Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cordoba 1.6 ALM - Drgania silnika

04 Lut 2014 17:37 2532 7
  • Poziom 18  
    Cordoba 99-02 z silnikiem 1.6 8V 75KM (ALM).

Od momentu zakupu auta dokuczają mi wibracje silnika odczuwalne w środku samochodu podczas postoju. Występuje to bardziej na rozgrzanym silniku.
    Wibracje nie są stałe tylko przychodzą jakby falami co 2 sekundy. Jest to takie wrażenie dudnienia. Drgania kierownicy są widoczne gołym okiem. Również pedał gazu "kopie", a klapka przepustnicy nieregularnie drga. Diagnostyka na komputerze nic nie wykazała. Ponoć parametry przepustnicy w normie.

Do tej pory wymieniłem trzy poduszki silnika/skrzyni, przewody zapłonowe, wyczyściłem przepustnice. Po tych zabiegach nic się nie zmieniło w pracy silnika.

Oprócz tego auto działa prawidłowo, spalanie w normie. Dodam jeszcze, że przy odpalaniu zimnego silnika śmierdzi benzyną.

Zanim zacznę niepotrzebnie wydawać pieniądze, proszę o poradę co mogę jeszcze sprawdzić niskim kosztem ?
  • Poziom 11  
    kompresje sprawdziłeś? nie wiem dokładnie jak w twoim silniku ale nastawy podstawowe przepustnicy zrobiłeś po wyczyszczeniu? świece w jakim stanie? no i dawki wtrysków sprawdzić, bo może któryś przelewa.
  • Poziom 18  
    Adaptację przepustnicy robiłem. Na pomiar kompresji musiałbym podjechać do mechanika.
    Jak w praktyce wygląda sprawdzanie dawek wtrysków ?
  • Poziom 11  
    Podpinasz pod kompa i widać jakie są dawki wtrysku i czy wszystko w normie.
  • Poziom 18  
    Mam kabelek vag-com to spróbuje to zrobić.
  • Poziom 11  
    Musisz zobaczyć jaka jest dawka i na wolnych i pod obciążeniem silnika.Tak poza tym to zakładając że z rozrządem i zapłonem jest ok, to przychodzi mi do głowy tylko ta kompresja i może silnik pochłania sporo oleju no i psuje mieszankę ale ubytki byś zauważył. Jeszcze jedno bo o tym nic nie napisałeś cewka sprawna ? masę dobrze łapie?

Dodano po 13 [minuty]:

Sprawdź czujniki temperatury bo, może np skacze temperatura i autko podkręca sobie mieszankę
  • Poziom 18  
    W międzyczasie w warsztacie sprawdzono kompresję. Zapomniałem zabrać wyniki, ale było to coś w stylu 13, 11, 13,5, 13. Podsumowując nie mają konkretnego pomysłu na te drgania.

Co do poduszek to jednak lewa na skrzyni biegów nie była wymieniana. Sprawdzę czy nie ma tam jakiegoś sztywnego dziadostwa założonego.
  • Poziom 18  
    Trochę czasu minęło, ale wymieniłem poduszkę skrzyni biegów. Okazało się, że była założona niewłaściwa. Nowa poduszka lepiej tłumi drgania, ale takie rozwiązanie nie usuwa przyczyn drgań.

Zastanawiam się nad przeglądem wtryskiwaczy, bo może któryś niewłaściwie działa na biegu jałowym. Tym bardziej, że odpalając zimny silnik wokół auta czuć benzynę.

Różne warsztaty w cenie około 200 zł oferują czyszczenie układów wtryskowych za pomocą jakichś urządzeń bez ich demontażu. Czy to nie jest wyrzucanie pieniędzy ?

Wydaje mi się, że powinno się najpierw wymontować wtryskiwacze i je sprawdzić na odpowiednim urządzeniu.

PS. Może mi ktoś polecić na PW jakiegoś pompiarza w Szczecinie ?