Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGV 3E73EU/31 - nie nabiera wody, ale nie zawsze

Jan_Werbinski 04 Lut 2014 16:20 4299 0
 • #1
  Jan_Werbinski
  Poziom 32  
  Zmywarka Bosch SGV 3E73EU/31 z 2008 roku.
  1. Grudzień 2013. Podczas zmywania wyskoczył bezpiecznik nadprądowy. Po ponownym włączeniu zmywarka nie dokończyła programu, tylko słychać było pompę. Na drugi dzień próba zmywania się nie powiodła. Po około pół godzinie zapaliła się kontrolka kranu (brak dopływu wody).
  2. Styczeń 2014 po niemal miesięcznej przerwie postanowiłem się lepiej przyjrzeć. Puściłem płukanie i zmywarka je wykonała. Potem zmywanie naczyń i wszystko się udało. Jednak za każdym razem dźwięk na początku był inny. Jakby czegoś brakowało. Nie było słychać pompy, a może zaworu aqua stop? Woda nabierała się znacznie wolniej. Jednak naczynia były czyste. Potem kolejne dwa zmywania bez problemu.
  W kolejnym zmywaniu bezpiecznik znowu wyskoczył, a naczynia na koniec miały osad, a brudna woda zalegała na dnie. Okazało się, że pomimo regularnego czyszczenia zatkał się odpływ i zamieszanie ręką w zagłębieniu pod sitkiem umożliwiło spłynięcie wody.
  Teraz zmywarka znowu nie nabiera wody. Słychać ciche buczenie, ale woda nie nabiera się i zapala się lampka nieodkręconego kranu. W dodatku po wciśnięciu resetu ciągle słychać pompę - prawdopodobnie chce nabrać wody do wypłukania złoża jonowego?

  Co teraz?
  Obstawiam, że padł elektrozawór, ale czy nie jest to coś poważniejszego? Jeśli elektrozawór, to czy wymiana będzie skomplikowana? Trzeba ją wyciągać z zabudowy? Czy to możliwe, że uszkodzony zawór pozwolił nabrać wodę i zrobić zmywanie? Może było wyższe ciśnienie?
  Czy jest duże prawdopodobieństwo, że uszkodzona jest np. płyta główna i naprawa nie będzie opłacalna?
  Czy wymienia się sam elektrozawór, czy komplet z wężem i przewodami? Gdzie zamówić części?
 • MetalworkMetalwork