Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeniesienie licznika energii - Brak zgody administratora

FlashSc 04 Lut 2014 23:11 2487 3
 • #1 04 Lut 2014 23:11
  FlashSc
  Poziom 8  

  Witam, mam dosyć nieciekawą sytuację - w mieszkaniu które dostałem w darowiźnie było nielegalnie podłączone jedno gniazdko co zostało wykryte przez Tauron. Licznik energii elektrycznej cały czas od 40 lat był zarejestrowany na babcię - która nadal mieszka w mieszkaniu. Po odłączeniu przez Tauron instalacji i ponownym podłączeniu po wykonaniu wszelkich nakazanych prac podczas załatwiania wszystkiego wspomniano, że dla mnie korzystniej opłaca się zmienić taryfę na energię elektryczną co uczyniłem - jednak wtedy powiedziano, że licznik musi być przepisany na mnie czyli aktualnego właściciela. Licznik (czyli umowa) został przepisany na mnie.
  Teraz w związku z wcześniej wykrytym nielegalnym podłączeniem przyszło pismo wnioskujące o wyprowadzenie licznika poza mieszkanie na korytarz. Pismo skierowane jest jeszcze do poprzedniego właściciela czyli babcię (z uwagi że podczas wykrycia podłączenia ona była właścicielem usługi). W piśmie Tauron sugeruje że nie wyniesienie licznika na korytarz w wyznaczonym terminie może skutkować rozwiązaniem umowy.
  I tu pojawia się problem bowiem zarządca budynku - nie wyraża zgody na wyprowadzenie licznika na klatkę schodową. Co w tym wypadku pozostaje mi zrobić poza wysłaniem do nich pisma z informacją o braku zgody? Jak zaznaczyli mogą rozwiązać umowę no ale właśnie z kim? Skoro poprzedni właściciel nie ma już z nimi umowy...czyli ze mną?

  0 3
 • #2 04 Lut 2014 23:18
  masonry
  Poziom 29  

  Odpisz im że umowa której rozwiązaniem straszą została już dawno rozwiązana.
  I niech spadają na drzewo. Nieraz głąbom trzeba napisać wprost ze są głąbami.
  Jak już doją na kogo jest teraz umowa i napiszą jeszcze raz, ale tym razem do Ciebie to wtedy wyślesz im ksero braku zgody od właściciela budynku.

  2
 • #3 04 Lut 2014 23:32
  Łukasz-O
  Admin Elektroenergetyka

  Zarządca budynku ma prawo odmówić zamontowania pomiaru w części wspólnej.
  W bardzo wielu przypadkach jest odmowa montażu licznika na klatce, czy korytarzu. Np.:
  - brak miejsca,
  - ściany kominowe,
  - konstrukcja lub grubość ściany na to nie pozwala,
  - skrzynka natynkowa jest w miejscu drogi ewakuacyjnej - przepisy Ppoż,
  - klatka po renowacji,
  - zabytek itd...
  Zarządca budynku nie musi nawet podawać przyczyny. Nie zgadza się i koniec - takie ma prawo.
  W tej sytuacji Tauron nie ma prawa wymagać od Ciebie zmiany lokalizacji układu pomiarowego. Był od zawsze w lokalu i tam ma pozostać.

  0
 • #4 12 Mar 2016 13:54
  FlashSc
  Poziom 8  

  Odpowiedź ze strony zarządcy budynku była negatywna - brak zgody. Pismo zostało przedstawione w Tauronie i sprawa zakończona bez żadnych dalszych problemów.

  0