Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 - Utknięty jack w gnieździe - brak dźwięku w głośnikach

04 Lut 2014 16:18 2178 12
  • Poziom 8  
    Witam,
    Tak jak w temacie. Urwała mi się końcówka jacka i została w gnieździe słuchawkowym.
    Przez pewien czas działały mi głośniki, ale po paru próbach wyciągnięcia jacka pewnie tak się przestawił, że komputer teraz widzi jakby było coś podpiętego.
    Czy jest jakaś możliwość, aby dźwięk był w głośnikach bez wyjęcia jacka ?

A może ma ktoś pomysł jak wyciągnąć jacka ? Próbowałem już dużo rzeczy (klej,szczypce...) jednak wszystkie moje próby zakończyły się na niepowodzeniu.
  • Poziom 31  
    Wyciągnąć to należy rozebrać komputer najlepiej i próbować wtedy.

Sprawdź w ustawieniach karty dźwiękowej czy masz możliwość ustawienia, żeby dźwięk był jednocześnie na słuchawki i głośniki. Wiem, że są sterowniki do kart dźwiękowych gdzie można coś takiego ustawić tylko nie wiem czy w Twoim modelu jest to możliwe.
  • Poziom 8  
    Rozebranie komputera nie wchodzi w grę, ponieważ stracę wtedy gwarancje.
    A co do ustawień karty dźwiękowej - wiem, że czasami GDZIEŚ się to da ustawić, problem w tym, że nie wiem gdzie. Próbowałem już różnych rzeczy w Menedżerze Realtek i w panelu sterowania, dlatego pytam.
    Karta dźwiękowa - Realtek HD audio, sterownik - 6.3.9600.16384
  • Poziom 31  
    W Twoich sterownikach prawdopodobnie nie da rady ustawić tego. Możesz próbować szukać sterowników kompatybilnych jednak przerobionych ale nie sądzę, żeby takie były.

Możesz wrzucić zdjęcie jak to wygląda?
  • Poziom 43  
    Trzeba przelutować gniazdo lub rozebrać. Tak czy siak bez rozebrania sie raczej nie obejdzie i czy ty to zrobisz czy serwis to na jedno wyjdzie. Ile ten gwarki zostało ? Nie masz dźwiękówki na USB pod ręką ?
  • Poziom 8  
    Laptop jest praktycznie nowy (od końca grudnia), a nie wiem czy jest rok czy dwa lata gwarancji. Tak czy inaczej gwarancja obejmuje jeszcze spory okres czasu.
    Zdjęcie:
    Lenovo Y580 - Utknięty jack w gnieździe - brak dźwięku w głośnikach
    W takim razie będę musiał oddać laptopa do serwisu...
    Chyba, że macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły jak to cholerstwo złapać.
  • Poziom 31  
    Jedynym pomysłem to magnes ale może mieć to negatywny wpływ na podzespoły na płycie głównej. Możesz próbować takim śrubokrętem z wymiennymi końcówkami ale o takiej wielkości. Tam jest magnes trzymający końcówki. Jest on mały i nie powinien mieć wpływu jednak to taka "prowizorka".

Pierwszy raz widzę coś takiego na oczy :D
  • Poziom 8  
    Myślałem już też nad magnesem, tylko właśnie bałem się o resztę komputera :P
    Może jednak spróbuje jak znajdę jakiś w domu.
  • Poziom 43  
    Czyli została sama główka (czubek) ? Próbuj mocno namagnesowanym drutem wtykać i ciągnąć. Nie wiem nie zablokuje się gdzieś dalej ale próbuj.
  • Poziom 8  
    Dobra, jeden sukces (udało mi się wyciągnąć cholerstwo). Klej + grubsza wykałaczka. Bawiłem się może z 3-4 h, ale w końcu się udało.
    Tylko teraz problem jest tego typu, że komp nadal widzi jakby było coś w gniazdku. Przypuszczam, że wina kleju który został w środku.
    Wiecie może jak wygląda i gdzie dokładnie jest ten czujnik co sprawdza czy jack jest włożony ?
    btw. Czym najlepiej czyścić ? spirytus, rozpuszczalnik ?
  • Poziom 28  
    Teraz zostaje mikrochirurgiczne dzióbanie igłą lub rozbiórka. Najpierw kup sobie gniazdko za złotówkę i zobacz jak działa. Rozpuszczalnikiem możesz zniszczyć parę fajniejszych zawartości i oczywiście zostawić ślady (które już pewnie są). Myślę że wystarczy rozdzielenie styku biernego.
  • Poziom 8  
    Jak włożę słuchawki to gra tylko jedna z nich, a jak wyjmę to dalej jest to samo (komputer widzi jakby były).
    Gdzie dokładnie jest ten styk bierny ? Bardziej z tyłu gniazdka czy gdzieś z przodu ? Jakaś charakterystyczna rzecz ?
    Może zaznaczysz na zdjęciu które wstawiłem wcześniej mniej więcej gdzie powinien się znajdować (na wejściu od mic, gdyż w audio jest jeszcze jack :D)
  • Poziom 18  
    Hehe, jak ty tego jacka tam wpakowałeś? :D
    Zazwyczaj styk jest odchylany przez jacka i obwód się rozłącza, trochę pogrzeb igłą i blaszka powinna sama odskoczyć, bo prawdopodobnie gdy styk był rozwarty przykleiłeś go do ścianki i z powrotem nie zamyka obwodu.