Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MIDI - Czym zalać wnętrze obudowy

04 Lut 2014 16:36 1587 3
  • Poziom 9  
    Witam :)

Patrząc ostatnio na stary komputer, wpadłem na pomysł żeby coś z nim zrobić.
    Jako że większości części nie ma ponieważ po prostu poszły za piwo dla "potrzebujących" to postanowiłem użyć go bardziej jako ozdoby do pokoju.
    Plan jest taki żeby wyciąć w blachach po bokach wielkie otwory i wstawić plekse, a środek CZYMŚ zalać.
    Czytałem trochę na necie, ale większość ludzi używa raczej niezbyt tanich płynów, olejów żeby nie zniszczyć sprzętu.
    Mi jednak na tym nie zależy... W środku zostanie tylko zasilacz, płyta główna do której będzie podłączonych parę taśm ledowych oraz parę wentylatorów dla ładnego efektu. Nic poza tym ... Więc dużo zepsuć się nie może w razie czego.

Macie może jakieś "prowizorki" czym zalać ten komputer ? TANIO i nie koniecznie skutecznie...
  • Poziom 23  
    Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem; chcesz zalać jakąś cieczą obudowę komputera ze zrobionymi oknami z pleksy, żeby to dobrze wyglądało? Jeżeli tak, to jest to bardzo problematyczne bo obudowa jest dziurawa jak sito. Generalnie jedynym rozwiązaniem które wg mnie miałoby sens to sklejenie/skręcenie z pleksy prostopadłościanu o wymiarach obudowy, zamontowanie tam części, które masz i wtedy można to zalać. Ciecz ma być tam w celu rozpraszania światła? Bo właściwie nie wiem na ile jest ładniejszy taki sam prostopadłościan, ale wypełniony powietrzem :D Ciecz jaką ewentualnie można użyć to olej mineralny bez biododatków, które mogą zjełczeć.
  • Poziom 9  
    djzatorze TAK ! Dobrze zrozumiałeś mniej więcej :D Jednak... pisałem najtańszym :c
    A ten olej mineralny kosztuje po kilkanaście złoty za parę litrów... według obliczeń koleżanki do obudowy potrzebuje tego 50l ... Co wychodzi :o DROGO :D
    Akwarium w obudowie ( bez rybek ! ) - mój cel :)
  • Poziom 23  
    Ech jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego pomysłu :| Najtaniej wyjdzie chyba hurtowo kupiony glikol (taki jak do instalacji c.o.), ale to i tak 6 zł/litr mniej więcej. Jeżeli ma być ultra tanio i niezbyt dobrze to woda + jakieś inhibitory korozji... ale chemikiem nie jestem i nie mam pojęcia co ochroni metale przed rdzą i nie rozpuści plastików. Jeżeli już koniecznie chcesz efektu akwarium z płytą główną (nawet działającą i włączoną) to możesz wykonać 2 prostopadłościany z pleksy jeden w drugim i między nimi zwykła woda. Do tego LEDy, bąbelki i jest. Nie ma ryzyka zalania domu w razie pęknięcia, otrucia się w razie połknięcia, no i możesz do takiej skrzynki wsadzić co chcesz :)