Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy s2 bez karty sd

04 Lut 2014 12:49 3102 7
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich i od razu napiszę ,że nie wiem czy to forum to miejsce gdzie mogę znaleźć rozwiązanie sprawy z którą nie daje rady juz nikt,nie wiem czy akurat tu mogę ale spróbuję.
    Sprawa niby błaha ,bo to tylko kontakty .
    Kilka dni temu wymieniłam kartę w play bo była wadliwa-włączyłam telefon włożyłam kartę i kontakty juz były.Wczoraj kupiłam nowy telefon a ten chce dać córce.W play pan stwierdził ze pomoze i przełożył mi karte do drugiego telefonu,a ten"córki" przeczyścił programem cleaner ze sklepu play w androidzie.
    w moim nowym telefonie kontaktów nie ma i w tamtym córki tez ich nie ma.Wiec gdzie są ? nie ma na karcie,nie ma na telefonie,nie mam i nie miałam tam karty sd.amba.nikt nie wie co sie stało.czy to wina cleanera? przeciez widziałam co klika-pliki cache ,jakies aplikacje dawno nien uzywane i to wszystko.czy istnieje zabezpieczenie karty przed zmianą telefonu?to znaczy miałam cerberusa czy to on jest winny ?bardzo prosze o pomoc,znajomy informatyk rozkłąda juz ręce.
  • Poziom 19  
    Kontakty są zapisywane domyślnie w pamięci telefonu, istnieje możliwość skopiowania kontaktów z karty SIM na telefon ale nie na odwrót, jeśli nie zaznaczyłaś w ustawieniach telefonu aby zapisywał je dodatkowo na koncie google przypisanym do telefonu to niestety straciłaś je bezpowrotnie, użyłaś programu 'Cleaner', który usuwa zarówno ustawienia aplikacji jak i dane aplikacji (w przypadku apek Wiadomości i Kontakty ich zawartość) oraz całe aplikacje. Na to nikt nie jest w stanie pomóc chyba że zgłosisz się do firmy, która odzyskuje dane z pamięci telefonu ale przygotuj się na 4-cyfrowy rachunek za taką usługę.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź .Wlasnie konto gogle mam tylko nie moge wejsc tam, gdzie te kontakty zostały wyeksportowane.wchodze w konto gogle loguje sie i mam tylko 4 kontakty z poczty a gdzie te które sie zapisywały? dodatkowo miałam jeszcze programik Backup your mobile i sciagnełam sobie własnie kopie tego co wyeksportował-super sprawa ale...ostatnia kopia jaka sie zrobiła była z lipca a wiadomo jak sie prowadzi firme codziennie dochadza nam nowe kontakty.Nie wiem jak to jest bo ten backup your mobile pokazywał mi raz w tygodniu ze robi aktualizacje bo tak go ustawiłam,miał wysyłac na gogle konto i mam tylko to z lipca.gdzie mam tego zaktualizowanego szukac?jest jakas rada?
  • Red. Komputery FAQ
    Możliwe że kontakty zapisywały się na koncie samsung. Spróbuj zalogować się na konto jeśli je masz i wtedy spróbuj przywrócić kontakty. Co do takich programów to chyba lepiej jest w ustawieniach wybrać przywróć ustawienia fabryczne, przynajmniej pokazuje się ostrzeżenie przed utratą danych...
  • Poziom 8  
    na koncie samsung po zalogowaniu nic nie widac,jakby tam nic nigdy nie było a wiecie moze gdzie na koncie gogle zapisują sie kontakty? jak szukam to wyskakuja mi tylko kontakty poczty mailowej.
    Gdzies wyczytałam ze jak wgramy nowego softa lub zaktualizujemy to automatycznie pokazują nam sie wtedy kontakty z konta gogle.czy warto sie w to bawic?
  • Warunkowo odblokowany
    Fallouciarz napisał:
    istnieje możliwość skopiowania kontaktów z karty SIM na telefon ale nie na odwrót.

Bzdury piszesz. Można bez problemu przenieś kontakty z telefonu na SIM. Fakt, że traci się dodatkowe informacje ale nazwiska i numery się przenoszą. Ograniczeniem jest tylko pojemność karty. Można przenieść tylko 250 numerów. Facet w salonie dał ciała. Nie skopiował kontaktów na kartę.
  • Poziom 8  
    Wiéc co? Nie ma opcji przywrócenia kontaktów nawet z Google? Skoro miałam konto to gdzie to wszystko się zapisało?
  • Poziom 9  
    Witam, odświeżę temat, aby nie zakładać kolejnego.

Klient przyniósł mi Samsung Galaxy S 4g w którym wczoraj 'coś zrobił'. Twierdzi, że usunął kontakty, rzeczywiście kontaktów nigdzie nie widzę, ani na sim, ani na telefonie. Konta google wcale nie ma dodanego w tym androidzie. A może poszukać na karce pamięci ? Jeśli tak to gdzie szukać. Jak nazywa się plik odpowiedzialny za kontakty? Mam też narzędzie RStudio w wersji PRO i pokazał mi wiele usuniętych plików, jednak nie wiem jakiej nazwy i rozszerzenia pliku szukać

Są dwa narzędzia do odzyskiwania utraconych danych,kontaktów itd dedykowane dla androida. Narzędzia cieszą się bardzo dobrą opinią w internecie, i są banalnie proste.
    1. EaseUS MobiSaver for Android
    2. Dr.Fone for Android

Problem w tym, że oba programy wykrywają urządzenie jednak nie chcą się połączyć. Czytałem, że muszę zrootować telefon i też tak zrobiłem, czy jest napewno zrootowany ? Nie wiem, urzyłem narzędzia KingoRoot i pisało w programie Root succesfull, oraz zainstalowało oprogramowanie na telefonie.
    Bez skutku, próbowałem łączyć wiele razy i nic. Wierzę, że jak udałoby się połączyć kontakty były by do odzyskania.