Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

wejście w magnetofonie - a jednak ktoś wie :)

mikutek 01 Kwi 2005 14:52 1187 8
  • wejście w magnetofonie - a jednak ktoś wie :)

Poziom 10  

witam
    poiadam philipsa az1605 (radiomagnetofon + odtwarzacz cd) i chciałbym podłączyć do niego dodatkowy odtwarzacz cd mp3. Bardzo proszę o pomoc jak i gdzie mam podpiąć nowe wejście by nie uszkodzić podzespołów i czy jest to wogóle możliwe.

0 8
  • Pomocny post
    Poziom 36  

Jest to możliwe ale trzeba mieć trochę pojęcia-najłatwiej podpiąć się pod potencjometr regulacji głośności,kabel ekranowany pod wejście potencjometru i gotowe.

1
    Poziom 10  

potencjometr? myślałem raczej że prościej jest na wejście przedwzmacniacza lub na głowicę magnetofonu. przecież potencjometr może się zniszczyć przy zbyt dyżym obciążeniu. Dlatego chciałem poradę bo nie wiem co będzie lepsze?

0
    Poziom 22  

mysle ze najlepiej bedzie jak wepniesz sie do przedwzmacniacza. poszukaj ukladu odpowiadajacego za selekcje wejsc i odlutuj przewody sygnalowe z magnetofonu(kasety) i podłacz zewnetrze chinche do których bedziesz wpinac mp3. ten sposób zapewni ci latwe przełaczanie miedzy zrodłami sygnalu.

0
    Poziom 10  

a mam zastosować jakiś ogranicznik sygnału wchodzącego, żeby nie spalić przedwzmacniacza. Ieśli tak to jaki?

0
    Poziom 22  

kondensator powinien tam byc wiec go pozostaw taki jaki jest. na obu kanalach. ostatecznie mozesz dac tez jakis rezystor szeregowo ale to zalezy od ukl jaki tam jest. jaki jest ten ukl?

0
    Poziom 27  

Dodatkowe wejście należy zrobić za przedwzmacniaczem magnetofonu - właśnie przed samym potencjometrem - np przy przełączniku radio/taśma.
    Na wejściu "głowicowym" przedwzmacniacz ma ze 100 razy za duże wzmocnienie i specjalną korekcję częstotliwości.
    Jeśli dasz tam sygnał z odtwarzacza to się przesteruje - będzie sam charkot, a gdybyś przedtem stłumił sygnał, by nie zniekształcało - będzie słychać same dudniące basy.
    Wmak

0
    Poziom 10  

Ja mam starego kasetowego Pioneera i dopialem sie do potencjometru. Odtwarzacz Mp3 dziala juz 3 miesiace i jak dotad nic sie nie zepsulo (a jest to maluch, wiec elektryka pozostawia wiele do rzyczenia :wink: ). Kiedy próbowalem podpiąć się do głowicy, poziom sygnału był nieodpowiedni i ogólnie nie było nic slychac, oprocz trzasków pisków itp. Do koncowki mocy ciezko sie było dobrać, a poza tym nie znalazlem schematu (to naprawde staare radio samochodowe). Uwazam, ze podpięcie sie do potencjometru jest najprostszym i zadowalajacym rozwiazaniem.

0
    Poziom 10  

Witam
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

0