Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba - toshiba satelitte c50d a 11l problem ze sterownikami

04 Lut 2014 23:42 4875 6
  • Poziom 6  
    Zakupilem dzis laptop toshiby.
    problem polega na tym ze na laptopie nie byl wgrany zaden system a byly na dysku wszystkie potrzebne sterowniki.
    dysk przypadkowo sformatowałem poniewaz przy probie instalacji windowsa 7 wywalilo mi ze nie mozna utworzyc partycji systemowej blablabla i sformatowalem dysk
    na stronie producenta owszem mozna pobrac sterowniki, ale w zabójczo szybkiej predkosci 30kb/s... cos mi sie nie widzi pobierac prawie 1gb w 30kb/s i nawet jak zaczne pobierac po przy 20-30mb pisze ze sterownik zostal pobrany, mimo ze nie pobralo nawet polowy i przy probie wypakowania pisze z archiwum jest uszkodzone... co radzicie w takiej sytuacji?

sory za nie lad ale nie mam sily pisać jestem padniety... niedość ze po pracy to jeszcze silowanie sie z tym laptopem...

dodam ze laptop jest nowy. myslalem nad jakims programem do przywracania danych... ale czy to ma sens?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Spróbuj pobrać nie z toshiba.pl, a z tej strony:
    http://www.toshiba.eu/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=EU

U mnie pobierają się 100-200kB/s, więc da się przeżyć. Nie potrzebujesz też wszystkich sterowników. Pobierz tylko co trzeba, zmieścisz się w 400, może 500MB.

PS: Jeśli to jest model na AMD E1-1200 to trochę współczuję zakupu :)
  • Poziom 6  
    dlaczego wspolczujesz?
    na tej stronie tez probowalem... taka sama predkosc.

Dodano po 22 [minuty]:

pomoze ktoś? zalezy mi tylko na wifi...
    internet dziala tylko po podlaczeniu kabla RJ45, tak to nie wykrywa sieci wifi... pobralem sterowniki to nawet nie raczyla instalacja ruszyć...
  • Poziom 15  
    Jeśli pobieranie ze strony sprawia Ci trudności, zainstaluj sb program do "znajdowania sterowników" np: DriverIdentifer przejdź na stronę przy pobieraniu zaznacz, "że nie masz pieniędzy " i pobieranie będzie darmowe.
  • Poziom 6  
    znalazl mi sterownik do urzadzenia z problemem, pobieram i zobaczymy na ile dalo rade

Dodano po 9 [minuty]:

i ch*j, dupsko... nie otwiera sie nawet instalator...
  • Moderator - Komputery Serwis
    małpka8 napisał:
    dlaczego wspolczujesz?

Gdyż E1-1200 wydajnościowo plasują się gdzieś w okolicach pierwszych core duo (T2xxx), czyli procesorów sprzed 8 lat. Jedynie dokoptowana grafika jest nieco lepsza niż integry z tamtych czasów, ale wciąż sam procesor do wydajnych z pewnością nie należy.

A sterowniki mimo wszystko radzę pobrać ze strony producenta. Przynajmniej wiadomo, co się pobiera i w jakich wersjach. Programy próbujące dopasować sterowniki mogą pobrać stare lub nieodpowiednie do danego sprzętu. Pomijając fakt, ile rzeczy towarzyszących mogą doinstalować.
  • Poziom 10  
    Myślę, że przy wyborze głównym kryterium była cena :) W końcu za 1000 zł to niewiele jest notebooków na rynku, a dla laika bez znaczenia co ma w środku.

Co to sterowników, to z Toshiba.pl ściągają się z normalną prędkością, więc myślę że to wina Twojego dostawcy. Tak to jest jak chce się przyoszczędzić na systemie. Toshiba ma taki nawyk, że nie zawsze supportuje swoje produkty w 100%.