Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bombardier MXZ800 '03 - Schemat kierunkowskazów skutera

04 Feb 2014 17:49 1923 8
 • Level 7  
  Witam, tata prosił mnie żebym znalazł mu schemat podłączenia kabli do kierunkowskazów skutera(śnieżnego), niestety dla mnie to czarna magia, a dla niego obsługa internetu jest jeszcze ciemniejsza :D
  Podam więc wszystkie parametry jakie tata dał mi na kartce:
  SKI-doo MXZ ROTAX800
  MXZ800(R) 2003
  2BPS231023V000165
  Bombardier
  Niestety te dane nic mi nie mówią, proszę o pomoc, z góry dziękuję i zyczę miłego dnia :)
 • Helpful post
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Szukaj schematu pojazdu, przecież nazwę i model masz.
  Schemat obwodu kierunkowskazów, jeśli to nie udziwniona wersja amerykańska lub przerywacz nie siedzi gdzieś w jakimś sterowniku, to zasilanie --> przerywacz kierunkowskazów (dwu lub trzy pinowy) --> wyłącznik kierunkowskazów --> kierunkowskazy --> masa.

  Jeśli to wersja amerykańska i ma pozycję w kierunkowskazach, to mogą dojść jakieś chocki z tymi światłami. Generalnie nic trudnego to nie jest. Nawet bez schematu się dojdzie..
 • Level 7  
  Czyli znajdę to w bazie schematów elektrody ? :)
 • Helpful post
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No tutaj niekoniecznie. Ale jak się pogoolasz z hasłem w stylu "typ pojazdu" i dopiszesz "electric schematic", "electric schematics", "harness", "electric diagram" i podobne po angielsku, to duże prawdopodobieństwo, że trafisz. Są też fora poświęcone skuterom śnieżnym, głównie amerykańskie. Tam też możesz szukać (choć często porady są porażające).
  Co się z tymi kierunkowskazami stało? W ogóle kierunkowskazy w skuterze śnieżnym??? To nie jest jakaś dokładka?
 • Level 7  
  Szperałem już, google samo podsuwa hasła na angielskie strony, niestety bezskutecznie. Nie znam się na tym, motoryzację raczej omijam( a szkoda). Czyli może zadowolić go informacja typu: zasilanie --> przerywacz kierunkowskazów (dwu lub trzy pionowy) --> wyłącznik kierunkowskazów --> kierunkowskazy --> masa?
  Coś jeszcze wspominał, że nie wie jak to podłączyć, potrzebne mu to chyba w pracy, dziwne że tam nie mają takich rzeczy.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  No dobra, ale to ORYGINALNE kierunkowskazy zamontowane FABRYCZNIE w skuterze? czy dokładane przez kogoś, jako wyposażenie dodatkowe?
 • Level 7  
  Kierunkowskazy będą zamontowane przez kogoś, a z tym wyposażeniem dodatkowym to nie wiem, tata mówi jeszcze żeby zaznaczyć że przerywacz na 3 kable.
 • Helpful post
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No to jak dokładka, to schemat każdego dowolnego układu kierunkowskazów. Ogólny schemat podałem. Podłączasz tak:
  + po stacyjce --> bezpiecznik --> przerywacz kierunkowskazów pin 49 --> z przerywacza kierunkowskazów pin 49a --> przełącznik kierunkowskazów --> kierunkowskazy lewa i prawa strona. Oczywiście druga strona żarówek do masy. Pin 31 przerywacza do masy.
  To jest podstawowy schemat kierunkowskazów i bez trudu znajdziesz obrazki w sieci.
 • Level 7  
  Zobaczymy, dziękuje za poświęcony czas, miłego dnia życze :)