Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatury core 2 duo e6750.

kamo1312 03 Lut 2014 23:24 930 5
  • #1 03 Lut 2014 23:24
    kamo1312
    Poziom 9  

Witam.
    2 dni temu odczepiłem chłodzenie od procesora, ale od razu je zamontowałem. Po pewnym czasie zauważyłem, że temperatury procesora są jakby większe. Gdy odpalony jest sam pulpit to temp. są w miarę normalne (30-35) Ale gdy już odpalę filmik na yt to temperatury sięgają ok. 60 stopni, oraz jest bardzo wysokie użycie procesora. Gdy odpalę nawet jakąś stronę to temp. są powyżej 50 stopni. Wcześniej także w Argus Monitor CPU Speed wskazywało mi, że mam @2.00 Ghz.(był chyba włączony tryb oszczędzania energii) a teraz nawet na pulpicie jest od @2,22 do 2,66. I to ciągle skacze. Czy takie temperatury i ciągle skacząca prędkość procesora są dla niego szkodliwe. Czy da się może jakoś ponownie ustawić ten tryb oszczędzania energii? Nawet jak zwykłą stronę odpale to procesor pracuje już na najwyższych obrotach co słychać chociażby po pracy wentylatora.

0 5
  • #3 03 Lut 2014 23:29
    wariato
    Poziom 43  

Jak się raz zdejmie chłodzenie to już nie można go zakładać ponownie bez przesmarowania świeżą pastą termo, stąd masz wyższe temperatury i skoki zegara - chociaż może działać funkcja EIST. 60 stopni to nie tragedia i nie ma co panikować ale jak na samej przeglądarce tyle osiąga to sporo.

0
  • #4 03 Lut 2014 23:47
    kamo1312
    Poziom 9  

A czy jest to groźne dla procesora takie skoki zegara i temp? Bo jeszcze parę dni by tak pochodził zanim zmienię pastę.

0
  • #6 04 Lut 2014 00:07
    kamo1312
    Poziom 9  

Rozumiem, że po nałożeniu nowej pasty wszystko wróci do normy i takich skoków nie będzie? Teraz ta funkcja też działa, ale jednak wyższe są zegary niż wcześniej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo