Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eksplorator Windows - Eksplorator Windows przestał działać, zawieszanie się syst

04 Lut 2014 16:44 2838 19
  • Poziom 7  
    Witam,

Od kilku dni mam problem z moim nowym laptopem.
    Posiadam system Windows 7 64 bit.

Problem polega na tym że cały system bardzo wolno chodzi, co chwile zawieszają się programy, przeglądarka internetowa itp. Bardzo długo wczytują się dyski w Moim Komputerze. Dodatkowo po wejściu w "Personalizuj" Program Eksplorator Windows przestaje działać.

Przeskanowałem cały komputer Antywirusem, dodatkowo przeskanowałem też programem Malwarebytes. Usunąłem wszystko co wyskoczyło, jednak problem nadal pozostał :/

PS Dodałem w załączniku skan z programy OTL
  • Poziom 31  
    Podaj model laptopa. Wrzuć SMART dysku z CrystalDiskInfo oraz HDTune puść Benchmark i wrzuć screena.
  • Poziom 7  
    Model Laptopa to: Acer Aspire V3 772G

Dodam, że uruchomiłem dosyc wymagającą gre i wszystko chodzi normalnie, ale mam problem nawet z otwarciem obrazka, albo przeglądarki :/

Tutaj dwa screeny z programów:
  • Poziom 31  
    Popraw grafikę według regulaminu. SMART jest OK, z HDTune poczekaj aż wszystkie wartości się wyświetlą i wrzuć jeszcze raz.

Na jakim planie zasilania obecnie pracujesz?
  • Poziom 7  
    Eksplorator Windows - Eksplorator Windows przestał działać, zawieszanie się syst

Mam ustawiony plan "Wysoka wydajność"
  • Poziom 31  
    Wygląda wszystko na w porządku. Szukałbym winowajcy w Windowsie. Skoro jest nowy to nie ma szans żeby się grzał. Ewentualnie można jeszcze pamięć RAM MemTestem przeskanować.

System jest oryginalny? Instalowałeś sam czy był już zainstalowany?

Jeżeli takie rzeczy dzieją się od nowości to oddałbym go na gwarancję, tylko kwestia czy Ty instalowałeś system czy był już zainstalowany.
  • Moderator na urlopie...
    Przeskanuj jeszcze system MBAM, ADWcleaner i Ccleaner (opcja czyszczenia i naprawa rejestru do momentu nie pojawiania się błędów)
    Daj zrzut z HWmonitor oraz zrób test Memtestem z bootowalnego nośnika do 2 x pass.
    Po tym wszystkim jeszcze raz zrób skan OTL i zamieść logi w załączniku.

Dodano po 48 [sekundy]:

globusek14 napisał:
    Popraw grafikę według regulaminu

Bo temat wyląduje w koszu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  • Poziom 7  
    Poprawiłem te zdjęcia, chociaż nieraz tak mi się wszystko wiesza ze nie mogę nic zrobić :/
    Teraz jest w miarę ok, ale i tak się zawieszają programy (Brak odpowiedzi i zwiecha) Jak wejdę w "Personalizuj" to za każdym razem Eksplorator Windows nie odpowiada.

Nie robiłem jeszcze tego memtesta, mam go zrobić? Bo tak jak wspominałem, wymagająca gra chodzi bardzo dobrze i nic się nie dzieje.

Tutaj Screen i OTL skan:

• Poziom 7  
    No tak. Tym Malwarebytes już wcześniej skanowałem, wszystko co wyskoczyło usunąłem. ADWcleanerem tez zrobiłem a CCleaner wykrył 137 błędów potem chyba 23. Teraz jest 0 błędów.
  • Poziom 7  
    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Bo nie wiem już co robić :/

Chyba pozostaje mi reinstalacja całego systemu

PS Dodam jeszcze że program HHDlife który zainstalowałem 2 dni temu, pokazywał stan dysku 92 %. Dzisiaj pokazuje 89 %. Czy to normalne??

• Poziom 9  
    Hallo, proponuję wyrzucić parę start programów. Wystartuj msconfig.exe. Daj tylko to czego naprawdę potrzebujesz.
  • Poziom 7  
    OK, co proponujesz wyrzucić?

• Pomocny post
    Spec od komputerów
    Sprawdź w trybie awaryjnym i po odinstalowaniu antywirusa.
  • Poziom 9  
    Masz bardzo dużo programów. Wyłącz wszystkie |zostaw tylko Microsoft Virus i Grafikę| Sprawdzaj.

Dodano po 2 [minuty]:

Aha, wyłącz koniecznie Torrenta
  • Poziom 7  
    Czyli mam odinstalować ESETA? Czy to nie ryzykowne?
  • Poziom 9  
    Nie deinstaluj niczego, tylko wyłącz START Programy. Myślimy o tym samym? Mówię o programach które się włączają ze startem Windows. Wystaruj program msconfig i próbuj.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    adammus95 napisał:
    Czyli mam odinstalować ESETA? Czy to nie ryzykowne?

Nie jest ryzykowne, ale przeczytaj niżej.

Przeinstaluj go, ale czyszcząc pozostałości po nim Ccleanerem.
    Czyli. Najpierw deinstalacja -> czyszczenie -> instalacja, ale ESETa osobiście odradzam. Nie jest to najlepszy Antyvirus, a z włączonymi wszystkimi monitorami potrafi nieźle spowolnić system.
    Najlepszym jest uważać gdzie się chodzi, co się pobiera i skąd.
    Co jakiś czas skan MBAM, ADWcleaner i clceaner oraz raz na dłuższy okres czasu CUreIt z bootowalnego nośnika odpowiednio zaktualizowany (bądź KAV) i będzie ok.
  • Poziom 7  
    Tak więc:

Eset odinstalowany, wyczyszczone pozostałości po nim, zainstalowany na nowo.
    Miałem z tym kilka problemów ale już jest ok. I jakie są efekty?

WSZYSTKO WYDAJE SIĘ BYĆ W PORZĄDKU :)

HHDlife pokazuje znowu 92 % (Dziwne :p)

Muszę jeszcze potestować wszystko, ale mam nadzieję że będzie ok.

Dziękuje wszystkim za pomoc, a w szczególności Acorus 20 i swiercm, bo zdaje się że ich pomysł mi pomógł :)