Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq Presario CQ60-120EW - Błędy odzyskiwania z dysku Recovery

04 Lut 2014 16:27 1767 4
  • Poziom 2  
    Witajcie,

Model laptopa: Compaq Presario CQ60-120EW z Windows Vista 32 bit.
    Problem:
    Moja siostra posiada taki laptop, nie zbyt dużo w nim działa, ale zawsze coś. Ona ma 13 lat i szybko doprowadza go do stanu gdy jedynie co da się zrobić to format. Robiłem już jej kilka razy przywracanie systemu z płytek które dostała z laptopem, ale ostatnio płytki nie działały więc zainstalowałem Viste od nowa z innej płytki którą posiadam.

Minęło trochę czasu i trzeba było znów wszystko przywracać. Tylko problem był większy, ponieważ kompletnie nie działa stacja CD/DVD, więc format przez płytkę odpadał. Sprawdziłem na stronie HP, że mam włączyć przez program Recovery Manager, lecz nie znalazłem go w laptopie (pewnie usunał się gdy wgrałem czystą Viste).

Szukając dalej w necie ktoś napisał, że można wejść w Zarządzanie Dyskami i ustawić partycje Recovery (którą mam na dysku D) ustawić jako aktywną, zrestartować laptop przy rozruchu cisnąć F11 i wyskoczy normalnie przywracanie. Tak też zrobiłem, ale podczas tego wyskakuje okno wyboru co chce zrobić i jest tylko jedna opcja Windows Setup wciskam Enter i po chwili pokazuje się Windows files is loading a następnie jak pasek się wgra wyskakuje czarny ekran na chwilę wskoczy kursor myszki i laptop się restaruje i tak ciągle. Nie potrafie nic zrobić, by włączył się normalnie lub by włączyła się instalacja systemu.

Próbowałem także format z dysku USB, ale też sytuacja się powtarza.

Proszę o pomoc ! Jak potrzeba jakieś informację, to mowicie
  • Poziom 10  
    seba1631 napisał:
    Próbowałem także format z dysku USB, ale też sytuacja się powtarza.
    Czy format się wykonał ? Jeśli nie to polecam Parted Magic ( obraz ISO znajdziesz bez problemu w necie ). Jest tam zaawansowany program GParted do zarządzania dyskami. Z ISO możesz zrobić botowalnego pendriva. Przy starcie Parted Magic mżna wybrać polską wersję językową.
  • Poziom 2  
    Nie z USB było tak samo. Ciągle się teraz włącza wyskakuje Windows files is loading (tak jak na początku instalacji Windows) później pokazuje się czarny ekran z kursorem i po 2-3 s restartuje się laptop.

Rozumiem, że tym Gparted z powrotem ustawie Partycje Recovery jako nieaktywną?

Dodano po 59 [minuty]:

Dałem na Pendriva GParted i wybrałem rozruch z USB i wyskoczyło okno Usuń wszystkie nośniki screen poniżej

Compaq Presario CQ60-120EW - Błędy odzyskiwania z dysku Recovery Compaq Presario CQ60-120EW - Błędy odzyskiwania z dysku Recovery
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    seba1631 napisał:
    Rozumiem, że tym Gparted z powrotem ustawie Partycje Recovery jako nieaktywną?

Tak, można nim to zrobić jak i wiele więcej.

seba1631 napisał:
    Dałem na Pendriva GParted i wybrałem rozruch z USB i wyskoczyło okno Usuń wszystkie nośniki screen poniżej

Może źle nagrałeś pendriva ? Spróbuj nagrać tego Parted Magic za pomocą programu "Universal USB Installer". I ewentualnie wypróbuj na innym kompie, czy boot'uje.
  • Poziom 2  
    Nagrałem od nowa pendrive'a programem unetbootin, i wsadzałem Parted Magic, ale nie dawało to nic, w końcu się wkurzyłem i pobrałem gparted i zbotowałem jego w pendrivie za pomocą unetbootin i zadziałało. Wielkie dzięki ! Temat do zamknięcia ! :)