Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośniki 2,1 - podpięcie do laptopa

fachowieccc 03 Lut 2014 23:28 1602 4
  • #1 03 Lut 2014 23:28
    fachowieccc
    Uczeń

Witam, mam taki zestaw bezprzewodowy subwoofer plus panel.
    Panel składa się z 4 kółek głośników.
    Gniazda wejściowe w panelu są TV /czerwony i biały/ oraz AUX /czerwony i biały/
    W zestawie był kabel chinch - obustronny biały i czerwony.
    Jeżeli podłączam tym obustronnym chinchem głośniki do dvd bądź tunera sat wszystko jest ok - 4 kółka głośniki na panelu grają.
    Chciałem podłączyć netbook za pomocą kabla mini jack 3,5 mm > chinch biały i czerwony. jack do laptopa a chinch biały i czerwony do panelu, pusciłem jakiś mp3 z wrzuty i powstaje problem bo albo głośniki grają tylko 2 po lewej stronie albo tylko 2 po prawej stronie - w zależności od tego ktory chinch podłączę do jednego z 2 wejść AUX. Czy to głośniki są uszkodzone czy coś innego. Subwoofer zawsze działa. Jak zrobić żeby mi muza z kompa na 4 kółka na panelu grała? głośniki 2,1 - podpięcie do laptopa

0 4
  • #2 03 Lut 2014 23:44
    cubec
    Poziom 13  

głośniki są pewnie dedykowane do konkretnej karty dźwiękowej, inaczej mówiąc wymagają konkretnego podłączenia...
    w standardowym sposobie podłączenia jest jeden jack który się wtyka w jedno gniazdo i jest ok. a tu są dwie wtyczki jack...

w wielu przypadkach do karty dźwiękowej jest dołączany program ustawiający wejścia , powiedzmy że są 3 wejścia, albo dwa i standardowo jedno tylko jest od głośników. program do obsługi ustawień może ustawić oba wejścia na głośnikowe...

0
  • #3 03 Lut 2014 23:58
    fachowieccc
    Uczeń

nie dwie wtyczki jack tylko dwa wejścia chinch białe i czerwone podpisane tv i białe i czerwone podpisane aux DVD można podłączyć bez problemów i wszystkie 4 kółka grają

Dodano po 9 [minuty]:

takie gniazda te głośniki - panel - posiadają wejściowe jak na tym zdjęciu innego urządzenia
    Jedno jest podpisane AUX jak na fotce a drugie TV/na fotce na urządzeniu source/ głośniki 2,1 - podpięcie do laptopa

0
  • #4 04 Lut 2014 07:42
    grubs
    Poziom 32  

A w ustawieniach dźwięku w laptopie spróbuj zmienić środowisko odsłuchu oraz zobacz czy nie masz ustawionego wyjścia mono. Możesz też spróbwać na innym kablu chyba że ten masz jak sprawdzić (miernikiem np.)

0
  • #5 04 Lut 2014 08:45
    korrus666
    Poziom 40  

Skoro podłączenie do DVD lub tunera działają to są sprawne a problemem jest netbook lub przewód. Podłącz tym przewodem np telefon lub jakiś odtwarzacz mp3 czy tym podobny i zobacz czy grają jak trzeba. Pokaż jeszcze jak to podłączyłeś. Zamieść zdjęcie żeby nie było wątpliwości.

0