Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz + Kolumny stereo do 600zł

Nerfpl 04 Lut 2014 22:35 1983 5
  • #1 04 Lut 2014 22:35
    Nerfpl
    Poziom 8  

Witam

Obecnie posiadam:
    Kolumny: Clatronic LB 562
    Wzmacniacz: Sony TA-F450D
    Wymiary pokoju: 2 x 5m (na oko, nie mogę nigdzie znaleźć metrówki...)

mniej ważne:

Spoiler:

Kolumny - wiem, do wyśmiania, już firma mówi sama za siebie, ale dostałem je dawno dawno temu i tak w sumie sobie grają do dzisiaj.
    Wzmacniacz - dawno dawno temu kupiłem w komisie za 80zł, do dziś uważam że się opłacało.

Zacznę od faktu że kolumny o dziwo grają przyzwoicie, przynajmniej w moim mniemaniu; dość czysto, tak mi się wydaje. Być może już po prostu przywykłem...
    Aczkolwiek ostatnio podejrzewam że to może po prostu zasługa wzmacniacza?

Szukam... lepszego basu, głębszego, pełniejszego, i zarazem bardziej łupiącego jeśli to możliwe. Lubię muzykę typu dubstep, drum'n'bass, electro house, czyli generalnie wszystko z fajnym bassem.
    Kiedy jest cicho ma ładnie buczeć w tle, ale zarazem wyraźnie, pełnie, słyszalnie

Zastanawiam się czy najpierw może po prostu wymienić kolumny na porządniejsze czy z drugiej strony okaże się że wzmacniacz nie daje jednak rady na nowych i tak będzie go trzeba wymienić.

Mogę łącznie wydać max 600zł.
    Oczywiście miejcie na uwadze polskie realia jeśli nie ma potrzeby dawać 600 :)

Bardzo proszę o pomoc gdyż temat nie jest łatwy. Na oko się nie określi czy coś dobrze gra, a w dodatku sprzętu jest bardzo dużo + wiele pułapek gdzie niby dobre a tak naprawdę jakiś za przeproszeniem szajs.

Tak na marginesie:
    Spoiler:
    Zakupiłem zestaw Edifier C3 2.1 bo przeczytałem pozytywną recenzję, niby taki bass świetny, podkreślone że dla fanów bassowej muzyki elektronicznej.
    Po podłączeniu pograło z 15 minut i z powrotem do pudła, do zwrotu.
    0 basu, jakieś tam coś cicho niby buczało ale o wiele gorzej niż mój obecny zestaw, o wiele! A dźwięk jaki był pusty, bez życia. Kompletnie się zawiodłem.

0 5
  • #2 04 Lut 2014 23:34
    nitros66
    Poziom 26  

Do 400zł kup sobie Unitra Zg40 ( te z membraną bierną i koniecznie wersję 8ohm ) i za resztę Yamaha serii A420/A500/A520/A560.

0
  • #3 07 Lut 2014 20:53
    Nerfpl
    Poziom 8  

Muszę przyznać że jak poczytałem o tych Unitra Zg40 to aż nabrałem smaka,ale czy nie zduszą mi się w tak małym pokoju?
    W dodatku widzę że ciężko je dostać, jak już to widziałem za 470zł. żeby tyle dać musiał bym być pewny 100%

Może jakieś dodatkowe propozycje? Zapomniałem dodać że na co dzień muzyka leci cały czas praktycznie na niższym poziomie głośności więc dobrze by było jak aby dźwięk nie męczył na dłuższą metę

co myślicie o takich kolumnach?
    Unitra Tonsil SCHERZO 120 ZgB-80-8-566
    Polaris 120 (to wygląda ciekawie)
    Jamo Studio 160
    Magnat Altea 7 (Te również wygladają ciekawie, niestety ciężko znaleźć opinię na ich temat) edit: nie zauważyłem że to tylko jedna kolumna
    MAGNAT 144 1081

Jak widzicie staram się nie przekraczać 400zł za kolumny. zostanie wtedy +-250 na wzmacniacz

0
  • #4 08 Lut 2014 08:42
    nitros66
    Poziom 26  

Hmm... Magnat Altea to tylko jedna sztuka. Zastanawiał bym się nad Scherzo, Polarisami i Zg40- te grają bdb, ale za 500zł kupisz lepsze kolumny. Scherzo ma z tego co pamiętam głośniki Gdn16/30, a te grają bardzo przyjemnie dla ucha - miałem je co prawda w innej aplikacji, ale miło je wspominam, średnica była niezła i bas może nie porażający, ale szybki. Polarisy z kolei zbudowane są na głośnikach Tesli i też przyjemnie grają. Ja dla odmiany wziął bym Polarisy.
    Magnaty mają spora membranę, a pomieszczenie jest malutkie.
    Masz opcję sprzedania swojego obecnego zestawu i zwiększenie budżetu? Wtedy mając około 1kzł w kieszeni kup B&W 601/602 oraz wzmacniacz Rotel RA830-850 lub Denona PMA860, ewentualnie budżetowego Nad'a

0
  • #5 08 Lut 2014 15:19
    Nerfpl
    Poziom 8  

Zwiększyć budżetu już bardziej nie mogę i w zasadzie nawet nie chcę specjalnie.

Generalnie jestem na 80% nastawiony na te Polarisy 120. Zaryzykuję chyba. Cena jest dość atrakcyjna

Edit: właśnie przeczytałem Ten temat i może jednak nie kupię. Wiele negatywnych opinii.

Teraz już sam nie wiem...

0
  • #6 09 Lut 2014 12:44
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Poszukaj kolumn MB Quart 390 lub 450, wzmacniacz zostaw, to dobry sprzęt i dobrze zgrywa się z Quartami.

0