logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Seicento 1.1 99' + LPG - Gdy silnik zgaśnie sam auto ciężko odpala

__FRIX__ 04 Lut 2014 08:20 1800 5
REKLAMA
  • #1 13259440
    __FRIX__
    Poziom 14  
    Witam,
    Mam następujący problem. Zdarza się, że silnik zgaśnie na wolnych obrotach np. na światłach. Auto wtedy ma straszny problem z ponownym odpaleniem, trzeba kręcić rozrusznikiem dłuższą chwilę z pedałem gazu w podłodze by zechciało odpalić, czasem się nie udaje i auto nie odpala, aż padnie akumulator. Jeśli auto zgaszę sam na kluczyku auto pali normalnie. Podczas jazdy nie widać problemów, autko jeździ na LPG i PB bez zarzutów.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 13259584
    __FRIX__
    Poziom 14  
    Tusznio napisał:
    Świece oraz regulacja luzów zaworowych było robione? Konieczna wymiana świec oraz sprawdzenie luzów zaworowych na gazie co 20 tys. km.

    regulacja zaworów 8000 km temu (przy kapitalnym remoncie), świece były wymieniane około 17 000 km temu, kable zeszłej zimy. Podjadę kupić nowe świece koło południa.
  • REKLAMA
  • #4 13260978
    __FRIX__
    Poziom 14  
    pierwsze obserwacje to po wymianie świec silnik pracuje równiej, nie zgasł mi na żadnym skrzyżowaniu podczas powrotu z pracy, raz zgasnął mi na parkingu przy przełączaniu z gazu na benzynę, ale odpalił po trzech sekundach kręcenia, więc można to uznać za sukces. Napisze jeszcze jutro czy były problemy z dojazdem do pracy.
  • REKLAMA
  • #5 13264305
    __FRIX__
    Poziom 14  
    jednak świece nie są jedyną przyczyną problemu :( dalej ciężko pali. Podpiąłem jeszcze pod komputer i pokasowałem błędy, dwa się utrzymują
    "Wtryskiwacz - Przerwa [Z]"
    "niezaprogramowana centrala CODE [A]"
  • #6 13328036
    __FRIX__
    Poziom 14  
    przyczyną była "kończąca się" pompa paliwa , która kilka dni później całkowicie zakończyła swój żywot. Wymieniłem i problem zniknął.
REKLAMA