka, że więcej siedzę przy diagnozowaniu, poprawianiu i ogólnie od części "softowej", może dlatego taki dobór "narzędzia".
    Wiele razy uratował mi skórę, kiedy się okazywało, że zamiast 48 kamerowego Qnapa, na serwis muszą pójść tylko 4 kamery. Albo kiedy miałem czarno na białym, że "to nie my, tylko ci co robili resztę popsuli, bo nasze działa" :)

Może mniej skuteczne niż tester kabli, ale za to 20x tańsze :P