Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OPEL landi renzo omegas - zablokowany komputer LPG

karcio 03 Feb 2014 22:53 17778 14
    karcio
    Level 10  
    Posiadam instalację landi renzo omegas zamontowaną w Niemczech. Dostęp do komputera LPG jest ograniczony dla posiadanego oprogramowania diagnostycznego tak, że mogę odczytać tylko podstawowe dane takie jak ciśnienie i temperaturę gazu, czasy wtrysku benzyny i gazu oraz prędkość obrotową silnika.

Czy wgranie nowego oprogramowania centralki spowoduje usunięcie założonych blokad i dostęp do konfiguracji i auto adaptacji?
    imhotep12
    Level 9  
    Witam,

masz dokładnie mój problem (no prawie). Centrala zakładana w ASO (lub innym serwisie Landi Renzo) w Niemczech. Program zgłasza błąd C03 - nierozpoznana centrala.

Nic z tym nie zrobisz. Trzeba nową centralkę.

Co prawda jest człowiek na all...., który reklamuje się, że naprawia te centrale, ale naprawa polega na wymianie płyty centrali (i koszt ok 450zł - taką cenę ja dostałem).

Swój problem rozwiązałem kupując na all.... używaną centralkę (troszkę zaryzykowałem) za ok 400 zł :D W efekcie już od soboty cieszę się działającym gazem.

Zaglądałem do środka centralki: procesor Motorola i pamięć eeprom. Niestety w eeprom siedzą ustawienia, a w procesorze zablokowane przed odczytem oprogramowanie... Na razie nici ze zmian (ale swoją centralkę zachowałem - a nóż widelec - na części się przyda).

p.s. A tak na marginesie. Której wersji programu używasz? I jaka wersja firmware?
    karcio
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź.
    Mi udało połączyć się z centralką przez program landirenzo omegaz opel ver 2.12.5.390 I. Program wystarcza do diagnostyki. Podaje ciśnienie, temperaturę gazu, błędy, czas pracy centralki. Jest też aktywna opcja do przeinstalowania sterownika i wgrania nowej konfiguracji. Niestety nie jest aktywna opcja zgrania konfiguracji.

Jestem ciekawy, czy wgranie nowego oprogramowania udostępni więcej opcji. Posiadam oprogramowanie w wer. 2120 i odpowiednie wsady konfiguracyjne. Nie chcę przeprogramowywać mojej merivy bo auto jeszcze jeździ na gazie. Jak byś chciał zrobić próbę to służę pomocą.

Dodano po 14 [minuty]:

przykładowe printscrn
    imhotep12
    Level 9  
    Spróbuj softem w wersji 2.16.12+. Z informacji znalezionych w sieci wiem, że różne wersje (z postfiksami S i C także są) umożliwiają użycie bardziej zaawansowanych opcji. W razie potrzeby mam dostęp do oprogramowania 2.16.+ S, które świetnie się sprawuje.

Co do firmware - zainteresowałeś mnie. Najwyższą wersję jaką mam to 2100. Jeśli możesz poproszę o Twoją - nowszą oraz konfigurację do Merivy (moja konf. to przerobiona Skoda :D ale jeździ całkiem wesoło)

Edit: Pomyliłem się co do wersji softu. Chodziło mi o 2.16.x
    karcio
    Level 10  
    Tylko program landi renzo omegas opel ver 2.12.5.390 I ma dostęp do części opcji.
    Sprawdziłem, że przeprogramowanie centrali nie usunęło blokad ale wyzerowało liczniki pracy na gazie i benzynie. Konfiguracji nie zmieniałem, ponieważ nie mogę zgrać konfiguracji bieżącej.
    Szukam konfiguracji MERIV_A_16_06_Z16XEP_Lm_G_1 .
    imhotep12
    Level 9  
    Ok, mój problem powoli się rozwiązuje.

- zmieniłem centralkę na "nową" (z jakiejś Skody),
    - próba autokalibracji zakończona wszystkimi wartościami na mapie w okolicy 255 (źle),
    - wrzuciłem stary firmware (1102 - pozwala na utworzenie dobrej mapy przy silnikach, które mają w niej wysokie wartości),

W efekcie auto jeździ poprawnie i nie brakuje mu mocy na żadnym zakresie obrotów. Hamowanie silnikiem przechodzi płynnie, ale już widzę, że będę musiał delikatnie wzbogacić mieszankę po wyjściu z cut-off.

Oryginalna centralka podłączona na stole. Niestety brak reakcji ze strony oprogramowania, cały czas C03 - nieobsługiwana centrala...

Czy możesz podesłać mi Twoją wersję oprogramowania? Chciałbym chociaż sprawdzić podstawowe parametry konfiguracji oryginalnej centralce (zakładając, że w ogóle się połączę).
    MAGDA1MAGDA1
    Level 6  
    Witam
    Potrzebuję pomocy w landi opel nie mogę się podłączyć proszę o pomoc...
    proszę o podanie linku ze stroną pobrania tego oprogramowanie 2.12.5.390.
    Pozdrawiam.
    MAGDA1MAGDA1
    Level 6  
    DZIĘKI ZA PROGRAM ALE CHYBA NIE DAM RADY DALEJ BRAK CENTRALKI NIE WIDZI JEJ
    Aryci
    Level 10  
    buna ziua am si eu o instalatie gpl LCS A1/V05 si tot incerc sa ma conectez cu a mea interfata CCY dar nu reusesc poate ma poate ajuta cineva va multumesc
    eastyboxer
    Level 2  
    MAGDA1MAGDA1 wrote:
    Witam
    Potrzebuję pomocy w landi opel nie mogę się podłączyć proszę o pomoc...

.... pokaz zdjęcie z etykieta swój komputer gazu
    leopoldzik.jacko
    Level 2  
    karcio wrote:
    Tylko program landi renzo omegas opel ver 2.12.5.390 I ma dostęp do części opcji.
    Sprawdziłem, że przeprogramowanie centrali nie usunęło blokad ale wyzerowało liczniki pracy na gazie i benzynie. Konfiguracji nie zmieniałem, ponieważ nie mogę zgrać konfiguracji bieżącej.
    Szukam konfiguracji MERIV_A_16_06_Z16XEP_Lm_G_1 .
    stivix
    Level 11  
    Witam,

Próbuję podpiąć się do mojej instalacji eurogas 4 cyl , instalacja analogiczna jak landirenzo omegas.
    Potrzebuję schemat i kolory przewodów wpięcia wtyczki interfejsu.
    Mam 4 przewody żółty, zielony, brązowy i biały.
    Na jednym mam +5V, dwa kolejne 0,08V i ostatni to masa.
    Może ktoś miał podobny problem?
    Program do omegas nie łączy się, błąd komunikacji.
    Pozdrawiam.
    cubik
    Level 11  
    Środkowe to komunikacja Rx i Tx, jezeli nie ma komunikacji, to zamień te dwa środkowe miejscami i powinno zadziałać.