Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RICOH Aficio 3245C - Fusing Belt - Ciągłe niszczenie pasa

04 Lut 2014 12:12 2094 11
 • Poziom 7  
  Problem polega na ciągłym (2. raz w ciągu 6 m-cy) zsuwaniu się pasa transmisyjnego (B180 4101 - Fusing Belt:MM60:Ass'y) i niszczeniu go.
  Pół roku temu po awarii pas oraz wałki zostały wymienione na nowe i niestety miesiąc temu znów dokładnie taka sama awaria, aby nie ryzykować pas został wymieniony na używany (zarysowany w środkowej części, brudził tylko na kolorowych wydrukach) i wyczyszczone (podobno) wszystkie elementy które mogły mieć na to wpływ. Na chwilę obecną stało się dokładnie to samo, znów pas się zsunął i zaczął się niszczyć.

  Bardzo proszę o jakąś opinię lub diagnozę bo nie mam już pomysłu co mógł bym zrobić a serwisantów w moim mieście chyba to przerosło.

  W załączeniu zdjęcia pieca i "usterki".

  RICOH Aficio 3245C - Fusing Belt - Ciągłe niszczenie pasa RICOH Aficio 3245C - Fusing Belt - Ciągłe niszczenie pasa RICOH Aficio 3245C - Fusing Belt - Ciągłe niszczenie pasa

 • Poziom 34  
  A na czym drukujesz?
 • Poziom 7  
  Głównie polJet 80 A4 zwykłe biurowe drukowanie i jak na to urządzenie nie jest tego dużo ok. 1000/m-c.
 • Poziom 27  
  Podstawa to przed założeniem dobre wyczyszczenie dolnych metalowych wałków na których obraca się pas. Nie raz trzeba poświęcić na to nawet z 2 godziny by to dobrze oczyścić z nagaru. Jeśli tylko został nasunięty wtedy jest duże prawdopodobieństwo że znów go zsunie. Zobaczył bym też docisk, napinacze i stan odrywaczy
 • Poziom 7  
  I teraz kolejny problem, czy jest tu ktoś kto podjął by się wyceny naprawy (zdaję sobie że to trochę wróżenie z fusów nie widząc sprzętu) a co ważniejsze udzielenia gwarancji na swoją usługę?
 • Poziom 26  
  Po prostu poszukaj nowego zespolu i sam sobie wymien , problem zniknie.

  Tylko nie zden zespol z odzysku tylko nowka sztuka. zaoszczedzisz na robociznie...
 • Poziom 18  
  Prawdopodobnie się nie zsunął tylko się podarł. Mam klienta który drukuje na papierze 300g/m i nic się nie dzieje. Podstawą dobrego zregenerowania to jak napisał cezar80, nowa taśma nowy docisk, czujniki oraz metalowy wałek napinający (względnie dobrze wyczyszczony, chociaż faktycznie ciężko tego dokonać) i odrywaczki. Też kiedyś podarły mi się 2 taśmy ale powodem był spieczony toner który przyczepił się do termobezpiecznika i rysował taśmę. Huberto nie wiem czy do tego modelu kupisz kompletny fuser, bo z tego co pamiętam to tak było w poprzedniej maszynie, chyba 2238. Cena tego wszystkiego tak 'na oko' to ok 1k + vat
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  z doświadczenia mogę napisać że najwięcej szkody w tych piecach to potrafi zrobić termistor pasa. Jest tam zastosowany taki dziwny z metalowym slizgaczem i przyklejoną drugą elektrodą. Termistor ten potrafi rozkleić się i wówczas powstają zgary na zabezpieczeniach, które rysują taśmę ponadto pracuje on w wyższej temperaturze przez co deformuje się pas no i potem wszystko się może zdażyc
 • Poziom 7  
  No właśnie zaczynam podejrzewać że tu jest właśnie problem bo temperatura skakała jak nienormalna i ciągle wyskakiwał błąd po starcie na zimno (nie pamiętam w tej chwili numeru) natomiast reset w ustawieniach serwisowych (SC_Reset i SC/Jam Counter Reset) pomagał. Kiedyś się nawet pokusiłem o wyczyszczenie termistora z nagaru to przez jakiś miesiąc może dwa miałem spokój.

  Dzisiaj rozebrałem piec i pas wygląda tak jak na zdjęciu co tym bardziej przemawia do mnie za nieodpowiednią temperaturą pracy.

  RICOH Aficio 3245C - Fusing Belt - Ciągłe niszczenie pasa
 • Specjalista - kserokopiarki
  Na 99% tak wygląda przegrzany pas. Na poczatek wymień termistor pasa Jego numer katalogowy AW100102
 • Poziom 7  
  A podpowiesz mi może gdzie najlepiej (najtaniej i bezproblemowo) zamawiać części?
 • Specjalista - kserokopiarki
  Najprościej to u autoryzowanych przedstawicieli danej marki. Niestety z reguły nie prowadzi się sprzedaży części dla "ludzi z ulicy".
  Ale możesz spróbować w Jeleniej masz Euroimpex II na ul. Wolności może ci sprzedadzą