Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIA628 po zamknięciu zmywarki wyłącza bezpiecznik prądu.

wisiketa 04 Lut 2014 10:56 3171 3
 • #1 04 Lut 2014 10:56
  wisiketa
  Poziom 8  

  Witam. Pytanie do forumowiczów, moja zmywarka po ostatnim zmywaniu zakończyła cały cykl zmywania i suszenia ale nie wypompowała wody, na drugi dzień opróżniłem ją i załączyłem na 30minut aby wypompowała wodę, przed załączeniem wyczyściłem filtr i sprawdziłem odpływ (syfon) Gdy załączyłem zmywarkę jeszcze nic nie zadziałało żadna czynność się nie zaczęła tylko wywala bezpiecznik po zamknięciu zmywarki.
  Proszę o pomoc.

  0 3
 • #2 04 Lut 2014 18:02
  Adik C
  Poziom 25  

  wisiketa napisał:
  tylko wywala bezpiecznik po zamknięciu zmywarki.
  Proszę o pomoc.


  Bezpiecznik, czy różnicówkę? Wszystko wskazuje wstępnie, że albo gdzieś dostała się woda i coś jest zalane lub zawilgocone, lub jest przebicie do masy (doziemienie) w najgorszym wypadku zwarcie, weź miernik i zrób pomiary , na początek zamknij drzwi zmywarki i miernikiem na wtyczce , zrób pomiary od "bolców" do masy zmywarki i między samymi bolcami, to tak na sam początek co w sumie można wykonać , posiadając miernik i trochę wiedzy , samemu w domu, jeśli ci wyjdzie z pomiarów jakaś upływność do masy , sprawdź najpierw grzałkę, jeśli będzie ok , to sprawdź , pompę myjącą, i pozdrawiam.

  0
 • #3 11 Lut 2014 10:33
  wisiketa
  Poziom 8  

  Zmywarka naj prawdopodobnie była zawilgocona i robiło się zwarcie, okazało się że pompka nie działa.

  2
 • #4 16 Lut 2014 13:06
  wisiketa
  Poziom 8  

  Muszę się wypowiedzieć do końca, a więc końcówkę węża odpływu podłączyłem do wody bieżącej i przepłukałem odpływ, okazało się że z wodą wypłynęły dwie małe kości o długości około 4cm. Następnie załączyłem zmywarkę i wszystko działa:)

  1