Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tymczasowy brak oświetlenia. Jaka może być przyczyna?

maiusz90 04 Lut 2014 20:02 834 7
  • #1 04 Lut 2014 20:02
    maiusz90
    Poziom 2  

Witam.
    Temat zapewne dziwi nieco, bo brzmi głupio, ale inaczej nie potrafiłem tego nazwać.
    W mieszkaniu wodę mam ogrzewaną elektrycznie, może niebardzo ma się to do tematu, ale jednak jest to dość ważny aspekt, który pomoże mi przedstawić problem.
    Dziś wieczorem zauważyłem, że nie mam ciepłej wody oraz światła w kuchni i korytarzu.
    Na wstępie oczywiście pomyślałem,że któryś z korków "wyskoczył". Było to mylne stwierdzenie.
    Kiedy wziąłem się za zmywanie naczyń, pozostawiłem włącznik światła włączony, odkręciłem kurek ciepłej wody maksymalnie, w nadziei, że nagle zacznie lecieć ciepła woda. Zamiast ciepłej wody nagle ,bardzo słabym blaskiem, zapaliło się światło. Po zakręceniu wody, światło zgasło. Sprawdziłem czy w korytarzu też występuje to zjawisko. Za każdym razem kiedy odkręcam kurek z ciepłą wodą ,w korytarzu i kuchni zapala się światło i analogicznie ,kiedy kurek zakręcam- światło gaśnie.
    Czy jest to problem ,który nieelektryk posiadający wiedzę na poziomie zerowym w tym zakresie, dałby radę naprawić, czy jednak muszę zgłosić się do specjalisty?

0 7
  • #2 04 Lut 2014 20:06
    stanislaw1954
    Poziom 41  

jaki rodzaj ogrzewania wody masz zainstalowany?Czy jest to bojler elektryczny,czy przepływowy ogrzewacz ?

0
  • #3 04 Lut 2014 20:08
    maiusz90
    Poziom 2  

Nie jest to bojler, więc zakładam, że jest to przepływowy ogrzewacz.

0
  • #4 04 Lut 2014 20:24
    stanislaw1954
    Poziom 41  

maiusz90 napisał:
    więc zakładam
    To, jak nie znasz się czy jest schowany,nie wiem w szafie?Trzymając się twojej wersji- gdy otwierasz kran z ciepłą wodą,włącza się podgrzewacz i zaświeca się światło Ponieważ gdzieś w instalacji masz przepalające się przewody, lub połączenie między nimi, dlatego jak najszybciej poszukaj elektryka, który znajdzie tą usterkę.

0
  • #5 04 Lut 2014 20:47
    ElectroTom
    Poziom 24  

Super inteligentne oświetlenie- super inteligentny elektryk potrzebny.

0
  • #6 04 Lut 2014 20:52
    karolark
    Poziom 40  

I to jak najszybciej, jak masz 3f to może być pogrom w urządzeniach :-(

0
  • #7 04 Lut 2014 20:59
    maiusz90
    Poziom 2  

Tak też zrobię. Dziękuję za pomoc.

0
  • #8 05 Lut 2014 13:31
    ElectroTom
    Poziom 24  

Być może oświetlenie podłączone jest w szereg z grzałką podgrzewacza.

0